Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Ar trebui posturile TV să fie obligate să afişeze cât durează reclamele?

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#1
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,486
  • Înscris: 13.06.2004
Ar trebui posturile TV să fie obligate să afişeze cât durează reclamele (inclusiv cu numărătoare inversă... adică dacă durează 3:20 să-ţi apară 3:20, 3:19, 3:18.... 0.01, 0.00).

Edited by megafanro, 21 March 2015 - 22:25.


#2
Rhini

Rhini

    Offline

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,222
  • Înscris: 29.12.2010
Pe mine ma enerveaza ca-s reclame in acelasi timp pe toate posturile!

#3
Abbiex

Abbiex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,307
  • Înscris: 08.01.2014
Cu ce scop? Să ştii când să revii pe post pentru a nu pierde din programul urmărit? Posted Image
Mie mi-e indiferent,oricum.N-am TV.

#4
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006
Nu cred ca e nevoie de aceasta reglementare, si asa e plin audiovizualul de legi de 2 lei pe care nu le aplica nimeni Posted Image Dar e totusi util cronometrul, sa stiu daca am timp sa merg la buda sau sa-mi mai torn o bere Posted Image

Edited by pufonel, 21 March 2015 - 02:22.


#5
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,728
  • Înscris: 10.11.2013
Nu..deja veniturile presei din publicitate sunt in scadere, chiar n-am chef ca insolventa sa loveasca si mai rau posturile tv.
edit: nu de alta dar facturile neachitate de ei se intorc de cele mai multe ori in carca noastra.

Edited by n-amname, 21 March 2015 - 03:50.


#6
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View Postn-amname, on 21 martie 2015 - 03:50, said:

Nu..deja veniturile presei din publicitate sunt in scadere, chiar n-am chef ca insolventa sa loveasca si mai rau posturile tv.
edit: nu de alta dar facturile neachitate de ei se intorc de cele mai multe ori in carca noastra.
Mass-media va fi democratizata mutandu-se pe internet, TV-ul va muri, la fel cum a murit si radio. Nimeni nu mai asculta la radio, poate doar cand ai ochii ocupati (de exemplu, sofezi).

E bine ca posturile tv sa dea faliment cat mai repede. Ar fi o izolare rapida a cancerului, pentru ca momentan sunt foarte multi care se lasa indobitociti de mass-media.

#7
petit_christian

petit_christian

    Homo mirabilis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,802
  • Înscris: 15.08.2014
Cine va pune sa va uitati la TV?!Nici nu am asa o unealta.
Chiar nu inteleg ratiunea din spatele privitului la TV. Adica sa pierd timp sa ma manipuleze unii; sa mai faca si banii de pe urma mea?!


#8
lik_lights

lik_lights

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,153
  • Înscris: 31.08.2009

View PostAbbiex, on 21 martie 2015 - 02:10, said:

Cu ce scop? Să ştii când să revii pe post pentru a nu pierde din programul urmărit? Posted Image
Mie mi-e indiferent,oricum.N-am TV.
Iti fac eu unul cadou!

#9
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,496
  • Înscris: 13.10.2010

View Postlik_lights, on 21 martie 2015 - 06:17, said:

Iti fac eu unul cadou!
Daca esti asa darnic, imi faci si mie, te rog, unul cadou ca acesta: http://forum.softped...70le747e-177cm/ ?Posted Image

#10
nino852

nino852

    CENZURAT,autosuspendat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,713
  • Înscris: 10.05.2012
Marea porcarie e la TVR, care se plange ca nu are suficiente venituri, desi incaseaza obligatoriu de la populatie taxa, si baga reclame la greu,ca nu mai stii daca e televiziune publica sau particulara.
Da, ar fi bine sa afiseze durata reclamelor, dar nu vor face asta niciodata, ideea e sa stai lipit de ecran non stop.
Nu va dispare televizorul in viitorul apropiat, e suficient sa mergi la un supernarket la raionul electrocasnice, toti vor un ecran mai mare.

#11
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,856
  • Înscris: 25.01.2002
sint de acord cu aceasta idee. ma tem insa ca nu o s-o vedem aplicata.

#12
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Cel care va inventa un soft sau receiver Smart care va da skip canalului atunci cand se introduce o pauza publicitara si va schimba automat pe un alt canal, se va umple de bani !
Pana atunci mergeti pe manual.

#13
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,791
  • Înscris: 03.02.2007
Ar fi bine să se și păstreze volumul sonorului când e publicitate. Sare TV-ul în sus în timpul reclamelor, iar la film/emisiune trebuie să ciulești urechile să înțelegi toate replicile.
Am înțeles că s-a discutat în CNA la un moment dat așa ceva. http://www.gandul.in...te-cna-10722974

#14
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,848
  • Înscris: 25.01.2007
relax, degeaba contorizeaza reclamele, daca dupa baga 10 minute promo la emisiunile/filmele proprii.

#15
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Daca n-ar avea audienta, nici bani din publicitate n-ar veni.Cred ca era mai bine pe vremea lu' impuscatu'.Aveai 2h de program fara pub.

#16
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,486
  • Înscris: 13.06.2004
Eu mă întreb câte produse se cumpără în urma publicităţii, că lumea nu se prea mai uită la reclame...

#17
Abbiex

Abbiex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,307
  • Înscris: 08.01.2014

View Postlik_lights, on 21 martie 2015 - 06:17, said:

Iti fac eu unul cadou!

Câtă generozitate! Dar ce anume te-a făcut să crezi că îmi doresc (am nevoie de) unul?

#18
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Pe la vecini exista deja un astfel de cronometru al reclamei , fiind totusi util asa cum a scris si Pufonel mai sus
Cat despre disparitia prg. tv stati linistiti ca veti ''disparea'' voi mai repede decat prg. tv
E adevarat ca internetul va lua din ''felia'' si asa mare in prezent a tv-ului , insa asta nu presupune disparitia tv-ului ca device
Cei care se uita pe net , oare la ce se uita , nu tot la prg. tv si folosesc ca monitor in unele cazuri tv-ul

Edited by lupull, 21 March 2015 - 12:27.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate