Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Telekom TV

- - - - -
  • Please log in to reply
85 replies to this topic

#19
Cineva1990

Cineva1990

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 26.10.2010
Acum inteleg, era mult mai usor daca specificai mai devreme asta direct, nu stiam ca se ofera DOAR in pachet de minim 2 servicii.

Oricum, multumesc pentru raspuns.

#20
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008

View PostCineva1990, on 15 martie 2015 - 00:11, said:

Salut,

   Am mentionat ca am cautat si pe site, insa nu am gasit. De asemenea, am mentionat ca nu ma intereseaza in pachete de n'spe servicii, vreau doar tv. Ma intereseaza strict pachetele de televiziune (atat, separat, fara internet, telefonie fixa, telefonie mobila, masline sau shaorma cu de toate).

Unde ai mentionat? Eu din postul tau nu deduc acest aspect.

#21
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View PostCineva1990, on 14 martie 2015 - 23:09, said:

Cat sunt abonamentele lor tv prin cablu S, M si L? Nu gasesc pe nicaieri si la ei pe site nu scrie.
Adica, vad ca au decat televiziune iptv, nu au analogic de exemplu, nu scrie pretul abonamentelor si nici nu scrie daca receiverul hd este obligatoriu pentru a functiona, sau ne este dat unul sd.
"tv prin cablu" chiar la cablu te referi ? sau la "TV Satelit" (DTH)  ? Ei pe site au decat Interactiv TV (IPTV), Satelit TV (DTH), WEB Mobile TV (cablu e cu totul altceva)

Edited by stlk, 15 March 2015 - 00:22.


#22
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008

View PostCineva1990, on 15 martie 2015 - 00:18, said:

Acum inteleg, era mult mai usor daca specificai mai devreme asta direct, nu stiam ca se ofera DOAR in pachet de minim 2 servicii.

Oricum, multumesc pentru raspuns.
Cu placere. Totusi data viitoare uitate cu atentie , spun din nou ca scria pe site.

Attached File  25252.jpg   173.46K   53 downloads

#23
Cineva1990

Cineva1990

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 26.10.2010

View Postporcusoru, on 15 martie 2015 - 00:21, said:

Cu placere. Totusi data viitoare uitate cu atentie , spun din nou ca scria pe site.

Attachment 25252.jpg

Observ ca scrie "cumpara in pachet cu 2 servicii" insa din punctul meu de vedere aceasta nu este o afirmatie cum ca este obligatoriu sa fie 2 servicii contractate, credeam ca exista si varianta doar CATV... ma rog, este o problema de-a mea de interpretare, poate restul persoanelor inteleg mai usor.

Multumesc inca o data pentru raspuns.

View Poststlk, on 15 martie 2015 - 00:20, said:

"tv prin cablu" chiar la cablu te referi ? sau la "TV Satelit" (DTH)  ? Ei pe site au decat Interactiv TV (IPTV), Satelit TV (DTH), WEB Mobile TV (cablu e cu totul altceva)

Da, la analogic. am observat ca au dth, iptv si web mobile tv, dar nu stiam daca au si analogic, precum rcs-rds, de exemplu. Am inteles in cele din urma ca nu au asa ceva.

#24
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Iar ai inteles cee vrei  tu ,mi-e lene sa mai scot inca o data factura sa iti arat ca au analogic si eu beneficiez de el .Din cate am inteles insa nu ii fac reclama ,se pare ca  va fi scos de anul asta ca e ceva directiva europeana trecerea la digital .

#25
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View PostCineva1990, on 15 martie 2015 - 00:24, said:

Observ ca scrie "cumpara in pachet cu 2 servicii" insa din punctul meu de vedere aceasta nu este o afirmatie cum ca este obligatoriu sa fie 2 servicii contractate, credeam ca exista si varianta doar CATV... ma rog, este o problema de-a mea de interpretare, poate restul persoanelor inteleg mai usor.
Multumesc inca o data pentru raspuns.
Da, la analogic. am observat ca au dth, iptv si web mobile tv, dar nu stiam daca au si analogic, precum rcs-rds, de exemplu. Am inteles in cele din urma ca nu au asa ceva.
Din cate stiu exista si CATV , ba chiar au fost oferit gratuit in unele localitati persoanelor care detineau 1 serviciu Romtelecom (de Voce parca ) ,dar combinatia cred ca era facuta cu NEXTGEN S-a  scris pe forum despre acest lucru uite AICI. (NextGen Communications apare in anul 2008 si face parte din grupul Deutsche Telekom, fiind detinuta 100% de Telekom. ) (cei de la NEXTGEN au televiziune CATV analogica 60 de canale si digitala 130 de canale) .
Poti verifica daca ai NextGen in localitate AICI

Edited by stlk, 15 March 2015 - 00:57.


#26
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
exact 62 de canale am , corect .

#27
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008

View Poststlk, on 15 martie 2015 - 00:34, said:

Din cate stiu exista si CATV , ba chiar au fost oferit gratuit in unele localitati persoanelor care detineau 1 serviciu Romtelecom (de Voce parca ) ,dar combinatia cred ca era facuta cu NEXTGEN S-a  scris pe forum despre acest lucru uite AICI. (NextGen Communications apare in anul 2008 si face parte din grupul Deutsche Telekom, fiind detinuta 100% de Telekom. ) (cei de la NEXTGEN au televiziune CATV analogica 60 de canale si digitala 130 de canale) .
Poti verifica daca ai NextGen in localitate AICI

A vrut telekom, daca era al indrumam catre nextgen, asa i-am oferit explicatii doar /numai despre telekom.

#28
hvoicu

hvoicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 05.03.2004
Trecerea de la analogic la digital este obligatorie doar pentru ce este emis terestru, adica ce prinzi cu antena. Pe cablu pot transmite analog .

#29
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,262
  • Înscris: 01.12.2001
CATV a fost oferit de vechiul Romtelecom in decembrie 2012 gratis in orasele unde era Nextgen celor ce prelungeau serviciul voce pe 2 ani.
Am prelungit eu parintilor mei. Au trecut cei 2 ani si tot mai au catv gratis de la T.

#30
whitewizard

whitewizard

    Softpedist pana la moarte!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,070
  • Înscris: 07.05.2006

View PostCineva1990, on 14 martie 2015 - 23:09, said:

Cat sunt abonamentele lor tv prin cablu S, M si L? Nu gasesc pe nicaieri si la ei pe site nu scrie.

Adica, vad ca au decat televiziune iptv, nu au analogic de exemplu, nu scrie pretul abonamentelor si nici nu scrie daca receiverul hd este obligatoriu pentru a functiona, sau ne este dat unul sd.
https://www.telekom....namente-satelit

TV Satelit
Abonament şi beneficii incluse   Preţ abonament
Televiziune L
106 canale, dintre care 9 HD
62 de canale TV pe care le poţi urmări live pe tabletă şi smartphone cu aplicaţia Telekom TV
Află mai multe

Abonament lunar
58,03 Lei/lună
Preţurile includ TVA
Televiziune M
81 de canale, dintre care 4 HD
53 de canale TV pe care le poţi urmări live pe tabletă şi smartphone cu aplicaţia Telekom TV
Află mai multe

Abonament lunar
41,29 Lei/lună
Preţurile includ TVA
Televiziune S
64 de canale, dintre care 2 HD
37 de canale TV pe care le poţi urmări live pe tabletă şi smartphone cu aplicaţia Telekom TV

Abonament lunar
30,13 Lei/lună
Preţurile includ TVA

Edited by whitewizard, 15 March 2015 - 08:01.


#31
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 04.10.2005
Cum activez optiunea telekom web tv?

#32
sandy76

sandy76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,058
  • Înscris: 20.10.2008
Un print la tv prin satelit!

Attached Files


Edited by sandy76, 15 March 2015 - 08:42.


#33
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Cu doua mentiuni:

1. Se plateste separat chiria pentru decodor sau se achizitioneaza.
SD: 7,81 lei/luna chirie - 220,5 lei pret de achizitie
HD: 11,16 lei/luna chirie - 355,5 lei pret de achizitie
HD cu inregistrare: 20,65 lei/luna chirie - 670,5 lei pret de achizitie

2. Preţurile în lei afişate sunt calculate la cursul de referinţă de 4,5 Lei/1 Euro şi variază în funcţie de cursul de schimb valabil la data facturării

Edited by danutz1, 15 March 2015 - 08:52.


#34
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,262
  • Înscris: 01.12.2001
Omu' a intrebat de TV cablu analogic (nici macar digital). Nu de DTH sau IPTV.
Doar prin Nextgen mai e oferit acum la contractele vechi. Si e gratis si acum la contractele facute in decembrie 2012. Va pun un printscreen daca nu credeti.

#35
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Dorin le-am zis si eu mai sus , nu cred ca o sa te creada nici pe tine .Posted Image

#36
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,262
  • Înscris: 01.12.2001
Au si link cu topicul initiat de mine in 2012.
Exista acum CATV analogic pe factura T oferit pe infrastructura Nextģen cu reducere 100%.
Le-am activat eu asta in 2012 parintilor mei si mai e si azi activ. Am facturile in Myaccounts.
Nu stiu daca se mai ofera acum si noilor clienti asa ceva. Si era valabil doar in localitatile cu Nextgen asta.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate