Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Cancer ovarian. Chimioterapie. Radioterapie. Tratamente alternative

- - - - -
  • Please log in to reply
85 replies to this topic

#19
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,798
  • Înscris: 14.10.2008
E cam asa: in fazele incipiente o mai poti lungi cu ani buni, in stadiile terminale deja nu o mai poti lungi; problema e ca in fazele incipiente nu da deloc simptome, te poti simti fresh si plin de viata pana in gradul 4 din 4, asa a fost tatal meu.

#20
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,917
  • Înscris: 25.06.2007

 moldoveanca2000, on 13 martie 2015 - 12:43, said:

de ce credeti ca au relevanta statisticile americanilor?
Se pot consulta si statisticile europenilor. Pt cei interesati recomand European Journal of Oncology, European Journal of Cancer and Clinical Oncology, Journal of the European Society for Radiotherapy and Oncology si altele de acest gen...

#21
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009

 Gabriela_B, on 13 martie 2015 - 12:42, said:

Nu sunt chiar atat de naiva incat sa accept orice fel de pseudo-tratament insa asa cum spunea cineva pe forum, un regim alimentar sanatos, multe ceaiuri si sucuri naturale nu pot face rau.
Nu m-am referit la "aiureli miraculoase" sau "aiureli naturiste" ci la legumele , fructele , plantele IN SINE !!!
Poate te ajuta :
http://www.contracan...ancerigene.html
Desi poate multi nu cred savantii au facut foarte multe "descoperiri si inventii" externe corpului uman si au facut foarte putini pasi in cunoasterea interna a organismului. Initiatii stiu multe despre autosugestie si desi nu pot explica concret anumite lucruri se stie ca exista rezerve uriase necunoscute inca, de regenerare in fata bolilor&etc. prin vointa !

Edited by FAP, 13 March 2015 - 13:01.


#22
Lolopoco

Lolopoco

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 17.08.2012

 Karhu, on 13 martie 2015 - 12:29, said:

Smecherii pt jupuit banii oamenilor disperati...
Incearca, nu strica daca incerci. Dar sa elimine complet mancarea procesata, fiarta, prajita, cu chimicale, etc. Sa renunte chiar la lapte si oua, iar zahar deloc.
O cura cu legume si fructe, crude, nu fierte, nu compot, curata sistemul digestiv, ajuta ficatul, si restul organelor.
80% din imunitatea corpului este in sistemul digestiv (ficat, bila, pancreas, intestin, colon, etc).
In vimdecarile de cancer, o mare contributie o are sistemul imunitar natural a corpului (urmat, in paralel, tratamentele sintetice contra cancer).
Sa inceapa cura alimentara din aceasta clipa. Daca nu poate manca, rontai legumele, foloseste un blender. In blender sa nu amestece niciodata legumelr cu fructele.
Nu salam, nu branza, nu spaghete, nu cafea, nu tigara.Nu a murit nimeni de lipsa de friptura sau cafea.
Mult succes si ambitie (viata mamei tale depinde de ambitie).
PS majoritatea cazurilor de cancer, cancerul este de colin. Cancerul de colon se face din cauza alimentatiei.
Alimentatia conteaza 98%, atat in preventie, cat si in vindecare.

#23
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,917
  • Înscris: 25.06.2007

 Neaceasca85, on 13 martie 2015 - 12:39, said:

cancerul nu se vindeca
Corect, de aceea in limbajul medical nu se discuta despre vindecare ci despre supravietuire la x ani de la diagnostic (mai folosit in practica, studii etc, la 5 ani).

#24
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

 Neaceasca85, on 13 martie 2015 - 12:29, said:

Si pentru mine era devastator gandul ca raman fara tata de care depindeau atatea suflete, dar te vei obisnui, crede-ma, viata asta e o mare gluma proasta.
Eu nu m-am obisnuit nici dupa cativa ani. :( Tata era muntele meu de granit....il credeam nemuritor in copilarie.

#25
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,798
  • Înscris: 14.10.2008
Eu nu-l credeam nemuritor desi era un om foarte puternic si dur in exprimare, dar macar un 70-75-80 de ani sa fi avut, nu 59, problema e ca el in primul rand nu se astepta absolut deloc, isi facuse planuri ca si cum va trai pana la 80 de ani pentru ca era sanatos tun.

#26
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,917
  • Înscris: 25.06.2007

 Lolopoco, on 13 martie 2015 - 13:00, said:

...
Iarasi prostii pseudostiintifice.
Iar cancerul de colon nu-i pe primul loc ca incidenta, la femei cel mai frecvent e cancerul de san iar la barbati cel pulmonar si si cel de prostata (depinde de tara care din ele).

#27
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Sunt  socat de descriere ,nu inteleg de ce nu li se da calmante puternice macar ,exista ? Cu adevarat inteleg ca poate fi sfasietor ,nu am tangenta deloc in domeniu ,dar intreb ,sunt calmante sa nu mai doara ? of doamne .

#28
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,798
  • Înscris: 14.10.2008
Nu sunt, in ultimele 3 luni de viata durerile sunt sfasietoare si singura solutie ar fi o coma indusa permanenta, pe tatal meu daca il ridicai in sezut pe pat urla de parca il taiai cu 3 cutite deodata si se linistea la 5 minute dupa ce il asezai la loc intins.

#29
Gabriela_B

Gabriela_B

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 13.03.2015

 gingisKHAN2015, on 13 martie 2015 - 13:14, said:

Sunt  socat de descriere ,nu inteleg de ce nu li se da calmante puternice macar ,exista ? Cu adevarat inteleg ca poate fi sfasietor ,nu am tangenta deloc in domeniu ,dar intreb ,sunt calmante sa nu mai doara ? of doamne .

gingisKHAN2015, mai socat ai fi sa afli ca singurul calmant recomandat de medic a fost ...Algocalmin. Din fericire nu are dureri acum si vad rostul administrarii de calmante puternice acum.

#30
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,798
  • Înscris: 14.10.2008
Daca nu are dureri acum, poate insemna ca va mai trai 1 an si nu 6 luni, durerile sunt in ultimele 6 luni, la tatal meu durerea a inceput in noiembrie 2013 si a murit in iunie 2014.

Insa e nasol cu ficatul, la tatal meu pe ficat nenorocirea a aparut in februarie 2014, deci...

#31
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Algocalmin iau eu acum la o banala cefalee ,dar la cancer ? Morfina nu era pt asa ceva ? repet nu sunt de meserie ,lex ,karhu ? ce ziceti dvs.?

#32
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,798
  • Înscris: 14.10.2008
Era, dar cred ca nici aia nu mai are efect.

#33
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
am inteles .groaznic .

#34
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Teoretic, conteaza atitudinea cu care este intampinata afectiunea si taria cu care se suporta tratamentul.
Practic .... nu s-a dovedit nimic. Totul depinde de genul persoanei. Mama mea murit de cancer la 55 de ani . Toata viata nu a bolit niciodata. A fost operata la Fundeni . A facut si un tratament experimental ( ulterior cobaltoterapiei ) , care se pare ca i-a prelungit viata cu 12 luni . Am vandut 2 masini pentru asta Posted Image .
Inainte de operatie am mers la medicul care urma sa o opereze. Eram trimis printr-o cunostinta care m-a prezentat si i-a cerut sa fie direct . Omul mi-a spus asa ( reproduc din memorie ):
Cancerul nu se trateaza. Cancerul se poate incetini prin tratament ( daca pacientul raspunde pozitiv ) . Nimeni nu scapa de cancer. Cine a scapat , nu a avut cancer. Se intampla sa se diagnosticheze cancer si sa nu fie .
In paralel am incercat toate porcariile posibile , cu argila , cu ceaiuri ale lui Cozac ( care , apropos ...a murit de cancer dupa ce s-a operat normal ...ceaiurile nu l-au ajutat Posted Image ) , cu sucuri si cu purificari spirituale. Cine nu a avut bolnav de cancer in casa , poate ca isi imagineaza cai verzi pe pereti si sucuri miraculoase . Va doresc sa nu traiti asa ceva si sa nu realizati niciodata cat de ridicole si penibile sunt aceste incercari " alternative " , cand bolnavul ti se micsoreaza la propriu de la o zi la alta , fiind mancat de cancer .
Initiatorul poate ca creada in ce doreste. Eu ii spun la ce sa se astepte .
Conteaza mult viteza metabolismului . Singura chestie care poate ajuta unui bolnav de cancer , este incetinirea la minim a metabolismului . Explicatia ...pai exista o relatie direct proportionala intre viteza metabolismului si viteza cu care avanseaza cancerul .
Sorry .... laif'iz'a'bici ....eu va tot spun .Posted Image

Edited by JurasikMan, 13 March 2015 - 14:44.


#35
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,912
  • Înscris: 31.03.2003
Nu vreau sa fac reclama, dar eu as trece si pe la Amethyst.
Experienta cel putin pana acum este buna.
http://amethyst-radi...ia-la-amethyst/

Apoi exista o intreaga pleiada de suplimente care ar ajuta in asa ceva.
Vitaminele B15 si B17, multe altele.
In cazul nostru am adus din Canda produsul Essiac - probabil ca e de gasit si pe piata romaneasca, atentie doar sa fie original.

Evident, dieta este foarte importanta,

#36
CentOS_Operator

CentOS_Operator

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 641
  • Înscris: 11.02.2015

 FAP, on 13 martie 2015 - 12:34, said:

Chimioterapia si radioterapia functioneaza pe principiul - "Te doare capul ? Da ! Ia un sut in zona intima ! Te mai doare burta ? Nu, ma doare zona lovita ! " ! Acestea mai mult distrug decat repara !
Exista o gramada de produse naturale recomandate iar excesul acestora nu poate face rau ! In plus exista multe recomandari de alimentatie , miscare si antistres recomandate ! Exista o gramada de metode bazate pe autosugestie ...care chiar functioneaza desi marii producatori de medicamente vor sa ascunda asta !
In plus studiaza asta (am inteles ca se face pe la Cluj) :
http://stirileprotv....-inghetare.html


as vrea sa fie real ce spui tu ...zau ca as dori mai mult ca orice!

doar ca ce spui tu, nu trece si testul realitatii

L I N K

in link, e vorba de o instructoare de wellness ...din asta cu bea sucuri naturale etc etc ...care a murit fiindca a refuzat alternativa alopata si a mers pe aia naturala

atat de naturala, ca direct in mormant a ajuns!
si ca ea sunt muulti!

nu sustin ca ar fi bune chimioterapia sau radioterapia - doamne fereste!

sustin insa, ca din multe alternative rele, ele sunt cel mai putin rele, fiindca, de bine, de rau, sunt verificate

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate