Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Sfaturi achizitie produse Xiaomi (site-uri, transport, durata, taxe)

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
4892 replies to this topic

#19
adriell

adriell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 24.06.2009
A cumparat cineva Mi Band? Si daca da, de unde? N-as vrea sa dau mai mult de 20 de dolari pe ea. Am intrat pe dx.com si unii utilizatori se plang de faptul ca au primit produse fake. Posted Image

#20
roby2fine

roby2fine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 26.05.2009
MiBand fake inca nu am auzit dar totul e posibil. Al meu dupa 33 de zile de la incarcare inca mai are 48% din acumulator, in conditiile in care vibreaza de 5-6 ori dimineata pana ma trezesc si de nenumarate ori in timpul zilei la apeluri.
Stie cineva daca MiTV 2 de 40" are si 3D? Daca va fi pana in 400$ ma tenteaza tare ca imi lipseste din colectia Xiaomi :) Si legat de produse Xiaomi recomand tuturor ruterul Xiaomi. Are o viteza si un semnal de invidiat. Mai lipseste aplicatia pt telefon tradusa oficial in engleza.

#21
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006

View Postroby2fine, on 24 martie 2015 - 22:21, said:

MiBand fake inca nu am auzit dar totul e posibil. Al meu dupa 33 de zile de la incarcare inca mai are 48% din acumulator, in conditiile in care vibreaza de 5-6 ori dimineata pana ma trezesc si de nenumarate ori in timpul zilei la apeluri.
Stie cineva daca MiTV 2 de 40" are si 3D? Daca va fi pana in 400$ ma tenteaza tare ca imi lipseste din colectia Xiaomi Posted Image Si legat de produse Xiaomi recomand tuturor ruterul Xiaomi. Are o viteza si un semnal de invidiat. Mai lipseste aplicatia pt telefon tradusa oficial in engleza.
MI TV 2 eu stiam ca are 48 inchi..si e smart tv 3D 4K..dar 400 usd nu stiu cand o fi..l-am gasit cel mai ieftin la 780 usd...ce produse xiaomi ai?Posted Image  mi band ce face exact?40 inchi are MI TV..prima generatie..si ala are 3D...deci..nu stiu...mersiPosted Image

MI TV 2..49 inchi..poate ce doresti si tu si eu...Posted Image http://www.xiaomifor...9898754446.html

MI TV 40 inchi....pe mine nu m-ar deranja...Posted Image  http://www.ibuygou.c...rt-tv-6669.html
aici mai ieftin..MI tv 2..asa zice la ambele modele..vad..doar ca unul e de 49 inchi si 4k 3D si unul e de 40 inchi doar 3D...insa ce are pe el...WOW!!!daca sistemul ar fi in engleza...ce bine ar fi...Posted Image  http://www.ibuygou.c...ndbar-6331.html

naiba...nu livreaza in RO....sad face...Posted Image mai asteptam..Posted Image

la ce router te referi?acela cu hard de 1 terra integrat? scump rau....Posted Image

#22
roby2fine

roby2fine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 26.05.2009
S-a anuntat MiTV 2 de 40" insa de la 320$ pretul oficial vad ca pe ibuygou e 500$ si nu vad nicaieri specificat 3D.
Routerul cu hdd e intadevar cam scump insa daca ai mai multe dispozitive conectate la el merita. Si nu e doar un router. Un NAS fara hdd inclus costa chiar mai mult. Cand folosesti in paralel un pc, un laptop sau chiar doua, un smartphone doua si nu mai stii unde ai diverse fisiere e foarte util. Descarc mereu totul pe router care se comporta exact ca si un hdd iar pe lan sau pe banda de 5ghz viteza este foarte buna. In plus face si back-up automat la poze de pe dispozitivele MIUI.

#23
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
ai dreptate nu are 3D...mi tv 2 de 40...Posted Image la 320 se merita zic eu..are 1,5 cm grosime ce naiba..plus ca e cu soft ca un calculator si telefon..cel 4k si 3D de 49 se merita dar putin cam scump..asteptam sa vedem ce mai fac chinejiii...Posted Image Posted Image

Edited by alinator, 25 March 2015 - 15:32.


#24
roby2fine

roby2fine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 26.05.2009
Si in Bacau coletele trimise prin NLPost ajung in posta cu vama din pacate. La cat a ajuns dolarul si mai platim si TVA in vama... iar cei de la DHL au introdus un comision de minim 50 de lei pentru plata datoriilor vamale in numele destinatarului.

#25
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,571
  • Înscris: 22.07.2004
La mine doar un colet trimis  cu air mail si valoare 20 dolari a ajuns in vama. In rest toate au ajuns acasa.  Se discuta prin sala de asteptare ca vor ajunge mai multe colete in vama. Din pacate nu am prins toata discutia. Se pare ca exista posibilitatea ca posta sa vamuiasca direct iar apoi sa platim taxele la factorul postal.

#26
bogdanbotezatu

bogdanbotezatu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 494
  • Înscris: 27.01.2014
Ceva noutati? Pana la urma ajung toate coletele la vama?

#27
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
se pare ca ajung la vama..deci cam atat cu cele bune..ne orientăm spre cele cu EU warehouse..asta e..Posted Image alte modalitati de ocolPosted Image ire a tva nesimtit de la noi?si a taxelor?

#28
roby2fine

roby2fine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 26.05.2009
Toate coletele trimise cu NL Post ajung in vamă de câteva săptămâni.

#29
bogdanbotezatu

bogdanbotezatu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 494
  • Înscris: 27.01.2014
Mai am Redmi 2 si Redmi Note 4G. Le vand la pretul din China. Daca e cineva interesat poate sa ma contacteze.
http://olx.ro/oferta...ps-ID2s6x7.html
http://olx.ro/oferta...hd-ID33RAR.html


#30
ingerulol

ingerulol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 993
  • Înscris: 11.09.2006
De pe unde v-ati mai luat Mi Band ? Ca pe olx e plin cu oferte cu adaos 100% . Pe la 80 ron as cumpara , dar la peste nu-mi vine :))

#31
bogdanbotezatu

bogdanbotezatu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 494
  • Înscris: 27.01.2014

View Postingerulol, on 10 aprilie 2015 - 07:17, said:

De pe unde v-ati mai luat Mi Band ? Ca pe olx e plin cu oferte cu adaos 100% . Pe la 80 ron as cumpara , dar la peste nu-mi vine Posted Image)
Aici un pret ok cu livrare din Europa
http://www.xiaomifor...9898753449.html
Sau aici cu livrare din China
http://www.banggood....e-p-937201.html

#32
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,571
  • Înscris: 22.07.2004

View Postingerulol, on 10 aprilie 2015 - 07:17, said:

De pe unde v-ati mai luat Mi Band ? Ca pe olx e plin cu oferte cu adaos 100% . Pe la 80 ron as cumpara , dar la peste nu-mi vine Posted Image)

Nu iti poate vinde nimeni in Romania la pret de China.

#33
roby2fine

roby2fine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 26.05.2009
E aproximativ 20$ in China dacă vrei sa fie original asadar in Romania la 80 de lei nu cred ca gasesti. Vezi pe ibuygou ca era 18$ dar astepti 30 de zile si indiferent de metoda de transport tot in vama ajunge.

#34
Danitzi

Danitzi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,723
  • Înscris: 02.11.2005
Ca posesor de produse Xiaomi :) imi permit sa pun aici o intrebare: vreau sa-mi iau un Pipo X7 si cel mai convenabil ar fi de pe Geekbuying prin DHL dar sa inteleg ca acestia te taxeaza cu 50 lei la sosirea coletului acasa? alte solutii din Europa stiti?

#35
bogdanbotezatu

bogdanbotezatu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 494
  • Înscris: 27.01.2014

View PostDanitzi, on 10 aprilie 2015 - 13:59, said:

Ca posesor de produse Xiaomi :) imi permit sa pun aici o intrebare: vreau sa-mi iau un Pipo X7 si cel mai convenabil ar fi de pe Geekbuying prin DHL dar sa inteleg ca acestia te taxeaza cu 50 lei la sosirea coletului acasa? alte solutii din Europa stiti?
50 lei e taxa lor de comisionar vamal. Mai platesti si TVA.
Il iei cu livrare prin PostNL si poate ai noroc sa iti ajunga la posta de cartier. Daca se duce la vama le zici ca e router wireless si te duci cu un extras de 18-20$

Edited by bogdanbotezatu, 10 April 2015 - 16:43.


#36
Danitzi

Danitzi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,723
  • Înscris: 02.11.2005
Stai putin, fa-ma sa inteleg: eu platesc prin paypal 7,17 Euro shipping cost pentru DHL, cand ajunge coletul acasa cat trebuie sa mai platesc ca n-am inteles prea bine?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate