Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Allview X2 Soul PRO

- - - - -
  • Please log in to reply
624 replies to this topic

#1
lights35

lights35

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 14.01.2008
Cei de la Allview au anuntat astazi, 02.03.2015 cel mai nou si mai performant telefon al lor. Este vorba de modelul X2 Soul Pro ce vine cu 2GB RAM, procesor octa core, GPU exact ca pe Galaxy S6 si pret de 1699 lei. Mai multe detalii la sursa, aici.

Attached Files



#2
veman

veman

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,390
  • Înscris: 15.07.2009
ce este Allview?

#3
chflorin

chflorin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,991
  • Înscris: 11.01.2011
Asta-i ?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Mvdg90uiLew?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008

View Postchflorin, on 02 martie 2015 - 18:42, said:

Asta-i ?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Mvdg90uiLew?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Acesta este.

Edited by porcusoru, 02 March 2015 - 18:50.


#5
lights35

lights35

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 14.01.2008
Da, este un rebrand al lui Gionee Elife S7, telefon lansat si el astazi. Are 4G, am vazut in mai multe surse, probabil ca nu este trecut acolo la GSM Arena.

#6
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008

View Postlights35, on 02 martie 2015 - 18:48, said:

Da, este un rebrand al lui Gionee Elife S7, telefon lansat si el astazi. Are 4G, am vazut in mai multe surse, probabil ca nu este trecut acolo la GSM Arena.

Da informatiile de pe GsmArena sunt incomplete si nereale ( o sa se updateze) .

#7
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
mai nou? poate... mai performant? nu prea cred... vezi  Allview X1 XTREME
3GB RAM, 5.5' display, 16MPx camera, 32GB stocare

Edited by Nero-d, 02 March 2015 - 18:55.


#8
Simi1

Simi1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 11.12.2011
Daca as sti ca sunt ,,fiabile" mi-as cumpara unul in defavoarea unui samsung a3 sau a5. Oricum admir modelul Elife 5.1s (allview x2 soul mini parca ii zice).

#9
valer

valer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,838
  • Înscris: 25.05.2006
Superb!

#10
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
"Allview" are sanse sa ajunga sa aibe un brand mai
faimos decat cel al lui w. brandt (fost cancelar al R.F.G.)

#11
ianos76

ianos76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,646
  • Înscris: 01.09.2011
Nu arata rau. Mi se pare mie, sau nu are loc pentru un card de memorie suplimentar? Poate nu am vazut eu bine .....

#12
ProvincieVlad

ProvincieVlad

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.03.2015
Este un telefon foarte interesnt din punct de vedere al design-ului. Este singurul telefon care vine cu versiunea de Android 5.0 Lollipop. Astept ca produsul sa ajunga pe rafturile magazinelor pentru a-l teste si de ce nu sa-l si achizitionez.

#13
Andron27

Andron27

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 9
  • Înscris: 03.03.2015
Chiar este reusit telu design interesant vine cu o versiune superioara 5.0  lollipop eu sunt incantat acum astept cu mare interes sa vad cum se misca din specificatii ma lasat fara cuvinte Posted Image

#14
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010

View Postlights35, on 02 martie 2015 - 17:58, said:

Cei de la Allview au anuntat astazi, 02.03.2015 cel mai nou si mai performant telefon al lor. Este vorba de modelul X2 Soul Pro ce vine cu 2GB RAM, procesor octa core, GPU exact ca pe Galaxy S6 si pret de 1699 lei. Mai multe detalii la sursa, aici.

Cei de la Allview au anuntat astazi ca isi vor pune emblema/eticheta pe cel mai performant telefon Gionee. Este vorba de modelul Elife S7 ce vine ...

Posted Image

#15
Andron27

Andron27

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 9
  • Înscris: 03.03.2015
Allview X2 Soul PRO arata foarte bine asteptam sa vedem cum se misca

#16
nwo

nwo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 26.03.2010
Dragi colegi utilizatori ai produselor ALLVIEW,
Vreau sa aduc in atentia dumneavostra un caz concret petrecut zilele acestea cu doua produse ALLVIEW, unul al unui amic si unul al fratelui  meu, dar totodata si magaria sau pupincurismul celor de la ALLVIEW.
Sa incepem:
1. MAGARIA ALLVIEW - Fratele meu are cumparat de mai bine de un an un Viper. De ceva vreme mufa de incarcare facea figure si nu incarca tot timpul. Stiind ca e in garantie l-a trimis in service pt remedierea defectului. Dupa cca 3 saptamani il suna si ii spune ca ii anuleaza garantia pe motive de soc mecanic. Intr-adevar, telefonul prezinta 2 urme minore, abia vizibile de zgarieturi pe lateral, dar acestea provin de la chei sau blecurile metalice atasate de acestea atunci cand il tine in buzunar, pt ca nici eu, nici fratele meu nu suntem adeptii huselor la telefoane. Telefonul in rest e tzipla, nu a cazut niciodata pe jos, pt ca la cat de bune sunt, cred ca la prima cazatura se fac praf. Normal ca nu am acceptat explicatia si am cerut repararea lui pe garantie, dar au refuzat si au trimis telefonul fara sa il repare, dar au anulat garantia. Normal l-a reparat pe banii lui.
2. PUPINCURISMUL ALLVIEW - Amicul meu si-a cumparat undeva in februarie un model P daca nu ma insel, iar dupa 2-3 zile il scapa cu fatza pe gresie facand praf ecranul. Il trimite pe garantie spunandu-le ca ecranul sa crapat de la sine in momentul intrarii in locuinta de la schimbul brusc de temperatura, afara fiind -5 grade, iar in locuinta + 21. Tot asa, dupa cca 3 saptamani il suna si ii spune ca acesta a suferit un soc mecanic (ceea ce era real si foarte evident, la halul in care arata ecranul) si ca ii anuleaza garantia. Ii trimite telefonul nereparat si garantia anulata. Dupa ce primeste telefonul, amicul meu ii suna iar si le spune ca in cazul in care nu i se repara telefonul pe garantie, ii va da frumos in judecata folosindu-se de toate cunostintele sale juridice, acesta fiind procuror. Va dati seama ca dupa acest avertisment, cei de la ALLVIEW si-au schimbat imediat atitudinea si au cerut restituirea telefonului in vederea repararii, invocand motivul ca “Noi urmarim satisfacera clientilor nostrii”.
Dupa cateva zile a primit un telefon nou cu garantie si tot ce trebuie.
Vi se pare corect? Mie nu !!!!  Mi se pare discriminare !!!
RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!!
RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!!
RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!!
RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!!
RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!!
RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!!
RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!!
RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!!
RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!!
RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!!
RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!!
RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!!
RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!!
RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!!
RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!!
RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!!

#17
ianos76

ianos76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,646
  • Înscris: 01.09.2011
Asa o fi cum zici tu, dar eu stiu ca nu exista padure fara uscaturi..... eu inca sunt multumit de Viper-ul meu de un an jumatate. Culmea, a si picat de vreo 2-3 ori, dar fara nici un efect (traiasca husele de silicon !). La prima cazatura eram convins ca s-a facut bucatele, cazut de la 1,5 metri in parcare, beton, sarituri, rasuciri, tot tacamul. Daca era la Olimpiada lua ceva note mari pentru gimnastica la sol.....Posted Image Deci nu sant chiar asa de sensibile.....In rest, cu cele 2 cazuri prezentate de tine, ce sa zic ? Primul e de competenta ANPC, si la al 2-lea e jenant ca un procuror sa procedeze in halul asta.....Parerea mea.

#18
Andron27

Andron27

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 9
  • Înscris: 03.03.2015
eu nu am avut probleme  momentan cu produsele allview in conditiile in care foloseste toata familia si sunt foarte multumit de cum se misca adica le folosesc ca un om normal si le protejez cu huse am foarte mare grija de un lucru Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate