Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Telekom TV

- - - - -
  • Please log in to reply
85 replies to this topic

#37
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010

View Postporcusoru, on 14 martie 2015 - 23:54, said:


Serios, adica sa le mai dau 2 lei in plus ca sa imi trimita factura? Pai nu este datoria lor? Bai eu constat ca telekom sa tacanit rau de tot.
Si UPC face la fel - vrei factura pe hartie trebuie sa platesti. O porcarie. Nu stiu cum de autoritatile tolereaza acest lucru. Sunt multi oameni care nu au e-mail. In conditiile in care noua legislatie fiscala spune ca daca nu primesti bon poti sa nu platesti, nu s-ar putea aplica si aici? Sau o sa platim bonul fiscal peste tot?

#38
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,376
  • Înscris: 01.12.2001
Off topic
Incurci bonul cu factura.
Primesti valoarea de plata prin sms si platesti la atm
Ai sa zici ca nu se poate: iti fac o foto cu ecranul atm-ului unde se vede ca se poate plati.

Edited by dorin_2k, 15 March 2015 - 09:06.


#39
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
victor ciudat este ca nici nu te informeaza asta nimeni , eu cand am obtinut pachetul asta acum un an , pachet apropo care nu apare nicaieri ca ar exista voiam sa plec de la ei ,Aveam 20 de ani in reteaua lor  si imi facea cu ochiul rds-ul ! Ma duc la sediu , zic la una  " puiule ,pa ! Pai de ce ,ca  nu se poateeee , haidati sa cautam o solutie ,b;la , bla ,bla si o gaseste " net cu o suta ,tv gratis ,voce 0 daca vreti o activam si p-aia  cand o fi .tot calabalacul asta la doar 49 de lei , o "nimica toata domnu" ,.Bine ,nu mai plec raman .Si la prima factura bam , 2 lei in plus factura verde .adunat la un an iaca am 24 de lei in plus  !Posted Image

#40
sandy76

sandy76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,058
  • Înscris: 20.10.2008

View Postdanutz1, on 15 martie 2015 - 08:48, said:

Cu doua mentiuni:

1. Se plateste separat chiria pentru decodor sau se achizitioneaza.
SD: 7,81 lei/luna chirie - 220,5 lei pret de achizitie
HD: 11,16 lei/luna chirie - 355,5 lei pret de achizitie
HD cu inregistrare: 20,65 lei/luna chirie - 670,5 lei pret de achizitie

2. Preţurile în lei afişate sunt calculate la cursul de referinţă de 4,5 Lei/1 Euro şi variază în funcţie de cursul de schimb valabil la data facturării
Daca ai de gand sa stai doar 2 ani cat se face contractul mai bine chirie...daca vrei mai multi ani atunci mai bine cumperi echipamentul, asa iesi mai ieftin!
-Cand am facut contractul chiria la echipament era 0, acum platesc 0,89 lei pentru receiver standard, al 2-lea l-am cumparat!

#41
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008

View PostV_i_c_t_o_r, on 15 martie 2015 - 09:00, said:

Si UPC face la fel - vrei factura pe hartie trebuie sa platesti. O porcarie. Nu stiu cum de autoritatile tolereaza acest lucru. Sunt multi oameni care nu au e-mail. In conditiile in care noua legislatie fiscala spune ca daca nu primesti bon poti sa nu platesti, nu s-ar putea aplica si aici? Sau o sa platim bonul fiscal peste tot?

De acord cu tine.

View Postdorin_2k, on 15 martie 2015 - 09:05, said:

Off topic
Incurci bonul cu factura.
Primesti valoarea de plata prin sms si platesti la atm
Ai sa zici ca nu se poate: iti fac o foto cu ecranul atm-ului unde se vede ca se poate plati.

Coleg-ul vrobea de altceva. Haide sa iti detaliez eu asa babeste. De exemplu daca mama-ie tanta care are 86 de ani si nu are nici card nici internet nici mail dar are cat tv de la telekom/upc, in conditiile date cum plateste mama-ie tanta cablu ?? Simplu cu factura, asta inseamna ca telekom o taxeaza cu inca doi lei (din pensia de mizerie oferita de statul roman) ca asa are chef telekomul. Acum m-am facut inteles?

Edited by porcusoru, 15 March 2015 - 11:49.


#42
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Voalat este o majorare a pretului si aceasta , nu ma plang eu , ca n-oi sta in doi lei acum dar asa cum zice bine porcusorul  sa nu uitam ca sunt pensionari prost platiti care merg la carefour sa ia  paine la 85 de bani ! Si uneori pe jos strabat km .pentru o infima  economie ,Infima pentru un salariat ,  dar importanta atunci cand ai pensie de 300 de franci ! (lei)

Edited by gingisKHAN2015, 15 March 2015 - 11:54.


#43
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,376
  • Înscris: 01.12.2001
@porcusoru
Sa iti zic un pont: daca face o cerere sa primeasca factura pe hartie ca e in varsta, nu e taxata cu timbrul verde.
Iti pun un scan de pe factura T sa vezi ca nu e nici timbrul verde si CATV cu 100% reducere. Si doar un mail am dat pt asta.

Edit: alaturat factura cu TV zero lei si fara niciun timbru verde. E si TV Web & Mobile dar nu au cum sa il foloseasca
Parintii mei o primesc lunar prin posta iar eu o vad online si fac plata prin my account
Attached File  T1.png   194.83K   64 downloads

Edited by dorin_2k, 15 March 2015 - 12:46.


#44
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,798
  • Înscris: 25.07.2004
Confirm si eu. Pt. bătrâni poti face cerere si o trimit gratuit prin posta

#45
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,083
  • Înscris: 04.10.2005

View Postdorin_2k, on 15 martie 2015 - 12:25, said:

@porcusoru
Sa iti zic un pont: daca face o cerere sa primeasca factura pe hartie ca e in varsta, nu e taxata cu timbrul verde.
Iti pun un scan de pe factura T sa vezi ca nu e nici timbrul verde si CATV cu 100% reducere. Si doar un mail am dat pt asta.

Edit: alaturat factura cu TV zero lei si fara niciun timbru verde. E si TV Web & Mobile dar nu au cum sa il foloseasca
Parintii mei o primesc lunar prin posta iar eu o vad online si fac plata prin my account
Attachment T1.png
cum poti fol telekom tv web? Mie nu-mi merge... spune ca n-am abo activ... am setat cod in myaccount, dar... nimic...

#46
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,376
  • Înscris: 01.12.2001
Cu aplicatia telekomtv.
Iti faci cont si te loghezi.
Nu e mare lucru insa.
Il activezi din myaccounts

#47
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,083
  • Înscris: 04.10.2005
Am activat de acolo, dar nimic... tot mai tare ma enerveaza telekom asta...
pana la sf anului mut 3 abo de mobil si un tel fix+net+tv+toate acareturile de servicii...

#48
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008

View Postdorin_2k, on 15 martie 2015 - 12:25, said:

@porcusoru
Sa iti zic un pont: daca face o cerere sa primeasca factura pe hartie ca e in varsta, nu e taxata cu timbrul verde.
Iti pun un scan de pe factura T sa vezi ca nu e nici timbrul verde si CATV cu 100% reducere. Si doar un mail am dat pt asta.

Edit: alaturat factura cu TV zero lei si fara niciun timbru verde. E si TV Web & Mobile dar nu au cum sa il foloseasca
Parintii mei o primesc lunar prin posta iar eu o vad online si fac plata prin my account
Attachment T1.png
Nu sunt abonat telekom, nu stiam acest aspect. (Acum stiu).
Eu am tras concluzii doar in functie de ce sa discutat pe forum ;) asa ca am raspuns ca atare.

#49
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007
corect este in felul urmator: daca esti abonat Telekom(exRomtelekom) voce ,voce +tv sau doar tv NU se aplica taxa verde .daca ai si net fix expedierea facturii se plateste(taxa verde) sau factura e gratis in pdf pe myaccount. nu are nicio legatura cu statutul social al clientului sau alte aberatii pe care le-am citit in posturile anterioare.

#50
BrnGtd4TsERB

BrnGtd4TsERB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 04.03.2012

View Postsandy76, on 15 martie 2015 - 09:45, said:

Daca ai de gand sa stai doar 2 ani cat se face contractul mai bine chirie...daca vrei mai multi ani atunci mai bine cumperi echipamentul, asa iesi mai ieftin!
-Cand am facut contractul chiria la echipament era 0, acum platesc 0,89 lei pentru receiver standard, al 2-lea l-am cumparat!

Nu sunt sigur ca cea mai buna/ieftina varianta este achizitia.

Mentionez ca eu am achizitionat un receptor unul fiind in custodie.

Din fericire, cand saptamana trecuta mi s-a defectat unul, acesta a fost cel in custodie si mi-a fost schimbat gratuit. Altfel, daca se defecta cel cumparat, cum Telekom, dupa unele surse, nu repara si nu asigura service post-garantie, trebuia sa mai achzitionez un receptor.
Coroborat cu faptul ca noile receptoare standard - nu stiu nimic de cele HD -, dupa cum zicea chiar angajatul care mi l-a adus, sunt extrem de proaste si au nenumarate defectiuni semnalate, poate nu e de neglijat sa nu le mai cumparam si sa le inchriem.

Este doar o propunere de luat in calcul si nu am pretentia ca este solutia optima.

Edited by BrnGtd4TsERB, 22 March 2015 - 17:13.


#51
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View PostBrnGtd4TsERB, on 22 martie 2015 - 17:11, said:

Nu sunt sigur ca cea mai buna/ieftina varianta este achizitia.

Mentionez ca eu am achizitionat un receptor unul fiind in custodie.

Din fericire, cand saptamana trecuta mi s-a defectat unul, acesta a fost cel in custodie si mi-a fost schimbat gratuit. Altfel, daca se defecta cel cumparat, cum Telekom, dupa unele surse, nu repara si nu asigura service post-garantie, trebuia sa mai achzitionez un receptor.
Coroborat cu faptul ca noile receptoare standard - nu stiu nimic de cele HD -, dupa cum zicea chiar angajatul care mi l-a adus, sunt extrem de proaste si au nenumarate defectiuni semnalate, poate nu e de neglijat sa nu le mai cumparam si sa le inchriem.

Este doar o propunere de luat in calcul si nu am pretentia ca este solutia optima.
chiar daca era decodor proprietate personala cei de la Telekom il inlocuiau gratuit. cel care ti-a dat informatia este angajat la o firma terta (si debiteaza aberatii)care lucreaza pt Telekom.adica e subcontractor.

Edited by unchiujim, 22 March 2015 - 19:40.


#52
Infernus

Infernus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 07.02.2007

View PostgingisKHAN2015, on 15 martie 2015 - 00:14, said:

nu sunt asa acum ,eu am analogic si ce va zic acum prin oferta speciala client 21 de ani vechime .



Puteai sa iei mai ieftin....eu ca si client nou am luat la 36 lei tva inclus voce zero net l si catv :).Tot anul trecut am facut,in octombrie,dar oferta era de ceva timp

#53
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Sa-mi spuna si mie daca foloseste HBO Go cineva de aici :). (astia nu au topic pentru cablu tv)

#54
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,376
  • Înscris: 01.12.2001
Da, folosesc eu. Insa de cand au trecut la T, nu mai merge cu credentiale T sa folosesti contul pe un smart tv.
In trecut cand era RT, aveam user si pass separat si ma puteam loga pe smart tv.
Acum doar cu cont platit la hbo go merge pe smart tv.

Si cauta ca e si topic cu hbo go pe undeva pe aici. ;)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate