Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

Totul despre TV Panasonic AS640

- - - - -
  • Please log in to reply
331 replies to this topic

#73
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,953
  • Înscris: 29.04.2006
astazi ma duc sa imi iau si eu tv-ul de la pcgarage, am comandat si un cablu hdmi sa fie acolo pentru conectivitatea cu laptopul

#74
alin0405

alin0405

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 19.11.2008
Sa-l stapanesti sanatos! Personal nu am folosit cablul hdmi inca...merge f. bine de pe stick de 32G, nu mai este nevoie de cabluri, laptop-uri dupa mine in living! Acesta a fost unul din motive pt care l-am ales!
Un review f bun aici :
http://translate.goo...va/&prev=search
Panelul e produs de VA Chi Mei-/ Innolux cu matricea de 120 hz. asemanator cu modelul Panasonic AX800! E de bine cred!

#75
petman

petman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,861
  • Înscris: 28.11.2001
Eu il am de 2 saptamani si sunt multumit de achizitia facuta. L-am conectat si la hdmi si se vede bine.
E conectat la un router care are un hdd extern infipt in el si pot sa vad partitiile si sa urmaresc filmele direct de pe hdd asa ca am scapat de stickuri. Singura chestie e ca pe unele posturi hd imi apar artefacte dar aici suspectez mufarea deficitara (e pusa pe todo list refacerea ei).
Ce am observat e ca un fel de blur care apare in jurul obiectelor in miscare...cel putin pe documentarele de pe national geographic se observa in jurul animalelor care se misca rapid. Eu am vazut acest blur altii nu (eu oricum sunt "defect" cu ochii).

#76
Andi Pavel

Andi Pavel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,967
  • Înscris: 06.02.2006

 petman, on 06 aprilie 2015 - 14:21, said:


Ce am observat e ca un fel de blur care apare in jurul obiectelor in miscare...cel putin pe documentarele de pe national geographic se observa in jurul animalelor care se misca rapid. Eu am vazut acest blur altii nu (eu oricum sunt "defect" cu ochii).

Acelea sunt nişte artefacte normale, ca să zic aşa, generate de procesul de interpolare, în mod sigur nu le mai observi dacă dezactivezi complet IFC. Chiar şi modelele foarte scumpe prezintă aceste artefacte, unele într-un grad mai mic, altele mai evident, depinde de procesarea televizorului. Unele persoane le observă imediat, alte persoane nu le observă deloc nici dacă le indici cu degetul pe ecran. Însă ele există şi nu pot fi evitate în acest moment. Se lucrează la asta :)

#77
petman

petman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,861
  • Înscris: 28.11.2001
Ma pot obisnui cu asta.
Oricum e o placere sa vezi un film sau un documentar la el.

#78
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,953
  • Înscris: 29.04.2006

 alin0405, on 06 aprilie 2015 - 13:30, said:

Sa-l stapanesti sanatos! Personal nu am folosit cablul hdmi inca...merge f. bine de pe stick de 32G, nu mai este nevoie de cabluri, laptop-uri dupa mine in living! Acesta a fost unul din motive pt care l-am ales!
Un review f bun aici :
http://translate.goo...va/&prev=search
Panelul e produs de VA Chi Mei-/ Innolux cu matricea de 120 hz. asemanator cu modelul Panasonic AX800! E de bine cred!

gata, cutie mare rau :P abia l-am bagat in masina, din pacate n-am stick asa mare, de aceea mi-am luat cablu hdmi, oricum laptopul si tv-ul sunt in aceeasi camera deocamdata

#79
dualis

dualis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,877
  • Înscris: 19.03.2009

 Eagle Raider, on 06 aprilie 2015 - 19:07, said:

din pacate n-am stick asa mare, de aceea mi-am luat cablu hdmi, oricum laptopul si tv-ul sunt in aceeasi camera deocamdata
Nu merge prin Serviio ?

#80
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,953
  • Înscris: 29.04.2006
n-am incercat... o sa incerc acum
prin cablu hdmi, am aceeasi problema pe care o aveam si la vechiul samsung, nu imi vede tot ecranul, marginile nu se vad complet, la samsung trebuia sa editez numele din hdmi in alt nume si se rezolva problema, aici inca nu stiu cum sa modific numele ca sa se regleze, plus ca imi intra si pe 50Hz

#81
dualis

dualis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,877
  • Înscris: 19.03.2009

 Eagle Raider, on 06 aprilie 2015 - 19:48, said:

prin cablu hdmi, am aceeasi problema pe care o aveam si la vechiul samsung, nu imi vede tot ecranul, marginile nu se vad complet, la samsung trebuia sa editez numele din hdmi in alt nume si se rezolva problema, aici inca nu stiu cum sa modific numele ca sa se regleze, plus ca imi intra si pe 50Hz
Nu e de la televizoare.
Eu de aici reglam:

Attached Files



#82
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,953
  • Înscris: 29.04.2006
am nvidia, dar nu are treaba, ca e folosita placa intel, am intrat in setari, dar n-am gasit nimic care sa lamureasca problema

#83
dualis

dualis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,877
  • Înscris: 19.03.2009
Trebuie să fie televizorul conectat.
După aia click dreapta pe el (la desktop and screens) și click pe settings.

#84
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,953
  • Înscris: 29.04.2006
l-am ajustat din margini la 70 pe orzontala si 70 pe verticala din 100 se incadreaza perfect in ecran, dar tot parca nu se vede cum ar trebui... am setat la 60p Hz asta era maximul...

#85
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,953
  • Înscris: 29.04.2006
primul crash :D mi-a ramas meniul blocat pe ecran... puteam schimba posturile pe fundal, apasam pe orice dar nu disparea meniul de pe ecran... l-am reaprins si acelasi lucru... dupa inca 1 min de apasari inistente pe butonul return, si-a revenit

#86
Andi Pavel

Andi Pavel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,967
  • Înscris: 06.02.2006

 Eagle Raider, on 06 aprilie 2015 - 19:48, said:

plus ca imi intra si pe 50Hz

N-are nicio problemă că intră semnal la 50 hz. Încearcă la 50 şi la 60 şi rulează un film, vezi unde nu are sacadări. Încadrarea pe ecran se face din placa video, de la setările alea cu "Screen size and position" din câte îmi aduc aminte.

#87
bebeko

bebeko

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 01.02.2008
deja crash ? cam devreme ....


#88
Andi Pavel

Andi Pavel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,967
  • Înscris: 06.02.2006

 bebeko, on 06 aprilie 2015 - 22:45, said:

deja crash ? cam devreme ....

Crashul de soft se poate produce oricând, nu are nicio legătură cu vechimea televizorului. Mi s-a întâmplat şi mie de multe ori. Se întâmplă mai ales la început după ce ai luat televizorul, şi ai tendinţa să apeşi aiurea butoanele de telecomandă, să faci mai multe operaţii în acelaşi timp, să apeşi butoanele prea rapid unul după celălalt etc. Nu e nimic anormal.
De obicei update-urile de soft mai rezolvă din probleme.

#89
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,953
  • Înscris: 29.04.2006

 Andi Pavel, on 06 aprilie 2015 - 22:35, said:


N-are nicio problemă că intră semnal la 50 hz. Încearcă la 50 şi la 60 şi rulează un film, vezi unde nu are sacadări. Încadrarea pe ecran se face din placa video, de la setările alea cu "Screen size and position" din câte îmi aduc aminte.

nu sacadeaza nici pe 50 nici pe 60 :) cred ca diferentele intre imagini, erau date de setari, media playerul era pe normal, iar hdmi pe true cinema

cand ma uit la tv prin cablu il tin pe modul personalizat... mi se pare ca vede cel mai natural...

#90
alin0405

alin0405

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 19.11.2008
@Eagle Raider in legatura cu blocajul ... ai facut update-ul din martie? daca nu... updateaza si vezi ca merge mult mai bine! Eu nu am avut pana in prezent asa ceva, mi s-a blocat doar cand navigam pe net... la un film online!
Ca sa nu te incurci cu cabluri , setari etc..... merge orice stick.... si de 2,4,8 Gb. nu e musai mare de 32 ca al meu. Numai asa vezi daca playerul de pe PC nu reda cum trebuie! Apoi faci comparatia !

Edited by alin0405, 07 April 2015 - 10:08.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate