Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Allview X2 Soul PRO

- - - - -
  • Please log in to reply
624 replies to this topic

#19
veman

veman

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,390
  • Înscris: 15.07.2009
mai si platiti niste sute de lei o bucata de hartie numita garantie... e bine!
stricati piata in continuare ca o stricati bine ! ...o sa ajungem sa cumparam din Romania paine made in China cu 40% mai scumpa

nu aveti atatea site-uri de unde va puteti lua Gionee daca tot va place Allview X,Y,Z ?

#20
diasul

diasul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,314
  • Înscris: 06.03.2006
Ia-ti tu de pe site-uri din Hong Kong. Noua ne place cu garantie!

#21
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
In primul rand nesimtiti cei de la Allview (v-ati dat si voi seama de ce)! Cat despre acest telefon este unul care arata bine cu specificatii pe masura deocamdata vorbind din cifre si poze. Pretul insa mi se pare prea mare, pana-n 1500 de lei. Pai mai bine iti iei un LG G3 care a fost ales alaturi de iPhone telefonul anului decat pe acesta.

#22
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,852
  • Înscris: 27.09.2008
Cine vrea un voucher discount de 250 lei la precomanda? 1699-250=1449 lei pm va rog pentru doritori. Livrarile incep din luna mai.

#23
ingerulol

ingerulol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 993
  • Înscris: 11.09.2006
E plin de doritori :)) se face coada ... glumesc ! Chiar si la 1400 ron nu prea mai arunca romanii cu banii pe Olviu-uri ! Nu de alta , dar aia cu siguranta au mai avut in trecut si stiu ce inseamna , asa ca prefera sa mai puna 200 ron sa-si ia un telefon cu adevarat capabil si cu garantie reala nu manevre de la Visual Fan Brasov (anulari de garantii din incheietura) .

#24
ionutp05

ionutp05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 24.08.2007
Voucher discount Allview x2 soul pro (250 ron) - valabil 27.04 - 10.05. Daca vrea cineva, pm.

#25
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,852
  • Înscris: 27.09.2008
http://mobilissimo.ro/m/allview/allview-ofera-un-voucher-de-250-lei-pentru-achizitia-lui-x2-soul-pro_26358.html
Voucherul este la liber, oricine a avut acces pe site-ul allview (inscris) A primit voucher.

#26
Demon000

Demon000

    Lone wanderer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 09.01.2015

View Postdiasul, on 07 martie 2015 - 01:22, said:

Ia-ti tu de pe site-uri din Hong Kong. Noua ne place cu garantie!
Nu înțelegi ca garanția aia nu are valoare?
Nu poți fi sigur ca daca vei avea nevoie de ea, ți-o va accepta sau telefonul va veni cu mai multe bube decât a plecat.
Chiar nu m-ar mira ca modelele date de Gionee lui Allview sa fie cele care nu trec de CTC.

Si daca ar fi sa comparam, găsești telefoane mai bune si mai fiabile in același preț, nu măgarii de astea si rebrand-uri.


#27
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,852
  • Înscris: 27.09.2008
Dacă vreți un telefon de top la doar 650 lei
http://mobilissimo.ro/m/elephone/elephone-p7000-este-un-telefon-cu-dotari-de-flagship-de-2014-care-poate-fi-rezervat-la-pretul-accesibil-de-doar-650-de-lei_26356.html
Ma puteți contrazice! :D
Prețul cuprinde și taxe, și transport.

#28
Demon000

Demon000

    Lone wanderer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 09.01.2015

View Postnick5roo, on 28 aprilie 2015 - 05:46, said:

Dacă vreți un telefon de top la doar 650 lei
http://mobilissimo.ro/m/elephone/elephone-p7000-este-un-telefon-cu-dotari-de-flagship-de-2014-care-poate-fi-rezervat-la-pretul-accesibil-de-doar-650-de-lei_26356.html
Ma puteți contrazice! :D
Prețul cuprinde și taxe, și transport.
Mai mta incredere as avea in asta decât in Allview si garanția lor. :D

#29
BlueHazard

BlueHazard

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,347
  • Înscris: 18.06.2010
Jegosul ala de Buhnici i-a si facut review... Mama, ce l-a mai saltat in slavi! Cat cotizeaza oare Olviu pentru reclama asta mizerabila.

I-am lasat un comentariu, si nu mi l-a aprobat, l-a sters in secunda 2.

#30
Badazz

Badazz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 336
  • Înscris: 18.05.2009
Daca e cineva interesat,am un voucher in valoare de 250 ron,pentru achizitionarea acestui model,de pe siteul allview sau direct din showroom.

Detalii pe privat.

#31
BlueHazard

BlueHazard

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,347
  • Înscris: 18.06.2010
Si eu am voucher, daca vrea cineva...

#32
BlueHazard

BlueHazard

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,347
  • Înscris: 18.06.2010

View PostBlueHazard, on 28 aprilie 2015 - 15:26, said:

Si eu am voucher, daca vrea cineva...
Am uitat sa specific ca-l dau gratis! Posted Image

Edited by BlueHazard, 07 May 2015 - 12:42.


#33
unQ07

unQ07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 18.11.2010
Chiar nu a luat nimeni acest telefon?

#34
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
Da' cine-i fraier Posted Image să recunoască faptul că a cumpărat o astfel de "petardă fumigenă"
E o țeapă, s-o bea cu apă, cine-o mușcă ș-apoi creapă Posted Image de ciudă,
mai ales în utilizare frecventă Posted Image zilnică, atunci când vede în mod clar, discrepanța dintre preț și
calitatea îndoielnică a "smarțfãunului visualfanesc" Posted Image  un terminal care vă oferă un viitor funest Posted Image

Edited by Teophileos, 14 May 2015 - 20:19.


#35
BlueHazard

BlueHazard

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,347
  • Înscris: 18.06.2010

View PostTeophileos, on 14 mai 2015 - 20:09, said:

Da' cine-i fraier Posted Image să recunoască faptul că a cumpărat o astfel de "petardă fumigenă"
E o țeapă, s-o bea cu apă, cine-o mușcă ș-apoi creapă Posted Image de ciudă,
mai ales în utilizare frecventă Posted Image zilnică, atunci când vede în mod clar, discrepanța dintre preț și
calitatea îndoielnică a "smarțfãunului visualfanesc" Posted Image  un terminal care vă oferă un viitor funest Posted Image
Hahahahahaha, am ras teribil. Bine zis. :lol:

#36
uitmereu

uitmereu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 21.05.2015

View PostTeophileos, on 14 mai 2015 - 20:09, said:

Da' cine-i fraier Posted Image să recunoască faptul că a cumpărat o astfel de "petardă fumigenă"

eu sunt unul din fraieri


root ... cineva ???

- telefonul se misca bine (fara lag)
- arata bine cu toate ca, prima senzatie e ca il poti rupe foarte usor si cand scrii la el ai impresia ca-ti cade din mana fiind destul de lung si subtire, suprafata de contact cu mana fiind destul de mica
- pana in prezent nici o problema ... si l-am forjat
- bateria tine destul de mult ... pana la 2,5 zile ... convorbiri normale (1-2ore/zi) ... cateva mesaje pe net (internet permanent / wifi sau 3G) ... un pic de navigare, cateva poze; la folosinta mai intensa (ceva jocuri, net mai mult ...) tine intre 16-24 ore. are functie de dezactivare smartphone ramanand doar telefon, mesaje, alarma ... la care ar trebui sa tina pana la 2 sapt bateria (netestat)
- camera foto - focus foarte rapid; culori vii, cea mai buna dintre toate testate pana acum pe telefoane (parere de nonprofesionist in arta fotografiei)
- wireless-ul lasa putin de dorit - semnal slab viteza destul de mica (ma asteptam la o placa de retea ceva mai performanta)
- dar vechea problema - softul e de tot rahatu ... ocupare memorie 1,2-1,5G din 2G; nu-ti permite setari deosebite cu toate ca are un fel de "app permission" dar este pt ceea ce instalezi nu pt ceea ce e instalat; setari de sistem prea putine; cateva softuri nefolositoare preinstalate .... pana se root-eaza nu le poti decat dezactiva

concluzie ... telefon destul de bun pt achizitie

asteptam un root si ceva custom rom-uri sa scapam de aiureala de soft preluat de la indieni si putin modificat

Edited by uitmereu, 22 May 2015 - 21:06.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate