Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Allview V1 Viper S4G

- - - - -
  • Please log in to reply
453 replies to this topic

#37
sergiudoru

sergiudoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 395
  • Înscris: 04.06.2013
Multumesc mult.o sa merg azi la atex sau flanco sa le sun sa l aduca ...sper sa fie ok.daca mai am nelamuriri va.mai stresez:))

#38
sergiudoru

sergiudoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 395
  • Înscris: 04.06.2013
Multumesc.va mai stresez cu intrebari cand mai depistez cate ceva.merg azi la altex sa fac comanda

#39
napalmique

napalmique

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 17.07.2006
Profit de ocazie sa va reamintesc, daca auziti ceva de ROM-uri custom, in special cu Android 5/Lollipop, nu ezitati sa dati sfoara-n tzara :D

#40
wolf_wolf

wolf_wolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 13.01.2012
Am achizitionat telefonul de la Germanos, liber de contract si din pacate are softul customizat ,ecran de boot  cu sigla Telekom  ,plus cateva aplicatii tot cu telekom,pe care le-am dezinstalat,ca urmare a unei experiente neplacute cu firma de mai sus (servicii).Stie cineva cum schimb ecranul de boot cu cel original? Am vorbit cu cei la la Allview si din motive de confidentialitate nu pot pune softul la download.Doar sa trimit telefonul in service. Va multumesc!

#41
yo8llx

yo8llx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 21.03.2005

View Postwolf_wolf, on 30 aprilie 2015 - 10:32, said:

Am achizitionat telefonul de la Germanos, liber de contract si din pacate are softul customizat ,ecran de boot  cu sigla Telekom  ,plus cateva aplicatii tot cu telekom,pe care le-am dezinstalat,ca urmare a unei experiente neplacute cu firma de mai sus (servicii).Stie cineva cum schimb ecranul de boot cu cel original? Am vorbit cu cei la la Allview si din motive de confidentialitate nu pot pune softul la download.Doar sa trimit telefonul in service. Va multumesc!

naspa..... si eu tot de la ei preconizam sa-l iau..... pai de e liber de contract trimite la allview sau un servis agreat (din lista celor de la Allview) sa-l resofteze si ai scapat si ai si garantia ok.

View Postwolf_wolf, on 27 aprilie 2015 - 11:28, said:

Ca gps se compota bine.Rapid si exact.

are support glonas ? pe vechea pagina allview erau detailate datele tehnice si dupa cipset teoretic ar trebui sa aiba si Glonas.....  , m-am uitat pe o cutie la Germanos ce scrie si nu precizeaza glonas iar cel ce era expus de proba.......... nu era incarcat......... ca sa ma fi uitat in meniul GPS.

Tot pe aceasta cale multumesc tuturor care au dat informatii despre telefon.

Cit despre baterie cred ca la toate tine cam la fel specific dual sim si marimii LCD raportat cu bacteria micuta ca si capacitate. Daca il mai tii si pe 4G normal ca descarca bacteria, daca se afla exact modelul "siamez" se pot gasi baterii de gionee sau xsolo sau "cu ce natie o fi frate".

Da, banuiam ca nu poate fi comutat 3G-ul si pe sim 2, pe undeva e normal fiind un telefon dual SIM in standby si nu dual sim full active. Si nici ca nu o sa fie posibila comutarea din motive echipare hardwer pe partea de radio care difera multa de la 2G/3G la 4G, e drept macar de-l echipau cu modul 2/3G si pe sim 2 dar......  chiar daca vor apare si pentru acest model rom-uri cum gasesti la viper v1/16 ce-l detin acum.

Sint curios daca si la acesta pe camera dupa un timp apare o pata purpurie (cu toate ca este alt sensor-cod-generatie) asa cum apare pe unele de la Viper V1/16Gb ce are sensor tot de 8Mp.

Cine dintre voi facura backup ? si sau ati salvat ceea ce au pus pina acum OTA cei de la allview ? care pot fi utilizate de multe ori la readucerea la viata (rom ota) daca-l pui "cu burta in sus"

Va multumesc

Si daca ati gasit cu ce versiune de la Gionee se "loveste" acest S4G..... eu din ce cautai nu am gasit.... poate sa aiba "frate" in zona Xsolo ?

Edited by yo8llx, 30 April 2015 - 12:40.


#42
napalmique

napalmique

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 17.07.2006

View Postyo8llx, on 30 aprilie 2015 - 12:17, said:

naspa..... si eu tot de la ei preconizam sa-l iau..... pai de e liber de contract trimite la allview sau un servis agreat (din lista celor de la Allview) sa-l resofteze si ai scapat si ai si garantia ok.



are support glonas ? pe vechea pagina allview erau detailate datele tehnice si dupa cipset teoretic ar trebui sa aiba si Glonas.....  , m-am uitat pe o cutie la Germanos ce scrie si nu precizeaza glonas iar cel ce era expus de proba.......... nu era incarcat......... ca sa ma fi uitat in meniul GPS.

Tot pe aceasta cale multumesc tuturor care au dat informatii despre telefon.

Cit despre baterie cred ca la toate tine cam la fel specific dual sim si marimii LCD raportat cu bacteria micuta ca si capacitate. Daca il mai tii si pe 4G normal ca descarca bacteria.
Da, banuiam ca nu poate fi comutat 3G-ul si pe sim 2, pe undeva e normal fiind un telefon dualism in standby si nu dual sim full active. Si nici ca nu o sa fie posibila comutarea din motive echipare hardwer pe partea de radio chiar daca vor apare si pentru acest model rom-uri cum gasesti la viper v1/16 ce-l detin acum.

Sint curios daca si la acesta pe camera dupa un timp apare o pata purpurie (cu toate ca este alt sensor-cod-generatie) asa cum apare pe unele de la Viper V1/16Gb

Va multumesc

Si daca ati gasit cu ce versiune de la Gionee se "loveste" acest S4G..... eu din ce cautai nu am gasit.... poate sa aiba "frate" in zona Xsolo ?

Se loveste cu Gionee GN 715 dar are dublu ca specificatii, adica 2 vs 1 GB RAM si 16 vs 8 GB spatiu de stocare.

#43
yo8llx

yo8llx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 21.03.2005

View Postnapalmique, on 30 aprilie 2015 - 12:21, said:

Se loveste cu Gionee GN 715 dar are dublu ca specificatii, adica 2 vs 1 GB RAM si 16 vs 8 GB spatiu de stocare.

pai.... nu stiu cit se loveste daca "ai in plan" sa jonglezi la ROM-uri..... e posibil sa fie alte partitii (mai mult ca sigur asta) , poate o sa-l preia si Turcii.

Multumesc

Edited by yo8llx, 30 April 2015 - 15:26.


#44
sergiudoru

sergiudoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 395
  • Înscris: 04.06.2013
Cei care va pricepeti la tehnologia asta a smartphone ului,imi puteti spune care model este mai bun(procesor,placa grafica,tip ecran,camera foto,gps) dintre acest viper s4g si allview e3 sign.?astept un raspuns,ptr ca nu stiu ce sa cumpar.multumesc

#45
yo8llx

yo8llx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 21.03.2005
daca cineva are bunavointa si nu e deranjul prea mare il rog, va rog sa puneti
¤ un print screen cu un test benchmark in antutu sau identic cu cel din atasament
¤ si un print screen pe GPS folosind aplicatia: "AndroiTS GPS" - Neaparat aceiasi aplicatie pt a putea face comparatia

vreau o comparative cu Viper V1/16

Multumesc

Attached Files


Edited by yo8llx, 03 May 2015 - 22:04.


#46
wolf_wolf

wolf_wolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 13.01.2012
Attached File  uploadfromtaptalk1430734209520.png   113.02K   35 downloadsAttached File  uploadfromtaptalk1430734246111.png   133.88K   34 downloads

#47
sergiudoru

sergiudoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 395
  • Înscris: 04.06.2013
Are gps cu suport glonass?nu am reusit sa intru in setari ca sa vad daca scrie ceva despre asta.cum pot verifica daca are doar A-gps sau are si glonass?

#48
yo8llx

yo8llx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 21.03.2005

View Postwolf_wolf, on 04 mai 2015 - 12:10, said:


Multumesc . Da, nu prea e mare diferenta tinind cont de 1,2 la ambele si CPU alta clasa iar la mine cica GPU ar fi fost mai slab dar se pare ca nu e dif intre GPU mai mult la CPU. 2000 unitati nu e mult tinind cont de performanta enuntata de "Snapdragon400" in raport cu MTK

View Postsergiudoru, on 04 mai 2015 - 16:23, said:

Are gps cu suport glonass?nu am reusit sa intru in setari ca sa vad daca scrie ceva despre asta.cum pot verifica daca are doar A-gps sau are si glonass?
Cei de la Allview asa spun, pe cutie nu am vazut sa scrie si nu am unde sa incerc. Teoretic dupa cipset ar trebui sa aiba/accepte si glonas.
Daca instalezi aplicatia ce o prezint mai sus ar trebui sa apara atit sua cit si rusia la drapel.... Teoretic
Caut si cu suport Glonas operational simultan cu A-GPS/SUA si cica asta ar fi singurul cu suport Glonas. Am intrebat si de Viper S care ar avea cipsetul apropiat de S4G difera doar generatia CPU fiind insa acelasi ...... dar nu mi-au raspuns...... "Obiceiul" Allview de a raspunde cind au chef.....

Edited by yo8llx, 04 May 2015 - 21:38.


#49
wolf_wolf

wolf_wolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 13.01.2012
Attached File  uploadfromtaptalk1430809217691.png   297.68K   66 downloads

#50
yo8llx

yo8llx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 21.03.2005

View Postwolf_wolf, on 05 mai 2015 - 09:00, said:


Multumesc e clar.

#51
wolf_wolf

wolf_wolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 13.01.2012
Cu placere!

#52
napalmique

napalmique

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 17.07.2006
Ete ce-o adus pisica:

http://www.condor.dz...dorinformatique

Au aici, drivere-le pentru S4G si utilitar de flash si un firmware.

#53
yo8llx

yo8llx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 21.03.2005

View Postnapalmique, on 07 mai 2015 - 09:35, said:

Ete ce-o adus pisica:

http://www.condor.dz...dorinformatique

Au aici, drivere-le pentru S4G si utilitar de flash si un firmware.

---------------- link nevalid, sters , daca ai reusit a downloada pune te rog pe un cloud & PM. Multam

#54
napalmique

napalmique

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 17.07.2006

View Postyo8llx, on 07 mai 2015 - 10:55, said:


---------------- link nevalid, sters , daca ai reusit a downloada pune te rog pe un cloud & PM. Multam

Ia sa vedem daca as merge: http://www.condor.dz...r/produit?p=323

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate