Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 

James Bond - "Die Another Day" (2002)

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
DrFan

DrFan

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,702
  • Înscris: 28.02.2002
am vazut si filmul asta....

Mie imi place seria 007, cu toate ca mai are unele faze cam de domeniul SF-ului,da' filmul asta le cam intrece pe toate.
Eu cred ca sunt prea multe chestii trase de par.Hai, mai intelege omul cateva faze acolo...da' asta ea cam plin de asha ceva...:@

IN final...zic ca e un film de ~5 din 10.

#2
Gioro_T

Gioro_T

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 29.04.2002
Na-aah ... eu ii dau 6 din 10.

E cam "fumata" treaba cu 007 asta.

#3
TAurus

TAurus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 19.11.2002
Filmul e o porcarie. E prea mult nota 8. Aproximativ 5, plus 1 pentru efecte.

#4
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002
e intr-adevar fumata dar atata timp cat va mai duceti la cineva vor crede ca nu e.

#5
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
ma, e James Bond, ce naiba. TREBUIE sa fie "tras de par". ce'atz vrea ? asta e toata chestia la bond, sa fie tras de par. daca vrei realitate, ieshi pe strada. bond e o poveste, tratatzi ca atare. :)

#6
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
bah....sunteti oameni in toata firea nu? astea-s filme de juniori dreaq....daca mai postati si despre x-man si spiderman, atunci va inteleg

#7
Thorr

Thorr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,316
  • Înscris: 16.08.2002
Ca e tras de par, no problem, e stilul Bond. Ceea ce e mult mai neplacut e nota de artificialitate vizibila, de exemplu in momentele cursei pe gheata cu plansa si cu parasuta ... am avut sentimentul filemelor cu Stan si Bran, cand se derula decorul in spatele lor :)
Eu i-am dat un 2/5.

#8
strangelove91

strangelove91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 22.01.2003
Din pacate, Bondul nou a facut marea greseala de a folosi, pentru prima data, un personaj animat pe computer.

Una din atractiile seriei a fost faptul ca toate cascadoriile au fost facute "pe bune", inclusiv saltul cu motocicleta dupa avion, in "GoldenEye". De data asta, s-a terminat. Cum mai facem deosebirea intre Bond si Jar-Jar? Si cine copiaza pe cine intre "xXx" si "Die Another Day" ?

In plus, muzica din timpul distributiei de la inceput a fost absolut atroce. Am fost fan al Madonnei pina acum citiva ani, dar ce a facut cu "Die Another Day" e gunoi.

Daca filmul n-ar fi folosit masina invizibila, poate c-ar fi fost OK. Cel putin a avut mai multa substanta decit ultimele doua din serie, si personajul negativ a fost mai mult decit un carton decupat. Imi pare rau, insa, ca nu mai avem nimic care sa se compare cu primele filme ale lui Connery, pentru ca gadgeturile au subminat povestea.

#9
TheNTmAx

TheNTmAx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 21.09.2002
Nu stiu de ce sunteti atat de acizii. e si acesta un film din seria Bond (adevarat conceput in 60 cand acele gizmo-uri nu le putea controla nimeni daca pot exista sau nu). Nu cred ca trebuia sa ne asteptam la ceva mai mult a fost un film cu acel tip care avea o masina ff faina, femei, si salveaza lumea ...toate astea in 2003

zic ca e dragutz

#10
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002
nu merge....nu MAI merge.
din ce in ce se va subtia nisa de potentiali consumatori pt asa ceva. este mult prea exagerat si prostesc in lipsa unui cuvant mai bun.

#11
TheNTmAx

TheNTmAx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 21.09.2002

Quote

Originally posted by DeathRipple
bah....sunteti oameni in toata firea nu? astea-s filme de juniori dreaq....daca mai postati si despre x-man si spiderman, atunci va inteleg

Nu.... se cheama cult-movies...si se vinde bine  (vezi numa cate tamagociuri s-au vandut la vremea respectiva:))

#12
Gioro_T

Gioro_T

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 29.04.2002
apropos, Spiderman este o imbecilitate :vomiton:

#13
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002
submit.
dar conteaza banul pana la urma....
se duc baietasii si fetitele la filme si tot imbecilitati de-astea o sa vedem.

#14
strangelove91

strangelove91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 22.01.2003
Ma gindeam zilele trecute la Bond-ul nou, si la modul in care ar pute fi revigorata seria (ca filmul asta s-a bazat cam mult pe citate si auto-referinte)... si mi-a trecut prin cap ca daca ar tine un fundal mai interesant din punct de vedere stiintific (chiar daca exista exagerari, deh!) poate ca Bond ar avea mai mult succes.

Spre exemplu:

Nu stiu daca in Romania se mai traduc cartile lui Clive Cussler, avindu-l ca erou pe un oarecare Dirk Pitt. Imi aduc aminte ca Editura Olimp a scos la un moment dat niste carti de-ale lui ("Dragonul", "Comoara" etc.)

Ei bine, una din cartile mai noi, "Valhalla Rising", are un subiect care s-ar fi pretat foarte bine la un tratament Bond-ian. Sa fim sinceri, poblema cu  Bond-urile noi e ca nu mai au substanta, si ca personajele si gadget-urile nu sint de-ajuns pentru a sustine atita greutate.

In plus, daca va e sila de "Spider-Man", stati asa, ca anul asta se pregatesc "Hulk", "X-Men 2", "Daredevil", "Cat Woman", si am auzit zvonuri foarte insistente cum ca vor fi "inviati" Superman (o vreme a fost considerat Nicolas Cage pentru rolul principal, acum il vor pe Brendan Fraser) si Batman.

Comics, comics uber alles...

#15
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
well, deocamdata, mai merge. noul bond a facut 158 Milioane in 10 saptamani... so nu e deloc bad :)

Brosnan mai are un "mandat" de bond shi apoi o sa vina altcineva.... alta nebunie. Bond este shi va fi success inca, fara probleme.

#16
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
hai ca m-am indurat si eu sa ma chinui cu filmul asta astazi. Mi-a lasat un gust amar. Superficial domle, superficial. Tras de par e putin spus. Incep intr-adevar sa regret vremurile lui Connery.
Ma gandeam in timpul filmului ca in curand o sa vedem James Bond CGI integral, caci si asa se cauta noul Bond, pe Brosnan ajungandu-l varsta din urma. S-a pierdut latura aia umana, care facea filmul un pic realist. Acum deja se poate incadra la tendinte SF, decat la actiune :)

PS: Si parca nici femeile Bond nu mai sunt ce erau odinioara. Barbara Bach,  Tanya Roberts, Carole Bouquet samd :)

#17
TheNTmAx

TheNTmAx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 21.09.2002
Bine daca n-o vrei pe Halle Berry nu ti-o dau:)!!

#18
steve

steve

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 22.12.2001
Daca sor-mea , care are 14 ani mi-a zis ca e un film de rahat , eu la ce naiba sa ma mai duc ? :mad:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate