Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

BlackBerry Leap

- - - - -
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#19
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,200
  • Înscris: 03.08.2010
Da, si mie imi place, cu exceptia faptului ca e mai mare decat Z10, care, cel putin pentru mine, are dimensiunile perfecte pt un smartphone, se aseaza foarte bine in mana.

#20
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Eh, îl lăsau la 4.2 iar se trezeau alții ca de ce nu e de 5 :))

Prima data disponibil în Europa, interesant, de obicei noi eram lăsați la urma. Se pare că se mai rezolva situația cu operatorii, după înțelegerile cu cei trei de mai sus se pare că au semnat contracte de colaborare și cu Telekom De, Hu și Sk, tot pentru revanzarea BES12 și SecuSmart (16$/lună). Mi se pare super civilizat, SecuSmart fiind compania de securitate care a "închis" telefonul doamnei Merkel, companie cumpărată intre timp de BlackBerry.

Plus Passport special pentru AT&T, plus Classic fără camera foto pentru Verizon.

Chestia asta e relevanta pentru mine referitor la încotro se îndreaptă. BlackBerry are clienți care au nevoie de telefoane fără camera camera foto, nu clienți care să își pună selfie cu "pisi"  pe FB.

#21
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,200
  • Înscris: 03.08.2010
putin off : Slider-ul mi se pare una din cele mai ingenioase idei din ultimii 3-4 ani pe piata terminalelor mobile. Si presimt ca o sa fie un succes comparabil cu al PP. Sincer, ii admir pentru curajul de a scoate PP, cu designul sau si cu tastatura fizica. Leap n-o sa rupa la vanzari, dupa cum multi au remarcat e struto-camila Z10+Z3+Z30. Totusi, spre deosebire de Z3, are niste specificatii absolut decente.

#22
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
A, ps, ref la aplicație de cloud, Dropbox e super bine integrat în BB10.

#23
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postchris_t, on 04 martie 2015 - 13:51, said:

Nu au voie Google Play nativ, dar atât timp cât îl poți instala tu, nu vad neapărat unde e problema.

.....

Dupa instalarea celor trei pachete pentru GooglePlay, apar online tot timpul in Gmail, chiar daca NU sunt online, lucru care nu e de dorit.

#24
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
A,  ok, asta nu știu, eu nu încredere în Google nici cu numărul de la papuci.  Sunt în stare să îmi vândă șireturi...

#25
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postchris_t, on 04 martie 2015 - 18:04, said:

A, ps, ref la aplicație de cloud, Dropbox e super bine integrat în BB10.
Androidul se bazeaza pe Google Drive, oarecum nativ.
Ios pe ceva iCloud.

Dropbox ofera spatiu putin si anul trecut in octombrie a fost "cercetat" de hackeri, sau nu?

As prefera fix aplicatii BB pe telefon, fara alte firme dezvoltatoare cu t-spe credentiale de securitate.
Un E-mail de al lor, un spatiu de stocare virtual si o aplicatie nativa de blocare a apelurilor anonime(mi-a trebuit, am cumparat-o) si lista paote continua.

Inca visez.... Posted Image

View Postchris_t, on 04 martie 2015 - 18:33, said:

A,  ok, asta nu știu, eu nu încredere în Google nici cu numărul de la papuci.  Sunt în stare să îmi vândă șireturi...
De doua ori am incercat pe doua aparate diferite si acelasi rezultat.
Apar online, desi nu sunt.
Colegii ma porcovesc ca nu le raspund la mesajele lasate pe defunctul Gtalk.

#26
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007

View Postchris_t, on 04 martie 2015 - 17:27, said:

Chestia asta e relevanta pentru mine referitor la încotro se îndreaptă. BlackBerry are clienți care au nevoie de telefoane fără camera camera foto, nu clienți care să își pună selfie cu "pisi"  pe FB.

Blackberry are nevoie de clienti, orice fel de clienti. Chiar crezi ca-si mai permit sa faca nazuri? Cota lor de piata e la acel nivel care le da frisoane, nivel la care se intreaba in fiecare an daca vor mai exista pe piata si anul urmator. Cu cativa entuziasti si cateva dealuri de subzistenta nu faci mare branza.

#27
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Sincer, eu cred că în momentul de față lui Chen I se cam fâlfâie de cota de piață. A zis deja că e mulțumit dacă vinde 10 milioane de device-uri pe an. Cred că scopul businessului de hardware e să fie pe 0, sau, mă rog, pe 2 cenți plus. BBM, QNX, BES12, toate cross-platform, de acolo ar trebui să vină $$$

#28
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007
Ma indoiesc ca actionarilor chiar li se falfaie. Si toata falfaiala lui Chen e dependenta de increderea acestora in capacitatea lui de a redresa compania.

#29
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Sau de capacitatea lui de a o transforma într-o companie de servicii cross-platform, ceea ce se pare că încet-încet se intampla. Și, când iei $$$ de pe fiecare S6 cu Knox ți se cam fâlfâie că ai doar 1% MS pe telefoanele tale. Le ții doar cat să poți vinde soluții 100% integrate și să mulțumești fanii hardcore, asa ca mine :D

#30
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Disponibil la QuickMobile, deocamdată la o glumă de preț, 1600.

#31
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
Ca de obicei, aici e la un pret mai decent http://www.ilexgsm.r...eap-Z20--Black/
M-am uitat putin peste specificatii in comparatie cu Z30, care e 150 ron in plus si pare sa arate mai bine, din poze cel putin, iar ca specificatii iarasi sta ceva mai bine. Ar trebui sa-i mai scada pretul daca vor sa aiba vanzari.

#32
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
1200 e rezonabil, ținând cont ca e prețul de lansare. Z30 s-a lansat la +2000, Leap o să scadă repede la 1000. Și teoretic e un Z10 cu ecran mai mare și baterie mai buna, fără a avea însă aceeași densitate de pixeli.

Și, comparat cu prețul oficial de 275$, nici nu stam rău.

#33
xedos6

xedos6

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,766
  • Înscris: 18.12.2011
E un Z30 mai urat fără hdmi si difuzoare puternice dar daca scade la 800-1000 va fi best buy...asta dacă afla si androizii de noul vechi sistem de operare blackberry 😁

#34
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Leap mai înseamnă o chestie, foarte importanta : ca vechile serii Q și Z vor primi în continuare update-uri de SO, având cam aceleași specificații. Oricum Z10 și Q10 au aproape 2 ani jumate de la lansare și încă primesc. Tell that to Samsung :D

#35
dani2013

dani2013

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 862
  • Înscris: 09.03.2013

View Posttudor_ionutz2000, on 19 mai 2015 - 15:25, said:

Ca de obicei, aici e la un pret mai decent http://www.ilexgsm.r...eap-Z20--Black/
M-am uitat putin peste specificatii in comparatie cu Z30, care e 150 ron in plus si pare sa arate mai bine, din poze cel putin, iar ca specificatii iarasi sta ceva mai bine. Ar trebui sa-i mai scada pretul daca vor sa aiba vanzari.

constructia lui z30 pare mai ok, desi nici leap nu este chiar urat.
la pretul de 1000 lei ar fi best buy pt cine vrea blackberry.

Edited by dani2013, 20 May 2015 - 10:19.


#36
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
A aparut si la rosii https://www.vodafone...blackberry-leap

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate