Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari
 Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

Stimulente AJOFM
 

Scule si unelte pentru legumicultură

- - - - -
  • Please log in to reply
236 replies to this topic

#235
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
eu am făcut una cu tepi, se ingropau tepii prea mult si nu mergea bine asa ca am sudat niste fier beton, sarma in cap la tepi pe fiecare rand de tepi. acum merge bine. deci ei zic ca cea cu lame este mai buna.

#236
XAN

XAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,303
  • Înscris: 01.09.2002
mă uitam acum la TV și la un scurt episod de teleshoping a prezentat o sculă de săpat: Tornadica. E vreo 170 de lei fără transport. Nu mă înțelegeți greșit, nu am de gând să cumpăr așa ceva ci, bineînțeles, să construiesc. Nu știu dacă fierul brut OB/PC face față. Voi ce părere/idei aveți ?

http://topshopro.azu...o/tornadica.jpg

#237
l_stoian79

l_stoian79

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,778
  • Înscris: 29.08.2006
Stiu ca nu e facuta de mine, e cumparata, dar vreau sa dau un feedback despre scula de mai jos, poate ajuta pe careva:

Attached File  WhatsApp Image 2023-09-09 at 11.50.07.jpeg   448.1K   22 downloads
Attached File  WhatsApp Video 2023-09-09 at 11.50.07.mp4   14.93MB   9 downloads  nu pare spectaculos in filmare ca foloseam o mana si ma chinuiam sa tin si telefonul, dar cred ca se vede ideea. Cand tii de ea cu 2 maini si apesi putin pe ea atunci aduna foarte usor fructele.

Este vorba despre o unealta de la Gardena (am vazut si la alti producatori) pentru adunat fructele din gradina/livada.
Ce pot spune e ca functioneaza perfect cu mere si pere , la prune nu prea merge ca le zdrobesti, sau daca sunt prunele deja moi/tocite nici o sansa.
Urmeaza sa o incerc la nuci peste cateva saptamani.

Edited by l_stoian79, 09 September 2023 - 11:03.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate