Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

Stimulente AJOFM

Cumparare auto cu nr Germania afl...
 

Sfaturi achizitie produse Xiaomi (site-uri, transport, durata, taxe)

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
4892 replies to this topic

#4375
ffaannee

ffaannee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 01.02.2009
Azi a sosit mi mix 2-ul de la goldway. Comanda data pe 10.04. Livrat la usa prin dhl.

#4376
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,485
  • Înscris: 18.06.2007
am luat cântar smart (ultimul lansat) cu 182 lei de la pcgarage. mai ieftin decât din china.

următoarele achiziții xiaomi vor fi mi band 3 și telefon pt nevastă(mi7)

#4377
ffaannee

ffaannee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 01.02.2009
Azi am primit o comanda lansata pe 23.03 de pe gearbest (un nimic de 1$).  Asadar a mai scazut timpul de asteptare la BSI fata de asta-iarna (doar 3 saptamani in aceasta perioada). Cel mai probabil a scazut volumul livrarilor non-UE fata de perioada sarbatorilor.

#4378
radumamii80

radumamii80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 03.02.2009
Nu e chiar așa. Am comenzi de la sfârșitul lui februarie și începutul lui martie care nu mi-au ajuns. Totul este mai degrabă o loterie. Singura metodă de transport cu care ajunge relativ repede este Bpost. Restul Dumnezeu cu mila!. P.S. Ce am scris mai sus este din propria mea experiență cu AliExpress, comenzi 30+ care nu mi-au ajuns!.

#4379
ffaannee

ffaannee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 01.02.2009
Al meu a fost livrat tot prin NLPost, la fel ca si celelalte nimicuri. Inseamna ca sacul tau a ramas undeva sub restul... A trecut curatenia de paste, asa ca urmatoarea la craciun.

#4380
gabones

gabones

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 19.04.2007
O trotineta Xiaomi a cumpărat cineva ? Dacă da , de unde ? Și cum a fost cu taxele vamale ? Sau este ceva metoda de transport fără alte taxe ? Ms mult

#4381
Baiony

Baiony

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 20.09.2004
@gabones: o Xiaomi M365 (EU version - cu 2 cauciucuri + camere de rezerva) am luat eu de pe Gearbest - 423$ (1.666 lei) venita din warehouse-ul din Germania (G-W-4) -> 19.03.2018 plecat coletul - 23.03.2018 primit de mine.

#4382
soreldc

soreldc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 03.06.2010
Salutare! Cineva a luat ceva de le geekbuyng.com ,cu presale? Sint serioși? Transportul cu eu priority line este fara vama? Vă mulțumesc !

#4383
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Un router Xiaomi...nou..preț acceptabil?? După o furtună de ieri...nu mai îmi merge...detectează internetul..vând bag parola și user pe ppoe zice că nu poate conecta...cred că sa ars...dar nu știu...ce poate fi

#4384
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,570
  • Înscris: 22.07.2004
Probabil s-a ars wan-ul sau poate e problema de la provider. Nu poti face wan din alt lan?  Daca suporta wrt poti schimba un port de lan in wan.

#4385
ashtefan

ashtefan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 23.10.2006
Vezi ca a apărut Mi router 4,care suporta Gigabit. L-am văzut pe GBST pe la 46 USD.

#4386
makoka

makoka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 30.08.2011
Sau mai e miwifi 3g, https://www.mi.com/miwifi3g/specs/ ambele pe hartie sunt foarte bune, ba chiar 3g are mai mult ram

#4387
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Era de la nemernicii ăștia de la alta..o furtună de 20 min .le-a pus rețeaua pe butuci...merge acum..

#4388
dnm3

dnm3

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 17.06.2018
Salut!

Si-a luat cineva Xiaomi Notebook 12.5'' sau 13.3''  ? Stie cineva cum e cu garantia?
Voiam sa-mi iau un laptop si vad ca astea sunt la un pret destul de bun pe gearbest, undeva intre 500$-800$ cu performante de Macbook,..

Ce parere aveti, merita un asfel de laptop?

#4389
HoratiuL

HoratiuL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 09.02.2016
Vreau sa dau comanda la un RN5 de pe Aliexpress.As putea sa platesc cu un card de la BT(MasterCard-Omnipass)?Si daca da,imi poate explica cineva procedura?

#4390
florinlei

florinlei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 392
  • Înscris: 06.04.2008

View PostHoratiuL, on 22 iunie 2018 - 19:00, said:

Vreau sa dau comanda la un RN5 de pe Aliexpress.As putea sa platesc cu un card de la BT(MasterCard-Omnipass)?Si daca da,imi poate explica cineva procedura?
-faci cont pe AliExpress
-selectezi produsul,culoarea,metoda de transport
-înregistrezi cardul in contul
tau AliExpress
-trebuie sa ai bani in cont la momentul plăți, plătești și aștepți să ajungă produsul la tine in oraș la poșta vamală la care vei plăti vama pentru telefon de 19% din valoarea comenzi. Dacă vrei să nu plătești aceasta sumă caută acei vânzători care au o metoda de transport din UK .

#4391
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,738
  • Înscris: 25.12.2004

View PostHoratiuL, on 22 iunie 2018 - 19:00, said:

Vreau sa dau comanda la un RN5 de pe Aliexpress.As putea sa platesc cu un card de la BT(MasterCard-Omnipass)?Si daca da,imi poate explica cineva procedura?
de ce nu il ei de la noi ? E la oferta in perioada aceasta .

#4392
sebip

sebip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 519
  • Înscris: 12.01.2005

View Postsoreldc, on 09 iunie 2018 - 21:45, said:

Salutare! Cineva a luat ceva de le geekbuyng.com ,cu presale? Sint serioși? Transportul cu eu priority line este fara vama? Vă mulțumesc !
Sunt curios si eu ...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate