Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Ce facultate sa aleg?

- - - - -
  • Please log in to reply
129 replies to this topic

#91
Rhini

Rhini

    Offline

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,222
  • Înscris: 29.12.2010

View Post667, on 10 martie 2015 - 22:42, said:

Fi realista, cererea si oferta ti-e importanta.

Pe tine te intereseaza sa ai mii de euro in buzunar! Pe mine nu! Asa ca eu judecam dificultatea unei munci depuse, nu recompensa financiara! Din punct de vedere economic, perspectiva ta e corecta!

Edited by Rhini, 10 March 2015 - 22:44.


#92
667

667

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,214
  • Înscris: 04.02.2012

View PostRhini, on 10 martie 2015 - 22:41, said:

Exista efort in fiecare munca depusa
asa-i, insa valoarea ei difera in functie de interesul societatii pentru munca respectiva(cerere)

View PostRhini, on 10 martie 2015 - 22:44, said:

Pe tine te intereseaza sa ai mii de euro in buzunar! Pe mine nu! Asa ca eu judecam dificultatea unei munci depuse, nu recompensa financiara! Din punct de vedere economic, perspectiva ta e corecta!
poate te scalzi in bani si de asta :lol:

#93
Gixon99

Gixon99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 05.08.2014

View PostRhini, on 10 martie 2015 - 22:44, said:

Pe tine te intereseaza sa ai mii de euro in buzunar! Pe mine nu! Asa ca eu judecam dificultatea unei munci depuse, nu recompensa financiara! Din punct de vedere economic, perspectiva ta e corecta!

Nu te intereseaza sa ai mii de euro in buzunar peste un nivel decent de trai. Pana ajungi la acel nivel decent, e tristete mare. Oricat de certat ai fi cu valorile materiale, in ziua de azi nu poti sa faci nimic fara bani, asa ca esti fortat de imprejurari sa alergi si dupa bani pentru a nu trai intr-un ghettou si pentru a nu manca numai cartofi fierti :)

#94
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012

View PostByblos4, on 10 martie 2015 - 22:36, said:


Da.

Astia care vand medicamente castiga foarte bine.

Fantastic, stiam ca au salarii bune, dar nici chiar asa.

#95
Rhini

Rhini

    Offline

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,222
  • Înscris: 29.12.2010

View PostGixon99, on 10 martie 2015 - 22:49, said:


Nu te intereseaza sa ai mii de euro in buzunar peste un nivel decent de trai. Pana ajungi la acel nivel decent, e tristete mare. Oricat de certat ai fi cu valorile materiale, in ziua de azi nu poti sa faci nimic fara bani, asa ca esti fortat de imprejurari sa alergi si dupa bani pentru a nu trai intr-un ghettou si pentru a nu manca numai cartofi fierti Posted Image

Da...de-aia fata se pregateste din timp ca sa faca ceva cu viata ei

#96
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012

View PostCarman2015, on 10 martie 2015 - 22:41, said:

de tonciu am auzit, da' cine dracu e curie asta?

Ai nevoie de carti! :) Cartile te ajuta in viata aproape la fel de mult ca spaga.

#97
Rhini

Rhini

    Offline

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,222
  • Înscris: 29.12.2010

View Post667, on 10 martie 2015 - 22:49, said:


poate te scalzi in bani si de asta Posted Image

nope dar nici nu ma fac contabila pentru ca asta cere piata; ma chinui cu idealurile mele

#98
667

667

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,214
  • Înscris: 04.02.2012

View PostDaian95, on 10 martie 2015 - 22:52, said:

Ai nevoie de carti! Posted Image Cartile te ajuta in viata aproape la fel de mult ca spaga.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/s1eUO6u3RN4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

aproape
Posted Image

View PostRhini, on 10 martie 2015 - 22:52, said:


nope dar nici nu ma fac contabila pentru ca asta cere piata; ma chinui cu idealurile mele
Posted Image

Edited by 667, 10 March 2015 - 22:53.


#99
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012

View Post667, on 10 martie 2015 - 22:55, said:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/s1eUO6u3RN4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


De acolo am preluatPosted Image Din pacate are mult adevar.

Edited by Daian95, 10 March 2015 - 22:56.


#100
Gixon99

Gixon99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 05.08.2014
Si adevarul adevarat, ca acum mi-a picat fisa.... Daca esti de sex feminin si arati bine, ai furat startul elegant. Poti sa fii boema toata viata, pentru ca sansa ta va veni fara doar si poate.

Nu trebuie sa fii parasuta sau vulgara pentru a atrage atentia (a se face o comparatie cu "job-ul" de asistenta TV).

Dar exista in tara si vor exista in continuare multi baieti destepti, aratosi, cu venituri substantiale (nu neaparat combinatori) care sa iti faca restul existentei tale o joaca. (pe romaneste zis, marita-te cu unul frumos, destept si cu bani si ai rezolvat problema)

#101
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012

View PostGixon99, on 10 martie 2015 - 22:57, said:

Si adevarul adevarat, ca acum mi-a picat fisa.... Daca esti de sex feminin si arati bine, ai furat startul elegant. Poti sa fii boema toata viata, pentru ca sansa ta va veni fara doar si poate.

Nu trebuie sa fii parasuta sau vulgara pentru a atrage atentia (a se face o comparatie cu "job-ul" de asistenta TV).

Dar exista in tara si vor exista in continuare multi baieti destepti, aratosi, cu venituri substantiale (nu neaparat combinatori) care sa iti faca restul existentei tale o joaca. (pe romaneste zis, marita-te cu unul frumos, destept si cu bani si ai rezolvat problema)

De ce incurajezi astfel de comportamente? :)) In ziua de azi e de apreciat un om care vrea sa faca ceva in viata prin scoala. Scoala te face mare, noroc poate sa aiba orice prost, dar carte cu siguranta nu oricine. Iar faza cu frumusetea e relativa, azi o ai, maine nu o mai ai, iar la 40 si ceva de ani te trezesti ca ai ramas fara sustinere, iar daca scoala nu e, atunci nimic nu mai e.

#102
Carman2015

Carman2015

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 14.01.2015

View PostDaian95, on 10 martie 2015 - 22:52, said:



Ai nevoie de carti! :) Cartile te ajuta in viata aproape la fel de mult ca spaga.
am 52! ma rog, 54 cu tot cu jokeri...

#103
Gixon99

Gixon99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 05.08.2014
Nu incurajez niciun fel de comportament, dar am vazut o gramada de tipe care si-au urmat visele, cale care ar fi fost imposibila fara sustinerea financiara a sotului (adica nu au avut grija zilei de maine), vise care nu au venit la pachet cu remuneratii substantiale.

Pe scurt, arati bine... fa ce vrei si ce iti place. Te ia unu de nevasta (si aici am mentionat - nu un prostovan combinator sau gen leo din strehaia) si nu vei ajunge la 30 de ani sa te gandesti ca ai fost proasta cand ai dat la "arhivistica".

Edited by Gixon99, 10 March 2015 - 23:07.


#104
Rhini

Rhini

    Offline

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,222
  • Înscris: 29.12.2010
Scoala te face MARE!Daca nu la noi in tara, atunci peste hotare!

M-am plictisit de sfaturile astea in care sunt invatate tinerele sa devina panarame doar pentru ca asta e singura modalitate de a reusi!

#105
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012

View PostRhini, on 10 martie 2015 - 23:09, said:

Scoala te face MARE!Daca nu la noi in tara, atunci peste hotare!

M-am plictisit de sfaturile astea in care sunt invatate tinerele sa devina panarame doar pentru ca asta e singura modalitate de a reusi!

Mare adevar ai zis din pacate... Tineri de valoare nu isi gasesc loc in tara asta de 2 bani.

#106
Gixon99

Gixon99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 05.08.2014

View PostRhini, on 10 martie 2015 - 23:09, said:

Scoala te face MARE!Daca nu la noi in tara, atunci peste hotare!

M-am plictisit de sfaturile astea in care sunt invatate tinerele sa devina panarame doar pentru ca asta e singura modalitate de a reusi!

Si unde, ma rog, am zis sa fie panarama? :) cred ca traiesti cu o prejudecata, si anume ca toate tipele care arata bine sunt panarame. De aici si randul scris mai sus :)

Zi-mi, please, cum te fac MARE facultatile de arhivistica sau stiinte politice.

Ai cuvantul.

#107
Rhini

Rhini

    Offline

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,222
  • Înscris: 29.12.2010

View PostGixon99, on 10 martie 2015 - 23:13, said:

Si unde, ma rog, am zis sa fie panarama? Posted Image cred ca traiesti cu o prejudecata, si anume ca toate tipele care arata bine sunt panarame. De aici si randul scris mai sus Posted Image

Zi-mi, please, cum te fac MARE facultatile de arhivistica sau stiinte politice.

Ai cuvantul.

Nu. Unii traiesc cu prejudecata ca daca ARATA BINE, trebuie sa se marite cu unul bogat!



Te fac mare! Daca stii din timp cat sa inveti, unde sa inveti si la ce programe sa aplici! Dupa cum am zis, nu zic neaparat la noi.

Edited by Rhini, 10 March 2015 - 23:17.


#108
Gixon99

Gixon99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 05.08.2014
Nu am zis ca trebuie, ci ca poate. Intre a trebui si a putea e diferenta :), dar aceasta diferenta s-a inecat in prejudecatile tale.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate