Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

Totul despre TV Panasonic AS640

- - - - -
  • Please log in to reply
331 replies to this topic

#217
a3ds

a3ds

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 13,313
  • Înscris: 26.04.2015
Panourile :) Vezi ca gasesti sigur ori la emag ori la pc garage.

#218
Alexandy

Alexandy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 11.04.2009
Foarte multumit de acest TV. La fel ca multi de aici l-am luat pt panoul exceptional. Am oscilat intre intre 48AS640E si 48H6400. Ma bucur ca am mers pe varianta Panasonic, nu e un TV perfect, dar are tot ce am dorit.

Setarile de aici mi se par cele mai bune
https://www.avforums...ttings.1888454/

As vrea sa mai cumpar un Nexus Player pt el, ce parere aveti?

#219
Calin_fdx

Calin_fdx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,633
  • Înscris: 13.09.2014

 Alexandy, on 11 iulie 2015 - 23:51, said:

Foarte multumit de acest TV. La fel ca multi de aici l-am luat pt panoul exceptional. Am oscilat intre intre 48AS640E si 48H6400. Ma bucur ca am mers pe varianta Panasonic, nu e un TV perfect, dar are tot ce am dorit.

Setarile de aici mi se par cele mai bune
https://www.avforums...ttings.1888454/

As vrea sa mai cumpar un Nexus Player pt el, ce parere aveti?
Aceste setari conferă display-ului pe care au fost facute,  intr-adevar cea mai bună inagine. Ele însă nu sunt complete (balansul de alb in 10 puncte si setarile controlului de luminată nu apar,lucru foarte important pentru profunzimea imaginii) si chiar dacă ar fi nu se potrivesc perfect decât pe display-ul pe care au fost făcute. Televizorul are intr-adevar un meniu complex si setari avansate complete pentru optimizarea imaginii după standardul de referință, rezultatul după calibrare fiind pe măsură.

Edited by Calin_fdx, 12 July 2015 - 20:52.


#220
2Fst4U

2Fst4U

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,732
  • Înscris: 03.11.2003

 Alexandy, on 11 iulie 2015 - 23:51, said:

As vrea sa mai cumpar un Nexus Player pt el, ce parere aveti?

Si eu ma gandeam sa iau, dar am ramas in final la ChromeCast.

Tare imi este ca pe Nexus Player in afara de HBO Go nu merge altceva.

#221
alin0405

alin0405

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 19.11.2008

 Alexandy, on 11 iulie 2015 - 23:51, said:

Foarte multumit de acest TV. La fel ca multi de aici l-am luat pt panoul exceptional. Am oscilat intre intre 48AS640E si 48H6400. Ma bucur ca am mers pe varianta Panasonic, nu e un TV perfect, dar are tot ce am dorit.

Ai platit 2200 lei si doreai televizorul perfect?  nici cei care platesc 5000 lei nu cumpără televizorul perfect! Un OLED costa de 6 ori mai mult ca un Panasonic!
Panasonic nu este televizorul perfect...dar este cel mai bun in gama sa de pret!
Referitor la setari, cele mentionate de pe AVforums  sunt bune... doar ca eu le folosesc pe cald1 iar cele postate de d3m0s pe cald 1 sau pe normal.
Nu mi se pare normal ca albul sa aibe nuanta de crem deschis așa cum apare la mine pe cald2!

 Calin_fdx, on 12 iulie 2015 - 20:50, said:

Aceste setari conferă display-ului pe care au fost facute,  intr-adevar cea mai bună inagine. Ele însă nu sunt complete (balansul de alb in 10 puncte si setarile controlului de luminată nu apar,lucru foarte important pentru profunzimea imaginii) si chiar dacă ar fi nu se potrivesc perfect decât pe display-ul pe care au fost făcute. Televizorul are intr-adevar un meniu complex si setari avansate complete pentru optimizarea imaginii după standardul de referință, rezultatul după calibrare fiind pe măsură.
Ai dreptate in teorie...in practica putini ar percepe diferenta intre o calibrare profesionala si una cu setarile copiate de pe AVforums!
Gandeste ca cei care dau 2000 lei pe un tv nu mai dau un sfert din valoarea lui pe o calibrare...nu mai spun ca exista riscul sa nu le placă rezultatul ... pt ca noi oamenii nu suntem mașini nu vrem toți același rezultat  ...pt că avem gusturi , preferințe , păreri deosebite!
Și nu poți impune la toți să prefere o anumită setare, unii preferă imaginile mai calde, alții mai reci, alții vor ceva de mijloc și unii vor perfecțiunea....dar nu toți etc.

Edited by alin0405, 13 July 2015 - 10:12.


#222
Alexandy

Alexandy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 11.04.2009
@alin0405 "Ai platit 2200 lei si doreai televizorul perfect?  nici cei care platesc 5000 lei nu cumpără televizorul perfect!"
intradevar... asta era si ideea. Un TV foarte bun la un pret convenabil.

#223
larims1

larims1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 30.07.2015
Salutare tuturor posesorilor de AS640, Posted Image
Ma ajutati va rog sa scot reclamele care tot apar la un anumit interval de timp. Nu am foarte mare exp. pe smart TV. Am cautat dar nu am gasit inca de unde le-as putea scoate.

Multumesc anticipat!

Edited by larims1, 31 July 2015 - 10:38.


#224
larims1

larims1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 30.07.2015
De fapt nu sunt reclame....sunt caracteristicile TV-ului, numai ca apar din senin. Dispar cu tasta escape, dar as vrea sa nu mai apara.

Thx,

#225
larims1

larims1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 30.07.2015
Buna seara,

Va rog daca ma puteti ajuta si cu subtitrarea pt. filme 3d. Am incercat si varianta cu programul Subtitler si tot nu a mers,

Multumesc,

Edited by larims1, 01 August 2015 - 00:15.


#226
alin0405

alin0405

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 19.11.2008

 larims1, on 31 iulie 2015 - 10:38, said:

Salutare tuturor posesorilor de AS640, Posted Image
Ma ajutati va rog sa scot reclamele care tot apar la un anumit interval de timp. Nu am foarte mare exp. pe smart TV. Am cautat dar nu am gasit inca de unde le-as putea scoate.
Nu inteleg despre ce reclame vorbesti? ca mie nu-mi apare asa ceva!

 larims1, on 01 august 2015 - 00:14, said:

Buna seara,

Va rog daca ma puteti ajuta si cu subtitrarea pt. filme 3d. Am incercat si varianta cu programul Subtitler si tot nu a mers,

Multumesc,
Nu iti apare subtitrarea? sau ce problema ai cu ea?
Subtitrarea trebuie sa aiba aceeasi denumire cu fisierul film. Apoi la Optiuni activezi subtitrarea.

#227
larims1

larims1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 30.07.2015
M-am descurcat...ms. Sunt cam novice inca dar prind repede :).
Nu m-am exprimat bine referitor la reclame...le-am dezactivat. Erau niste mesaje de informare cu caracteristicile tv-ului, care cu exit dispareau si dupa un interval de timp aprox 5 min iarasi apareau.

Multumesc oricum pt.implicare!

#228
alin0405

alin0405

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 19.11.2008
Azi am oprit wi-fi ul din router pt ca  baietelul statea prea mult la desene animate pe Panasonici AS640.
Am lasat baietelul sa-l butoneze..ca sa vada ca nu este wireless si nu stiu la ce mi-a umblat prin setari.
Am dat in seara aceastadrumul la wireless...dar nu se mai conecteaza la internet.
La Stare retea imi spune:
TV .....ok......Router   dar la Router../.. Internet imi arata intrerupere.(007)
cu mentiunea: "Reteaua de acasa este disponibila, dar conexiunea la internet nu este posibila. Conexiunea cu serverul a esuat" .
Cu laptopul ma pot conecta la wireless-ul de la router. Am incercat si cu cablu direct la router si imi da aceeasi eroare.
Stie cineva ce se intampla?

#229
alin0405

alin0405

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 19.11.2008
am rezolvat cu resetare setari fabrica!

#230
nemernikul

nemernikul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 26.04.2007
Salutare tuturor, sper sa nu ma injurati prea tare pt ca stiu ca nu este un topic dedicat pentru Panasonic  TX-50CS630R, dar va rog sa ma ajutati in luarea unei decizii, pentru ca vreau sa achizitionez acest TV  de la Media Galaxy unde este in oferta la 3000 de ron. Intrebarea mea este urmatoarea: detine cineva astfel de model? Se merita la bani? Panasonic sunt bune de ceva ? pentru ca disper cand aud pe toata lumea ca spune doar de Sony si de Samsung. va rog sa ma ajutati si va multumesc anticipat !!!

#231
bebeko

bebeko

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 01.02.2008
Daca ai auzit pe toata lumea ca spune doar de Sony si Samsung, inseamna ca nu prea ai auzit bine.
Pentru mai multe detalii si sfaturi, incearca aici http://forum.softped...page__st__12294

#232
alin0405

alin0405

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 19.11.2008

 nemernikul, on 10 august 2015 - 12:36, said:

Salutare tuturor, sper sa nu ma injurati prea tare pt ca stiu ca nu este un topic dedicat pentru Panasonic  TX-50CS630R, dar va rog sa ma ajutati in luarea unei decizii, pentru ca vreau sa achizitionez acest TV  de la Media Galaxy unde este in oferta la 3000 de ron. Intrebarea mea este urmatoarea: detine cineva astfel de model? Se merita la bani? Panasonic sunt bune de ceva ? pentru ca disper cand aud pe toata lumea ca spune doar de Sony si de Samsung. va rog sa ma ajutati si va multumesc anticipat !!!
Este gresit sa spui ca Panasonic, Sony sau Samsung sunt cele mai bune fara sa precizezi modelul , diagonala si pretul!
Modelul ales de tine este un televizor bun, raportat pret/calitate , are reglaje foarte multe si daca stii sa le folosesti poti scoate o imagine foarte, foarte buna. Ideal este sa-l calibrezi, in fapt putini dau o suma mare pe calibrare si cu putin studiu pe net gasesti setarile de calibrare + ca poti sa le mai modifici dupa preferinte.
Avantajul Panasonicului este ca poti sa-l faci sa vada o imagine mai rece ca un Samsung, sau mai calda ca la Sony , si cu putina experinta obtii o imagine mai buna ca la cele doua!

#233
inter_milano

inter_milano

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 15.02.2007
A folosit cineva hardul acesta pe Panasonic?

http://www.mediagala...b-usb-3-0-negru

#234
alin0405

alin0405

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 19.11.2008
nu....dar cand mergi in Mediagalaxy sa cumperi hardul ,  solicita sa probeze hardul pe un Panasonic din stoc!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate