Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

XFCE 4.12 release

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Am avut dreptate cand am zis ca

View Posttom_1133, on 07 martie 2015 - 15:50, said:

XFCE 4.12 nu e release final.
Acum e lansat release candidate pentru a se gasi/rezolva bugurile si dupa minim 6 luni va fi lansat cel final/stabil Posted Image
Mie mi-a dat peste cap culorile ferestrelor.
Arata de parca ar fi windows 95-98-w2k  Posted Image

Nu stiu sa rezolv problema, insa nu consider o paguba 5 minute cat dureza (re)instalarea Linux Mint.

#20
shogun1

shogun1

    Cranky old n00b ☯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,542
  • Înscris: 31.01.2009
Ai avut pe dracu', ti-am dat deja calendarul si anuntul de lansare, e versiunea finala, si asta din 28.02.2015: http://www.xfce.org/about/news

Ti-a dat peste cap culorile... Problema s-a manifestat dupa upgrade sau pe parcurs, dupa vreun update? Ai incercat alta tema, alte setari? E vorba de toate aplicatiile sau doar de cele QT, GTK3? Ai sters fisierele de setari ale Xfce4 din ~/home/user sau ai incercat cu un alt cont de user cu setari implicite? Ai pus un screenshot sa vedem si noi? Ai raportat ca bug?
Poate fi si ceva legat de driverul video in ultima instanta, ce placa si driver grafic ai?

Instalarea Mint sau a oricarei distributii nu dureaza 5 minute, si-i inutila, poti downgrada la versiunea veche (4.10), citeste la finalul linkului dat de colegul Dobrin_M (#17), hai sa-l pun si eu: http://ubuntuportal....untu-14-10.html

Pe viitor fa-ti un backup cu Clonezilla inainte sa incerci chestii "aventuroase", ca vad ca pana si asta e o aventura pentru unii.

Edited by shogun1, 04 April 2015 - 06:30.
Completari


#21
shogun1

shogun1

    Cranky old n00b ☯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,542
  • Înscris: 31.01.2009
N-ai detaliat, poți încerca destule. Apeși Alt+F2, scrii xfce4-settings-manager, apeși Enter, în tabul Appearance alegi stilul (eu folosesc Qtcurve), iconițele, fontul,  în tabul Windows Manager selectezi decorațiile ferestrelor (eu prefer Keramik). Chiar n-aș zice că seamănă cu w95-98-2000...
[ https://i.imgur.com/xH2Ba0C.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://i.imgur.com/NFdOqHS.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

LE: ok, sunt de acord că Xfce4 nu-i atât de configurabil precum Kde, dar ai oricum destule posibilități, stiluri, teme disponibile.

Edited by shogun1, 04 April 2015 - 15:30.
Completări


#22
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View Posttom_1133, on 03 aprilie 2015 - 10:36, said:

Eu sunt incepator in GNU/Linux, nu software testing.
Ma consider o persoana comoda si conservatoare.
Atunci n-ai nevoie de ultima versiune xfce; asta e definitia conservatorismului.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate