Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

au dreptate ori ba documentarele NAT GEO si Discovery, despre apocalipsa et all ?!

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,617
  • Înscris: 07.02.2003

View Postredbotos, on 23 martie 2015 - 23:40, said:

explicatii nonsens .
La tine da... mai ales aia cu a creat bla bla si dupa aia restul elementelor... e de ras nu alta Posted Image

View Postredbotos, on 23 martie 2015 - 23:40, said:

evolutie, selectie tot nu pusca .
Realitatea este dovada ca pusca tot Posted Image

Edited by andreic, 25 March 2015 - 09:39.


#38
redbotos

redbotos

    Productiv

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,141
  • Înscris: 01.03.2015
am inteles ca sunt oameni care fug de o responsabilitate negand orice numai sa nu aprobe realitatea.
asa si in cazul matale.
de ce sa mai ascult de legile lui ala ce ne-a creat , ca doar tot nu-l vad .
stiu cateva de aici de pe pamant si ajunge.
oare inteligenta pe care o avem si dovedita prin stiinta ca are legatura cu ceva , acel ceva care intr-un final si inevitabil o sa vedem?
crezi ca nu mi-ar fi mai usor sa ma gandesc ca dupa moarte nu va mai fii nimic si sa ma doara in cot de micile greseli/pacate din viata?
sau poate asta e , ai gresit cu ceva grav si incepi cu negarea decat schimbarea/pocainta.
dar iara-si ma invart crezi ce vrei si cum vrei dar te asigur ca in timpul vietii tale sau a mele nu va fii nici o catastrofa asa mare incat sa dispara oamenii de pe pamant.
apoi daca ai crede asta , de ce am mai face copii ?
pentru ce?
care e impulsul de a avea copii daca noi asteptam cu nerabdare the end of world ?
si cred ca atunci cand te-ai casatorit ai mers si la biserica , de ce?
dragul meu , atunci cand oamenii mai au speranta si isi pun speranta in Creator si se mai vad si rezultate , e normal sa te scarpini in cap si sa intrebi " ma, oare exista"?

#39
StarTrek

StarTrek

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 30.01.2002

View Postandreic, on 10 martie 2015 - 12:42, said:

E treaba ta ce crezi... nu va fi nimic.

Demonstreaza !

In anul 1900 daca cineva zicea ca peste 14 ani va incepe un prim razboi mondial nu-l credea nimeni.  Putea fi considerat dus cu pluta.
In anul 2013 daca cineva prezicea ca peste cca un an va incepe "balamucul"  (conflictele din ucraina si tensiunile dintre Rusia si occident) nu l-ar fi crezut nimeni.
in ianuarie 2001 daca cineva ar fi zis ca peste 10 luni vor fi atentate teroriste asupra world trade center nu-l va  fi crezut nimeni.

#40
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,617
  • Înscris: 07.02.2003

View Postredbotos, on 25 martie 2015 - 20:51, said:

am inteles ca sunt oameni care fug de o responsabilitate negand orice numai sa nu aprobe realitatea.
Fals.

View PostStarTrek, on 02 mai 2015 - 22:45, said:

Demonstreaza !
Nu ai cum sa demonstrezi in viitor, ar fi o eroare logica. Cel mult putem observa ca din cate tampenii si aberatii pe tema asta s-au "prezis" si de cate ori, unele soldate si cu victime, niciuna nu s-a indeplinit. Mai e si tagma sarlatanilor universali (adica inclusiv antici) care formuleaza idei universale si pretind predictii... de ex va fi un cutremur... nu stii cand dar spui ca va fi, ci cand apare unu spui ca l-ai prezis... dar poate sa mai apara unu si inca unu si tot asa... pe care il prezici de fapt ? Sau nustiu ce razboaie, pai intotdeauna vor fi razboiaie cat vor fi oamenii, mai ales daca sunt religiosi, asta se intampla si in trecut, nu e ceva senzational Posted Image Ma rog sunt multe smecherii dinastea de tip "mind bending" care se pot face, am citit despre ele.

View PostStarTrek, on 02 mai 2015 - 22:45, said:

In anul 2013 daca cineva prezicea ca peste cca un an va incepe "balamucul"  (conflictele din ucraina si tensiunile dintre Rusia si occident) nu l-ar fi crezut nimeni.
in ianuarie 2001 daca cineva ar fi zis ca peste 10 luni vor fi atentate teroriste asupra world trade center nu-l va  fi crezut nimeni.
Probabil ca da, daca nu era Ucraina era Siria sau altele... ceva tot se potrivea, iar asta nu inseamna ca daca lunaticii zbiara automat trebuie crezuti Posted Image

Edited by andreic, 03 May 2015 - 00:19.


#41
StarTrek

StarTrek

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 30.01.2002

View Postandreic, on 03 mai 2015 - 00:18, said:

Fals.


Nu ai cum sa demonstrezi in viitor, ar fi o eroare logica. Cel mult putem observa ca din cate tampenii si aberatii pe tema asta s-au "prezis" si de cate ori, unele soldate si cu victime, niciuna nu s-a indeplinit. Mai e si tagma sarlatanilor universali (adica inclusiv antici) care formuleaza idei universale si pretind predictii... de ex va fi un cutremur... nu stii cand dar spui ca va fi, ci cand apare unu spui ca l-ai prezis... dar poate sa mai apara unu si inca unu si tot asa... pe care il prezici de fapt ? Sau nustiu ce razboaie, pai intotdeauna vor fi razboiaie cat vor fi oamenii, mai ales daca sunt religiosi, asta se intampla si in trecut, nu e ceva senzational Posted Image Ma rog sunt multe smecherii dinastea de tip "mind bending" care se pot face, am citit despre ele.


Probabil ca da, daca nu era Ucraina era Siria sau altele... ceva tot se potrivea, iar asta nu inseamna ca daca lunaticii zbiara automat trebuie crezuti Posted Image

In primul rand nu oricine poate prezice lucruri din viitor.

Conflicte in ultimii ani au fost mai multe. Dar in nici unul nu s-a pus problema ca tinerii romani intre 18 si 35 de ani sa fie chemati in armata. Conflictele din orientul mijlociu, fosta Iugoslavie, Africa, Timorul de Est etc.  nu ne-au afectat in mod direct. Pe mine ma intereseaza doar conflictele care pot constitui pericole pentru Romania. Iar un razboi Intre Rusia si Nato va implica si Romania. Despre aceste "balamucuri" vorbim.  Si inca nu s-a terminat. Vad ca si la Chisinau incep problemele.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate