Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Minciuna mediului alkalin

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View PostSolarcells, on 15 martie 2015 - 18:04, said:

Mulți oameni disperați care au cancer,nu vor să renunțe în ruptul capului la carne,sosuri,brânzeturi,dulciuri,alcool etc.,să încerce să se vindece cu o dietă vegetariană alcalină,așa a decedat și mama mea în urmă cu 18 ani de cancer de esofag și pancreas după o suferință de un an,avea vârsta de doar 48 de ani și toate încercările mele să o conving să urmeze tratamentele pentru boli grave ale lui Valeriu Popa pe bază de rostopască,nu au avut nici un efect și în ultimile zile de viață îmi cerea cu insistență înghețată și ciocolată,adică hrana cancerului !!! .Dacă am postat pe topicul despre vindecarea cancerului despre vitamina B17 s-au laetrile care se găsește în sâmburii amari de caisă, mi-au sărit în cap unii ,fugi dom”le de-aici că doar chimioterapia te poate vindeca !,eu n-aș încerca o astfel de mizerie de tratament cu șanse de 2% vindecare dacă aș avea cancer,ci aș căuta remediile în natură !!!.Păi este de notorietate faptul că sunt unii oameni care nu li s-au dat de medici șanse de scăpare de cancer în fază avansată și oamenii care au avut ambiție și dorință de de a se vindeca,au renunțat la multe alimente toxice din alimentația omnivoră ca să lupte cu cancerul să-l ucidă cu ceea ce lui nu-i place și nu se poate hrăni !.Posted Image
Asa-ti trebuie.... Cine te-a pus sa dai sfaturi? Nu stiai ca daca te bagi in troc te mananca porcii ? Stai, pe viitor, in banca ta si veze-ti de Bisisica ta.

#38
Sulamita

Sulamita

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,217
  • Înscris: 21.01.2010
Eu niciodata nu o sa-i inteleg pe cei care spun de preturile medicamentelor obisnuita ca ce afacere se face pe seama lor, dar nu au nici ceea mai mica problema sa dea pt remdii naturiste sute de lei Posted Image

#39
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View PostSulamita, on 13 noiembrie 2016 - 01:56, said:

Eu niciodata nu o sa-i inteleg pe cei care spun de preturile medicamentelor obisnuita ca ce afacere se face pe seama lor, dar nu au nici ceea mai mica problema sa dea pt remdii naturiste sute de lei Posted Image
E...peste ceva timp poate o sa intelegi....care-i afacerea cu medicamentele....

#40
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016
Cred ca initiatorul are dreptate. Intr-adevar corpul isi mentine singur aciditatea si alcalinitatea in functie de tesut/organ/sistem etc, nu o putem noi modifica asa usor prin ce mancam. Acum bineinteles ca nu trebuie sa facem excese, moderatia e tot secretul.
Iar cu fuga de zahar sau "zaharul e toxic", e tot exagerare. Cum s-a scris si pe topic, fiecare celula din corp functioneaza pe glucoza, iar creierul si sistemul nervos merg exclusiv pe glucoza. Deci fuga de glucide si zahar este irationala. Chiar zaharul rafinat, in moderatie nu este toxic, ci doar in exces. Dar in exces orice este mai putin bun.
Sunt o gramada de mituri despre alimentatie care nu fac decat sa te streseze si sa te faca sa calculezi tot ce mananci, ori acest stres si ingrijorare pot fi mai daunatoare decat 10 grame de zahar rafinat...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate