Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Ginecolog bun Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
lenci

lenci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 13.03.2007
As dori o recomandare pentru un ginecolog bun, la un spital de stat, ma intereseaza o persoana care sa fie disponibila pe toata perioada sarcinii.

#2
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,162
  • Înscris: 28.06.2005

View Postlenci, on 12 martie 2015 - 12:47, said:

As dori o recomandare pentru un ginecolog bun, la un spital de stat, ma intereseaza o persoana care sa fie disponibila pe toata perioada sarcinii.
Dacă stai la Păcii și recomandarea e în Pantelimon te-ar avantaja?

#3
viks

viks

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 26.02.2015
Mergi la tata la spital privat unde soția şi bebe vor fi tratați regeşte.( am văzut cu ochii mei )
Nu te uita la bani.chiar dacă am vreo 300 de km pănă în B , n aş opta pentru alt loc.

#4
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007
da, si daca o iau durerile ii pui dop, sa mai stea vreo 6 ore, pana ajungi tu la palatul regal...

#5
pustiu_22

pustiu_22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,049
  • Înscris: 19.01.2007
Din pacate un ginecolog bun sigur te va chema si pe la cabinetul lui personal! Garantez!

Edited by pustiu_22, 12 March 2015 - 15:13.


#6
Alka10

Alka10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 21.04.2012
Te-ai gandit ca cei de la stat lucreaza de obicei si la privat, ceea ce s-ar putea sa nu ii faca 100% disponibili ?

Eu am o recomandare, dar nu are sens sa ti-o dau, fiindca a renuntat complet la stat si a trecut in privat. E medic primar.

#7
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008

View Postviks, on 12 martie 2015 - 13:46, said:

Mergi la tata la spital privat unde soția şi bebe vor fi tratați regeşte.( am văzut cu ochii mei )
Nu te uita la bani.chiar dacă am vreo 300 de km pănă în B , n aş opta pentru alt loc.

Sincer eu personal nu am inteles nimic din post-ul tau. Cred ca nici initiatorul.  Initiator s-a nu te uiti la bani, 1 miliard asa este de ajuns. Posted Image Posted Image Posted Image

Edited by porcusoru, 12 March 2015 - 16:09.


#8
viks

viks

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 26.02.2015
Da scuze ,aia cu ,,la tata,, am greşit o.mea culpa. ,,mergi tată era corect,,

am fost operat în două rănduri într-un spital din măndra capitală.am fost tratat ca un rege iar în sala de operație era mai curat ca la mine în gură.Şi prețuri pe măsură şi riscuri minime.
Mi aduc aminte am văzut foarte multe femei care năşteau acolo şi sunt sigur că erau şi foarte mulțumite familiile.
Sclipea oriunde iar asistentele erau toate un zămbet indiferent de ora la care le deranjai,măncare de cinci stele şi medici de douăzeci.
Nu dăm nume ,nu facem reclama.
Bebei nu cred că vor mai apărea în familia mea dar regret foarte mult că soția mea nu a apucat să nască într un astfel de loc.

Edited by viks, 12 March 2015 - 17:22.


#9
pustiu_22

pustiu_22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,049
  • Înscris: 19.01.2007

View PostAlka10, on 12 martie 2015 - 15:14, said:

Te-ai gandit ca cei de la stat lucreaza de obicei si la privat, ceea ce s-ar putea sa nu ii faca 100% disponibili ?
Aici nu este vorba de disponibilitate, totul se rezuma la bani, asta ca sa intelegi ce inseamna mai exact " te cheama"! Am trecut prin asta acum 2 ani si stiu exact despre ce vorbesc.

#10
lenci

lenci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 13.03.2007
Deocamdata bugetul nu ne acopera cheltuielile unui spital privat. M-ar interesa recomandari pentru maternitatile de la spit. jud. Ilfov, Pantelimon sau Filantropia. Am citit multe pareri pro si contra si de asta sunt cam in ceata.

#11
anasstasia

anasstasia

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,278
  • Înscris: 30.07.2013
Waw, nimeni nu face o recomandare? Nu avem mamici care sa fi nascut la stat fara sa fie nevoite sa arunce cu banii in toate partile?
Nu toata lumea isi permite analizele si cezariana in cadrul unui spital privat.
Am facut un calcul pentru analizele pe care ar trebui sa le fac inainte de a ramane insarcinata pentru a nu avea probleme ulterior si m-ar costa cca 3500 lei. Doar analizele pe care ar trebui sa le fac INAINTE de a ramane insarcinata. Ulterior alte analize, ecografiile si intr-un final cezariana.

#12
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View Postanasstasia, on 10 februarie 2016 - 20:32, said:

Waw, nimeni nu face o recomandare? Nu avem mamici care sa fi nascut la stat fara sa fie nevoite sa arunce cu banii in toate partile?
Nu toata lumea isi permite analizele si cezariana in cadrul unui spital privat.
Am facut un calcul pentru analizele pe care ar trebui sa le fac inainte de a ramane insarcinata pentru a nu avea probleme ulterior si m-ar costa cca 3500 lei. Doar analizele pe care ar trebui sa le fac INAINTE de a ramane insarcinata. Ulterior alte analize, ecografiile si intr-un final cezariana.
3500 ron ...putin foarte putin...bine acum e criza probabil asa se explica suma asta modica.....
Daca crezi ca-ti permiti iti dau eu un nume Prof.  Dr. Radu Vlădăreanu .....e excelent ( si ca medic si ca om) totul e sa iti permiti dupa cum am spus.....Adica omul face totul ca la carte...analize, ecografii....tot ce trebuie si mai ales cand trebuie......
Si ca sa clarific stat VS privat.....cu respectivul poti naste unde vrei......

Edited by Clovis, 10 April 2016 - 20:08.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate