Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

Am setat din greseala de pe administrator pe guest

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
parkor99

parkor99

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 09.03.2015
Dupa cum spune si in titlu , am setat din greseala de pe administrator pe guest , in speranta de a nu mai pune parola la deschiderea windowsului. Cum pot seta inapoi pe administrator?

#2
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,941
  • Înscris: 24.04.2013
In ecranul de login, acolo unde in mod normal alegi utilizatorul si specifici parola, tasteaza Ctrl+Alt+Del de 2 ori. (Daca iti face login automat da-i logout ca sa ajungi acolo). Iti va da posibilitatea sa tastezi si numele utilizatorului. La user pune Administrator (sper ca nu pe acesta l-ai modificat, ci pe cel al tau cu drepturi de administrator) pentru a accesa contul de administrator predefinit, care in mod normal e ascuns. Parola pentru el trebuie sa o cunosti; daca ai instalat acasa si nu ai facut nimic special atunci parola e vida. Asa te logezi cu drepturi de administrator si poti modifica drepturile user-ului initial.

Nu spui care e versiunea ta de Windows, dar cam asta e procedura. Scuze, e pe aria de Windows 8… Pe acesta nu l-am folosit, dar incearca totusi cum am zis.

Edited by sags, 14 March 2015 - 09:14.


#3
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013

View Postparkor99, on 14 martie 2015 - 08:41, said:

Dupa cum spune si in titlu , am setat din greseala de pe administrator pe guest , in speranta de a nu mai pune parola la deschiderea windowsului. Cum pot seta inapoi pe administrator?

Faci sign out din contul Guest si te loghezi in contul de administrator.
Ca sa nu iti mai ceara parola se procedeaza asa: http://forum.softped...n-in-windows-8/

@sags
Windows 8 nu permite stergerea ultimului cont de administrator si nici modificarea tipului de cont (de la Administrator la Standard), daca exista un singur cont de administrator.
Contul "Administrator" se utilizeaza doar in situatii speciale. De exemplu, daca nu cunosti parola singurului cont de administrator creat la instalarea sau dupa instalarea OS-ului.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate