Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

Deschidere cont bancar rapid in UK fara proof of adress

- - - - -
  • Please log in to reply
84 replies to this topic

#73
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

View PostC8H11NO2, on 24 decembrie 2019 - 11:26, said:

… insa bancile in uk urasc romanii si bulgarii… si in 90% din cazuri refuza fara motiv.



Sigur nu or fi luat credite cu zecile de mii si or plecat inapoi in gunoiul de unde au venit, uitand sa mai inapoieze banii la banci ? Ca bancile stiu ca vor sa faca bani, nu vad de ce ar refuza clienti "Fara motiv".

#74
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008
Credit Union.

Usor de obtinut.

#75
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,738
  • Înscris: 13.01.2005

View PostC8H11NO2, on 24 decembrie 2019 - 11:26, said:

insa bancile in uk urasc romanii si bulgarii… si in 90% din cazuri refuza fara motiv.

View PostCatean, on 24 decembrie 2019 - 17:22, said:

Sigur nu or fi luat credite cu zecile de mii si or plecat inapoi in gunoiul de unde au venit, uitand sa mai inapoieze banii la banci ? Ca bancile stiu ca vor sa faca bani, nu vad de ce ar refuza clienti "Fara motiv".
Pe mine sigur mă urăsc băncile. :w00t:

Attached File  reward.jpg   78.75K   9 downloads

#76
avenirv

avenirv

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,554
  • Înscris: 01.05.2009
nu au vrut sa imi deschida cont pana nu am venit cu un utility bill sau alta hartie cum ca am unde sa stau (proof de adresa) si eu sunt cel ce platesc. am venit cu hartia de la council. lucram de cca 3 saptamani in The City, angajatorul imi daduse toate hartiile, aveam contract de inchiriere printr-o agentie imobiliara de prestigiu., etc. cei de la Lloyd B au zis ca sa nu iau de bine tot ce scrie pe site-ul lor. cei de la Barclay's au inceput sa-mi ceara tot felul de hartii DE LA GUVERN. cei de la santander parca dupa ce am venit cu dovada de adresa au cerut tot felul de hartii despre cum voi fi platit. mi-au trebuit cateva zile sa gasesc o banca sa imi deschida si cont personal si cont de biznis. dupa 2.5 ani i-am anuntat ca plec din UK si atunci mi-au trimis scrisoare sa-mi retrag banii din banca lor. asa am facut si gata. noroc ca transferul la alta banca in afara UK nu m-a costat nimic.

#77
hexis

hexis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 879
  • Înscris: 19.05.2009
Depinde de cine dai in banca si cum te vede si la ce banca mergi.Atata tot.Am vazut mai multe cazuri.
Asta cu proof of adress obligatorie e vrajeala si o folosesc in mod abuziv pentru ca pot si vor.

#78
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,738
  • Înscris: 13.01.2005

View Posthexis, on 27 decembrie 2019 - 13:10, said:

Asta cu proof of adress obligatorie e vrajeala si o folosesc in mod abuziv pentru ca pot si vor.
Nu e nici o vrajeala, face parte din KYC (Know Your Customer)

#79
hexis

hexis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 879
  • Înscris: 19.05.2009
Un proof of address se poate falsifica atat de usor ca e chiar degeaba.

#80
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,738
  • Înscris: 13.01.2005
Românu' tot român!

#81
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017
La TSB este relativ ușor sa-ți deschizi cont bancar. Nu știu cum este acum, dar înainte se putea folosi și scrisoarea de la NiNo, ca dovada a adresei. Fără dovada a adresei, îți poți deschide cont bancar in UK la o banca online, gen Monese.

#82
C8H11NO2

C8H11NO2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 05.07.2019

View Postmufa, on 27 decembrie 2019 - 13:33, said:

Nu e nici o vrajeala, face parte din KYC (Know Your Customer)

e cam illegal... e un motiv gen praf in ochi sa nu deschida cont la cine vor.

in schimb , daca ai un cont bancar e ultra usor sa iti deschizi conturi la alte banci. poti face online , e instant.

#83
LukRo

LukRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,843
  • Înscris: 23.10.2015

View PostC8H11NO2, on 29 ianuarie 2020 - 10:43, said:



e cam illegal... e un motiv gen praf in ochi sa nu deschida cont la cine vor.

Tocmai s-a explicat mai sus ca e o cerinta legala.

Mai mult, daca te accepta, sunt obligati sa iti calculeze un risc. De exemplu, daca esti asociat cu o persoana publica, tranzacțiile tale sunt verificate mai des decat normal. Daca faci tranzactii cu tari cu risc ridicat, la fel.

#84
C8H11NO2

C8H11NO2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 05.07.2019

View PostLukRo, on 29 ianuarie 2020 - 13:40, said:

Tocmai s-a explicat mai sus ca e o cerinta legala.

Mai mult, daca te accepta, sunt obligati sa iti calculeze un risc. De exemplu, daca esti asociat cu o persoana publica, tranzacțiile tale sunt verificate mai des decat normal. Daca faci tranzactii cu tari cu risc ridicat, la fel.
Santander avea ceva care Evita chestiile astea. era un cont basic cash card gen. puteai sa fii platit in el insa dar nu puteai sa faci plati. doar luai bani de la bancomat sau banca. toti romanii aveau din ala.

Si hsbc avea ceva similar... un cont restrans pasaport si daca il tineai 6 luni iti dadeau cont full.

insa de cand cu ura pt ue , nici o banca nu mai are serviciile astea. in ochii lor esti deja criminal daca nu ai adresa sau mai stiu eu ce.

#85
LukRo

LukRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,843
  • Înscris: 23.10.2015
Prea o iei personal.

Bancile n-au mamă, n-au tată. Fac afaceri cu oricine cat timp iese banu. Insa au grija sa fie legal, altfel sunt arsi cu amenzi uriase.

Si nu numai autoritățile din UK sunt cu ochii pe ei, ci si americanii, pentru ca au ajutat cetateni din US sa ascunda bani. I-au ars americanii de acum sufla si in iaurt.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate