Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

BlackBerry Leap

- - - - -
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#37
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
A apărut și a dispărut, cel puțin pe online e deja indisponibil. Oare cate au avut, 2? :)

#38
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
Mai mult ca sigur:-))) important e ca apare la operatori. As™teptam sa vedem si oferta portocalei.

Edited by tudorMembruAnonimutz2000, 10 June 2015 - 13:48.


#39
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 Ares14, on 03 martie 2015 - 21:53, said:

Fa-ne in ciuda astora oropsiti de soarta cu Q-uri.
Dapoi, daca va avea acelasi chip Snap vechi de ani de zile, nu asta de care zici, nu stiu ce imbunatatire va fi.
Preferam sa scada pretul la Z30 si erau mai castigati, mie personal fleasca asta de Leap mi se pare de prisos pe piata.
Ei uite ca mi-am comandat unul, pe contract VDF la 315 lei.Posted Image
Sunt curios

#40
dani2013

dani2013

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 862
  • Înscris: 09.03.2013
blackberry z30 se gaseste inca la un pret in jur de 1200 lei, acceptabil zic eu.
folosesc si eu un bb leap si pot sa zic ca este ok. este un telefon din clasa medie, cu specificatii decente. fata de z30, parca este mai premium z30 .dar si leap da o senzatie de calitate, datorita materialului de pe spate.
in rest, nu impresioneaza cu nimic. doar ca ma duce lejer bateria 2 zile, fara sa-l folosesc prea intens.

#41
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Fiind obisnuit cu display de 2-3 inch la BB, trecerea la full touch de 5 inch a fost si este inca una ciudata.
Ma obisnuiesc incet.
Principalul neajuns mi se pare lipsa butonului on/off pe lateral dreapta, in loc de sus. Asa musai sa folosesti doua maini si pentru a da un telefon.
Bateria tine mai bine, decat la un Classic, dar nu mi se pare ceva woaw.
Display bunicel.
Inainte, cand am folosit cateva zile in paralel si un Z10, autocorectia mi se parea cava simpatic, acum nu stiu de ce dar nu ma prea impac cu ea, imi corecteaza unde nu e nevoie si daca alaeg sa pun cuvantul propus de OS musai sa ating foarte repede displayul. Gestul care trebuieste facut mi se pare teribil de fortat.
Ma voi uita la setari, sa vad daca e ceva pe tema asta setare.
Exceptie Google Drive(boala veche) se pot rula o groaza de aplicatii in mod decent. Unele ce nu rulau din Amazon Store, de data asta pe BB Classic, pe Leap functioneaza, cred ca ceva legat de dimensiunea displayului.

In rest BB...

Toate bune,

#42
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Completare
..................
Bateria ma tine mai putin decat pe Q5, probabil display-ul e cel care dicteaza acest lucru, in conditii de aplicatii si utilizare relativ apropiate.
Ajung cu greu la 1 zi, cu conditia sa tin datele peste noapte inchis ajung la 1,5 zile.

O seara placuta!

Edited by Ares14, 22 August 2015 - 20:52.


#43
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Actualizare azi la Leap 10.3.2, Vodafone.

#44
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Au dat toți deodată drumul la robinet :))

#45
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Observ de cateva zile ca functioneaza defectuos Leap-ul meu, si anume:
-se deschide destul de greu agenda, si destul de dificil gaseste omuletii in ea;
-apelurile in curs, daca se doreste intreruperea lor de catre subsemnatul, NU apare decat dupa secunde bune meniul pe ecran, astfel in cat tasta rosie de inchidere sa poata fi activata. Odata aparuta tasta virtuala pe display, trebuie sa apas de 2-3 ori pana face bine sa se inchida apelul;
-surprinzator de des imi apare call drop in apel spre Orange, cred ca aici e problema de retea, nu de terminal.

#46
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Verifica în device monitor RAM-ul, să nu ai ceva agățat acolo. În permisiunile aplicațiilor, din settings - security, dezactivează run in background și run when minimized unde e cazul.

Plus un restart.

Ai făcut recent update la 10.3.2? Se poate întâmpla câteva zile după update să își facă tot felul de indexari și poate a rămas ceva ce papa Ram.

#47
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
RAM arata bine, restart...fara numar, update nou.

Merci!

#48
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Aia e, update-ul. Ar trebui să dureze puțin până se așează. Îl simți cumva și o idee mai cald în zona procesorului?

Npc.



Dacă nu se rezolva de la sine, security wipe. Durează puțin, dar e ca nou după.



#49
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Un car de nervi.
In doua zile l-am resetat de trei ori.
Formeaza aleator si suna din registru apel numere. Azi la 5 persoane m-am trezit ca suna.
Habar nu am ce are.
Acum e la restare, iar.Posted Image

#50
noone2v1

noone2v1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 31.03.2016
Vreau sa imi schimb Lumia 635 deoarece se descompune incet incet si imi trebuie un telefon decent, dar fara Android. De WM m-am saturat, de IOS nu am bani (nu vreau SH), asa ca-mi mai ramane doar BB.
Ce vreau:
- ecran de minim 5'', minim HD, cu culorii vii
- navigare net, facebook, messenger, apeluri, sms, mail de serviciu (nu ma joc niciun joc pe telefon)
- baterie buna, sa tina macar 24 de ore la o utilizare medie (la Lumia estimez ca mai am doar vreo 3.5-4 ore SOT si e cam putin)
- SA NU AIBA LAG, nici in meniu, nici pe net. Sa mearga fluent tot timpul, la orice ora, in orice conditii.
- camera foto macar decenta, macar cat un Galaxy J5 (ma uitam ieri la niste poze de acum 4-5 ani facute cu un Sony-Ericsson Elm de 5 MP si nu imi vine sa cred ce mizerii de camere exista in ziua de azi pe telefoane comparativ cu camera de pe Sony-ul ala)
- sa aiba led notificari (Leap are asa ceva? daca da, ce setari ii poti face? Se poate schimba si culoarea?

Cei care aveti acest telefon, din experienta voastra personala, imi recomandati Leap-ul pentru cerintele de mai sus?

Multumesc!

PS: M-am uitat si la Z30, e superb, am citit si topicul, dar am vazut mult prea multe probleme cu display-ul. Plus ca nici nu se mai prea gaseste pe nicaieri, deci am cam renuntat la idee.

#51
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,410
  • Înscris: 16.03.2011
B OS 10 e mort,tot la wp sau android ajungi.

#52
noone2v1

noone2v1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 31.03.2016
WP e aproape mort si el, ramanem doar cu IOS si Android :(

#53
inx66

inx66

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 27.01.2009
E foarte ok Leap-ul,il folosesc mult desi mai am un Lg G4....m-am obisnuit cu blackberry os10 si mi-e greu sa renunt la el,nu folosesc facebook si watsup sau ce-o fi ala deloc:))

#54
dedes777

dedes777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 31.03.2007
Recomand și eu Leap. Curaj, nu vei regreta.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate