Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

instalare emulator android pe PC

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
BucharestRider

BucharestRider

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 07.05.2015
Salut tuturor, am instalat droid4x, memu emulator, nox. Problema e ca jocurile Gear.Club, Csr 2 , Real Racing 3 nu se pot instala nu sunt compatibile Posted Image ce pot face stie cineva alte emulatoare. Multumesc
Dupa update la memu 5.1 se misca dezastruos si am un i5 cu 8 gb ram si o placa nvidia 1gb

#20
aiulianctin

aiulianctin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 17.11.2012
Salutări,

Folosesc Memu 2.9.2 pe un Dell Inspiron 3537, în ultima vreme nu funcționează bine, are lag incredibil, mai ales într-un joc. Observ un proces Memuheadless.exe care utilizează procesorul în proporție de 50% constant, apoi Memu.exe oscilează între 10-25%. Prima dată s-a rezolvat prin reinstalarea aplicației, dar iar face așa. Au urmat niște updateuri de windows și de drivere de pe siteul Dell. Tot la fel.

Ceva sfaturi?

#21
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Ca sa nu mai deschid un topic nou - as avea nevoie sa instalez o aplicatie intr-un emulator de Android (ex Bluestack), ca am un telefon mai vechi si nu se potriveste.

Aplicatia este BT Pay de la Banca Transilvania..
Mi-ar trebui strict sa inrolez un card si sa urmaresc tranzactiile de pe el, in aplicatie, atat. Nu mai intereseaza sa dau cu telefonul pe la POS-uri sau alte minuni.. doar sa urmaresc tranzactiile in condtiile in care n-am internet banking, ca si cand as face acest lucru pe telefon.  

Am instalat Bluestack pe PC.
La incercarea de a instala aplicatia imi spune, la fel, ca "dispozitivul dvs. nu este compatibil..."  Fiind vorba de un emulator, cum as putea sa fac ca aplicatia sa vada ca e un alt smartphone compatibil cu aplicatia?  Am vazut pe net tot felul de proceduri de root-are complicate pentru Bluestack (mi-am prins urechile). As vrea sa stiu daca exista vreo procedura simpla sau vreun alt emulator care sa functioneze sa pot instala BT Pay.

#22
aiulianctin

aiulianctin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 17.11.2012
@roxis BlueStacks emulează Android 4.4.2, Nox emulează tot 4.4.2 iar Memu 4.4.4. BT Pay are nevoie de Android 5+. Nu știu cu ce te ajută acces root în situația dată, dar pot confirma că Memu are acces root din setări. Nu trebuie făcut nimic, doar bifat undeva în setări.

Curios e faptul că eu am un Xiaomi Mi A1 cu Android 8.0 iar aplicație este incompatibilă cu dispozitivul meu.

#23
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postaiulianctin, on 27 martie 2018 - 22:13, said:

@roxis BlueStacks emulează Android 4.4.2, Nox emulează tot 4.4.2 iar Memu 4.4.4. BT Pay are nevoie de Android 5+.

Pai si ce simuleaza Android 5+ ?

#24
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013

View Postrosix, on 27 martie 2018 - 21:05, said:

Ca sa nu mai deschid un topic nou - as avea nevoie sa instalez o aplicatie intr-un emulator de Android (ex Bluestack), ca am un telefon mai vechi si nu se potriveste.

Aplicatia este BT Pay de la Banca Transilvania..
Mi-ar trebui strict sa inrolez un card si sa urmaresc tranzactiile de pe el, in aplicatie, atat. Nu mai intereseaza sa dau cu telefonul pe la POS-uri sau alte minuni.. doar sa urmaresc tranzactiile in condtiile in care n-am internet banking, ca si cand as face acest lucru pe telefon.  

Nu ai nevoie de emulator de Android. Daca ai serviciul Internet Banking BT24 activ, atunci poti folosi orice web browser pe orice platforma (PC, Mac etc.) si autentificarea prin SMS/ token.

Daca ai mobile banking, atunci nu mai este necesara autentificarea prin SMS/ token si nici de aplicatie nu este nevoie neaparat. De pe telefon, folosesti in web browser link-ul https://ib.btrl.ro/m...gin/login.iface
Iar de pe PC, folosesti, de exemplu, Firefox + User-Agent Switcher si comuti pe Apple iOS (iPhone).

Attached Files


Edited by _-_, 28 March 2018 - 06:57.


#25
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Post_-_, on 28 martie 2018 - 06:53, said:

Nu ai nevoie de emulator de Android. Daca ai serviciul Internet Banking BT24 activ, atunci poti folosi orice web browser pe orice platforma (PC, Mac etc.) si autentificarea prin SMS/ token.
Daca ai mobile banking, atunci nu mai este necesara autentificarea prin SMS/ token si nici de aplicatie nu este nevoie neaparat. De pe telefon, folosesti in web browser link-ul

Pai tocmai.. iti dai seama ca de asta am intrebat, ca daca le aveam pe alea instalate ma descurcam si singur.
Deci, nu am nici internet banking nici mobile banking, ca n-am nevoie de ele. Imi trebuia doar sa vad tranzactiile pe card, ca sa nu mai fac interogare de sold la bancomat.
BT Pay are implementat asa ceva dar nu se potriveste cu telefonul.

Raiffeisen are un astfel de serviciu de web pe PC, gratuit, in care intra omul, se logheaza si vede doar extrasul de pe card, fara sa poata face operatiuni.. Voiam sa fac acelasi lucru pe un card de debit BT... Ori BT Pay e doar pentru Android.. si nu pentru orice versiune, de asta intrebam cum as putea sa fac ca aplicatia sa vada in Bluestack (sau in alt program) Android 5+.

#26
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Mi-am instalat BT Pay pe iPhone, am inregistrat doua carduri, dar nu pot vedea soldul. Pot doar sa transfer bani de pe un card pe altul, sa trimit/ solicit bani catre/ de la persoane din lista de contacte, sa vizualizez tranzactiile efectuate si cati bani au intrat in cont pentru Mastercard, iar pentru cardul VISA asociat contului curent sunt afisate numai tranzactiile...

LE:
Nu ma uitasem bine. Apare si soldul + numarul de puncte Star, chiar sub imaginea cardului.

Edited by _-_, 28 March 2018 - 12:47.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate