Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 

implinirea profetiilor

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
52 replies to this topic

#19
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 Dihorul Razboinic, on 14 martie 2015 - 19:41, said:

666 apare in barele de control din cap, mijloc si coada, care sunt asemanatoare cu cifra 6-dreapta. Nu eu am facut observatia, ci am gasit-o la altii.

Oricum, ce sustii tu seamana cu profetia hidrei veninoase a parintelui Arsenie Boca - vremea cind oamenilor le va fi imposibil sa devina sfinti.
popa ala e varza in Apocalipsa.
in general, toti popii sustin ca tine cum ca semnul e un cip sau card.
inclusiv Arsenicul adus in discutie.
sunt complet pe langa subiect, caci sunt niste interpretari profane pana in maduva oaselor.

cele 3 rânduri de linii duble, mai lungi, din codul de bare, au fost puse in mod intentionat de un softist smecher, ca sa ii bage in cacat pe popoii care interpretau vânzarea si cumpararea in mod profan; si i-a reusit. :P

Edited by Dude_2nd, 14 March 2015 - 19:47.


#20
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006
Parintele Arsenie Boca ar fi afirmat ca hidra veninoasa va lucra impotriva vointei lui Dumnezeu. Nu e vorba de comert, ci de implinirea vointei lui Dumnezeu. Mi s-a parut ca sustii ceva asemanator.

#21
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 Dihorul Razboinic, on 14 martie 2015 - 19:57, said:

Parintele Arsenie Boca ar fi afirmat ca hidra veninoasa va lucra impotriva vointei lui Dumnezeu. Nu e vorba de comert, ci de implinirea vointei lui Dumnezeu. Mi s-a parut ca sustii ceva asemanator.
despre ce hidra veninoasa tot vorbesti?Posted Image

#22
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006

 Dude_2nd, on 14 martie 2015 - 19:58, said:

despre ce hidra veninoasa tot vorbesti?Posted Image

Asta e relatarea: http://www.ziuanews....isericii-155320

Uneori apare intr-o versiune cu 2 fraze adaugate, fiind citat Radu Cinamar, un autor de literatura ciudata spionaj-SF. In tipul asta nu am incredere. De ex., steluta 6: https://zonadecriza....intele-arsenie/ Daca tot suntem la profetii, poate ar fi bine sa cunoastem citeva din ultimul link.

Quote

* Odată mi-a zis că, într-o noapte, către ziuă, ne vor ocupa trei ţări: Ungaria, Bulgaria şi Rusia. Atunci eu am zis: „Ungurii or să ne ocupe pe noi?”, iar el mi-a spus: „Şi pe cei ce ne vor ocupa va veni ploaie de foc”. (Chiş Aurelia, 93 ani, com. Boiu, jud. Mureş)

* Mi-a spus odată Părintele: „Bucureştiul are să, fie al doilea Ierusalim (după cele spuse în continuare nu rezultă că acest lucru este neapărat bun, căci poate fi Ierusalimul – oraş sfânt, dar poate fi şi Ierusalimul în care nu mai rămâne „piatră peste piatră”! ). Să nu vă .fie frică, căci Ţara Făgăraşului este păzită de Maica Domnului. Stă Maica Domnului în coate şi genunchi şi se roagă pentru Ţara Făgăraşului”. Iar eu i-am spus: „Vai, Doamne, cum să fim noi aşa de vrednici, noi – nişte păcătoşi, ca să stea Maica Domnului în genunchi să se roage pentru noi!?”. Şi mi-a răspuns: „Ascultă aici, Silvia, la voi e mănăstire la Sâmbăta, se face mănăstire la Bucium, se face la Berivoi, se face la Dejani şi se mai face una… Deasupra la munţii voştri veţi vedea o stea cu coadă. Când o veţi vedea se va întâmpla ceva [atunci a început revoluţia]. Şi tot în Munţii Făgăraşului se va arăta o cruce de stele, iar atunci va mai fi ceva: un eveniment mare. (Toacşe Silvia, Copăcel)
.....
* Mi-a mai povestit cineva că Părintele s-a rugat insistent la Dumnezeu pentru americani, să nu-i pedepsească, să-i ierte că şi ei sunt creaţia Lui şi să aibă milă de ei. Şi 1-a dus Dumnezeu pe Părintele Arsenie să vadă ce e pe acolo – prin America – şi a zis Părintele: „Da, Doamne, sunt vrednici de pierzare”. Cum l-a dus? Nu ştiu. Nu cred că l-a dus cu trupul L-a dus cu duhul. Ca urmare a ceea ce a văzut cu duhul, Părintele a pictat la Drăgănescu, deasupra scenei Învierii, mai multe clădiri moderne (turn) în flăcări, reprezentare care ar putea fi profetică (vezi cele două turnuri din „11 septembrie”).
Prea Sfinţitul Daniil, la înmormântarea PărinteluiArsenie, a spus că ar fi zis Părintele Arsenie aşa: „Vor veni necazuri mai mari decât Munţii Făgăraşului”. Ne-om duce la munţii Făgăraşului şi la dealul Prislopului să se prăvălească peste noi că nu mai putem rezista («Atunci vor începe să spună munţilor: Cădeţi peste noi!, şi dealurilor: Acoperiţi-ne!» – Lc.23, 30). Şi ne-om duce la morminte să iasă afară şi să intrăm noi de vii că nu mai putem rezista.
* Părintele a iubit mult Munţii Făgăraşului; venea mereu pe la cabana Podragul şi pe la Turnuri. Spunea Părintele: „Munţii Făgărusului şi dealurile Prislopului vă vor acoperi pe voi”.
Părintele a fost şi este un sfânt între noi. O femeie i-a spus: „Părinte, când o fi la judecată, să ne treci cu grămada”. Părintele a zis zâmbind: „ N-ai spus rău, măi”. A trecut de multe ori pe la noi prin sat. Unii îl cunoşteau, alţii nu-1 cunoşteau, dar Părintele spunea: „Oamenii la voi sunt cam răi, dar totuşi, fac milostenie multă şi asta îi ajută”. (Olimpia Fuciu, Ucea de Sus)

Parerea mea e ca profetiile de multe ori nu sunt definitive, unele putind fi evitate. Probabil ca si din cauza asta sunt date.

Edited by Dihorul Razboinic, 14 March 2015 - 20:19.


#23
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 Dihorul Razboinic, on 14 martie 2015 - 20:09, said:

ok, merci.

#24
LORELYAN

LORELYAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,704
  • Înscris: 15.08.2006
lasati balta divagatiile !

revin ;
eu nu spun ca e card-ul ori chip-ul ori codul de bare
ci ca lumea se indreapta spre un semn pe care trebuie sa-l primeasca asftel incat
"să nu poată cumpăra sau vinde" si ca cei mai multi accepta, vrei nu vrei, un semn cat de mic in acest sens, sub diferite pretexte ori motivatii.

#25
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 LORELYAN, on 14 martie 2015 - 20:11, said:

lasati balta divagatiile !

revin ;
eu nu spun ca e card-ul ori chip-ul ori codul de bare
ci ca lumea se indreapta spre un semn pe care trebuie sa-l primeasca asftel incat
"să nu poată cumpăra sau vinde" si ca cei mai multi accepta, vrei nu vrei, un semn cat de mic in acest sens, sub diferite pretexte ori motivatii.
cei mai multi vor accepta "semnul", pentru ca "larga este calea ce duce la pieire".
"pe frunte", simbolul gandirii - pentru ca vor gandi in sensul impus de sistemul politic=fiara, Bisericilor.
"pe mana dreapta", simbolul actiunii - pentru ca majoritatea va actiona in acel sens impus de sistemul politic=fiara, Bisericilor.

nici sa nu va ganditi ca acel semn va fi unul fizic, gen cip, card, cod de bare.Posted Image

asadar, Bisericile vor primi impunerea de la politic=fiara, in sensul incalcarii "poruncilor lui Dumnezeu si a marturiei lui Isus", ceea ce va duce la marca fiarei pe actiunea si constiinta omenirii inselate.

Edited by Dude_2nd, 14 March 2015 - 20:32.


#26
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
Ai dreptate dude, cu mentiunea ca porunca 4-a va face totusi diferenta, in porunca 4-a este sigiliul lui Dumnezeu si aici se va da lupta cea mare, cine calca o porunca este ca si cand le-a calcat pe toate, dar lupta cea mare pe porunca 4-a se va da, mai vorbim cand se va strange surubul in acest aspect si ai sa te convingi.

#27
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

 bogdan_popescu, on 14 martie 2015 - 18:24, said:

Ba acolo chiar la asta se refera, cei care nu accepta sa se supuna fiarei nu vor mai avea drept sa cumpere sau sa vanda, la propriu, cerinta fiarei va fi ca toti sa serbeze ziua de odihna instituita de fiara si anume ziua intai a saptamanii duminica in locul celei lasate de Dumnezeu la creatiune si anume ziua saptea sambata.
Oricine se va supune fiarei si va accepta sa sarbatoreasca duminica ca si zi "a Domnului" va primi nevazut pe frunte sau pe mana semnul fiarei si va avea aceeasi soarta cu fiara.
Acesta e semnul fiarei : SUPUNEREA şi INCHINAREA  la   poruncile ei .
Au fost mulţi şi vor mai fi  din aceia care pentru a avea succes în viaţa  materialistă  să se supună şi să îndeplinească  ordine  împotriva  legilor morale .

Exact asta i-a cerut şi lui Isus .

Edited by pacopaco1967, 14 March 2015 - 21:06.


#28
LORELYAN

LORELYAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,704
  • Înscris: 15.08.2006

 _-AppleS-_, on 14 martie 2015 - 17:58, said:

Ce reprezinta aceasta elucubratie?

eu nu spun ca e card-ul ori chip-ul ori codul de bare
ci ca lumea se indreapta spre un semn pe care trebuie sa-l primeasca asftel incat
"să nu poată cumpăra sau vinde" si ca cei mai multi accepta, vrei nu vrei, un semn cat de mic in acest sens, sub diferite pretexte ori motivatii.

poate te mai luminezi un pic cu un exemplu recent de proiect , si nu e vorba despre suma 50000, putea fi vorba de 5 milioane / 5 miliarde, cat vrei tu :

"incasarile si platile in numerar intre persoanele fizice, altele decat operatiunile realizate prin intermediul institutiilor care presteaza servicii de plata autorizate de BNR sau autorizate in alt stat membru UE si notificate catre BNR, efectuate ca urmare a transferului dreptului de proprietate asupra unor bunuri sau drepturi, a prestarii de servicii, precum si cele reprezentand acordarea/restituirea de imprumuturi, se vor putea efectua intr-o limita zilnica de 50.000 de lei/tranzactie."

.....si ca un ecou :

se vor putea efectua intr-o limita zilnica......

limita zilnica......

limita zilnica.....

limita.......

"încât nimeni să nu poată cumpăra sau vinde...."

limita zilnica....
limita...

aaaaaa, cum suna !?

e un mic semn ? privit de departe ?...ne putem indrepta si catre alte limitari ?

Edited by LORELYAN, 15 March 2015 - 07:39.


#29
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
limita zilnica  ,limita zilnicaaaa ,imi place cum suna aasta  , limitaaaaa....zilnica !

#30
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

 Dude_2nd, on 14 martie 2015 - 20:23, said:

cei mai multi vor accepta "semnul", pentru ca "larga este calea ce duce la pieire".
"pe frunte", simbolul gandirii - pentru ca vor gandi in sensul impus de sistemul politic=fiara, Bisericilor.
"pe mana dreapta", simbolul actiunii - pentru ca majoritatea va actiona in acel sens impus de sistemul politic=fiara, Bisericilor.

nici sa nu va ganditi ca acel semn va fi unul fizic, gen cip, card, cod de bare.Posted Image

asadar, Bisericile vor primi impunerea de la politic=fiara, in sensul incalcarii "poruncilor lui Dumnezeu si a marturiei lui Isus", ceea ce va duce la marca fiarei pe actiunea si constiinta omenirii inselate.
Corect. Sper ca in cadrul bisericilor pui si iehovistii si adventistii. Altfel nu merge.

#31
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
Limita aia zilnica era cat pe ce sa fie mult mai mica, dar s-a rasculat poporu' si au renuntat momentan, vroiau sa o faca parca la 2000 de lei ceea ce era exagerat de jos, adica nu mai puteai cumpara aproape nimic decat cu transfer bancar (casa sau masina)

Edited by bogdan_popescu, 15 March 2015 - 10:05.


#32
LORELYAN

LORELYAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,704
  • Înscris: 15.08.2006

 bogdan_popescu, on 15 martie 2015 - 09:50, said:

Limita aia zilnica era cat pe ce sa fie mult mai mica, dar s-a rasculat poporu' si au renuntat momentan, vroiau sa o faca parca la 2000 de lei ceea ce era exagerat de jos, adica nu mai puteai cumpara aproape nimic decat cu transfer bancar (casa sau masina)

nu conteaza cat voiau sa o faca, nu conteaza suma, conteaza actiunea, in sine, care te trimite la : "....încât nimeni să nu poată cumpăra sau vinde...."
de-asta am spus ca e ciudata coincidenta cu cele scrise acum 2000 de ani !

#33
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Sunt tv uri care costa peste 2000de lei , nu avem voie sa scoatem suma asta ? intr-o zi  .

#34
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 bogdan_popescu, on 15 martie 2015 - 09:50, said:

... adica nu mai puteai cumpara aproape nimic decat cu transfer bancar (casa sau masina)
sau cu CARD.
care citit de la sfarsit iti da ce? Posted Image

#35
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008

 Dude_2nd, on 15 martie 2015 - 11:14, said:

sau cu CARD.
Nu exista card cu care sa poti cumpara o casa sau o masina buna, si oricum vanzatorul nu are POS pentru plata cu cardul :D toate au niste limite pe zi, eu oricum toate platile le fac cu cardul, dar la cumparaturi mai mari am fost nevoit sa le esalonez pe doua sau chiar 3 zile din cauza limitelor.

 LORELYAN, on 15 martie 2015 - 11:03, said:


nu conteaza cat voiau sa o faca, nu conteaza suma, conteaza actiunea, in sine, care te trimite la : "....încât nimeni să nu poată cumpăra sau vinde...."
de-asta am spus ca e ciudata coincidenta cu cele scrise acum 2000 de ani !
nu chiar nimeni, doar cei care nu au semnul fiarei nu vor putea cumpara sau vinde, deocamdata nici nu incape vorba de semnul fiarei, insa intr-un viitor nu prea departe se va ajunge ca fiecare sa poata fi controlat, cu siguranta va disparea plata cash, se gasesc un milion de motive "plauzibile" pentru asta, acolo se doreste sa se ajunga si abea apoi cand va fi implementat acest lucru vor incepe sa stranga surubul mai tare, adica vor spune, ori faci ca noi (si primesti semnul fiarei), ori iti blocam cardul si nu mai poti cumpara sau vinde nimic pana nu te supui noua.
Abea atunci cine se va supune fiarei va primi semnul ei, pe mana cei care accepta doar ca e "musai" ca altfel raman fara posibilitatea de a cumpara sau vinde, dar ei in cugetul lor nu-s de acord cu cerintele fiarei, iar pe frunte cei care sunt de acord cu cerintele fiarei si se supun de bunavoie.
Ambele grupe, si cei cu semnul pe frunte si cei cu semnul pe mana vor avea parte de aceeasi soarta cu fiara, moartea vesnica.
Acum poate parea aiurea, dar cand statul va impune la cererea papalitatii ca fiecare om sa tina ziua de odihna impusa de papalitate, va fi momentul decisiv, fiecare isi va hotari destinul vesnic, sa asculte de Dumnezeu si sa nu poata cumpara sau vinde dar sa primeasca viata vesnica, sau sa asculte de fiara si sa poata cumpara si vinde pentru scurt timp apoi sa aiba parte de iad si moarte vesnica. Fiecare va alege, iar Biblia ne spune ca marea majoritate va alege gresit.

#36
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Ai oameni ai strazii la greu prin orase si sate , astia mor ? Ca nu ii vad intrand voiosi in banca in mana cu o cerere de eliberare card .

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate