Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

Job part-time

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#19
Abbiex

Abbiex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,307
  • Înscris: 08.01.2014

 LunaCrystal, on 01 martie 2015 - 01:32, said:

Pentru aia trebuie sa fi bun in vanzari la modul general. Daca esti asa bun la mlm-uri de genu atunci nu cred ca se mai pune problema ca nu ai avea loc de munca.
Oh da...ai nevoie de foarte multă pricepere în domeniul vânzărilor pentru a împărţi nişte cataloage şi a recomanda orice produs despre care eşti întrebat...Am asistat la "mania" Avon/Oriflame timp de 8-9 ani...crede-mă că nu necesită niciun fel de "pregătire".

#20
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,518
  • Înscris: 20.10.2006
Nu pregatire necesita, ci aptitudini. Degeaba imparti pliante daca nu aduci si vanzari (mari)! Nu oricine reuseste asta.

#21
Abbiex

Abbiex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,307
  • Înscris: 08.01.2014
Prin "pregătire",mă refeream implicit şi la aptitudini.Dacă omul e interesat/are nevoie de ceva ieftin,cumpără.Dacă nu e,poţi să-i faci capul calendar lăudând produsul,că tot nu ţi-l cumpără - cam aşa stă treaba cu firmele astea.
Am impresia că ţie îţi cam place să comentezi doar de dragul de a stârni discuţii contradictorii.Rămâi tu cu impresiile tale,n-am niciun interes (şi probabil nici şanse) să-ţi schimb convingerile Posted Image

#22
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Mda... S-a mutat pe arie de gagici.
M-am uitat acum pe ej si bj si nu am gasit nimic...dar nimic.



#23
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,518
  • Înscris: 20.10.2006

 Abbiex, on 01 martie 2015 - 01:57, said:

Prin "pregătire",mă refeream implicit şi la aptitudini.Dacă omul e interesat/are nevoie de ceva ieftin,cumpără.Dacă nu e,poţi să-i faci capul calendar lăudând produsul,că tot nu ţi-l cumpără - cam aşa stă treaba cu firmele astea.
Am impresia că ţie îţi cam place să comentezi doar de dragul de a stârni discuţii contradictorii.Rămâi tu cu impresiile tale,n-am niciun interes (şi probabil nici şanse) să-ţi schimb convingerile Posted Image
Asa e, insa nu oricine stie sa convinga omu sa cumpere si mai ales sa caute oameni care vor sa cumpere. Depinde la ce nivel zici cu reprezentarea la firmele de cosmetice, daca ai de gand sa vinzi doar prietenilor atunci da, merge facut cam de oricine. Daca insa vrei sa ai un venit consistent din asta e mai greu, trebuie sa te pricepi bine, nu e suficient sa vinzi doar la prieteni. Daca era asa de simplu, cum iti explici ca nu sunt multi in club nova la avon ? Da, recunosc nici eu nu sunt, cel putin momentan nu sunt asa bun in domeniul asta.

#24
Abbiex

Abbiex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,307
  • Înscris: 08.01.2014
Aici era vorba de un venit suplimentar,modic, în cadrul facultăţii,fără pierdere de vreme.Nu i-am sugerat să facă o carieră din asta.

#25
nickyro

nickyro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 18.01.2015
ce zici daca ai lucra pentru http://www.CaseDeVanzare.ro ? da-mi un PM daca esti interesat.

Edited by nickyro, 01 March 2015 - 03:58.


#26
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012

 nickyro, on 01 martie 2015 - 03:58, said:

ce zici daca ai lucra pentru http://www.CaseDeVanzare.ro ? da-mi un PM daca esti interesat.

Ce ar trebui sa fac?

#27
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Spam.

#28
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012

 don_dannielo, on 01 martie 2015 - 08:37, said:

Spam.

Acuma fara gluma :) Chiar nu stiu la ce sa ma astept.

#29
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003

 Daian95, on 01 martie 2015 - 00:15, said:

pot sa spun ca fac de toate, iar ce nu stiu sunt dispus sa invat. Nu am pretentia la un salar foarte mare, nici la conditii de munca extraordinare, vreau doar sa fie decente, iar munca sa fie cinstita Posted Image As vrea un program flexibil, ca sa pot ramane in ritm cu facultatea, care e prioritatea mea principala.
Ai o concurenta foarte mare pe acest segment, tu mai vrei si program flexibil ! Tine-te de scoala ca trec anii astia imediat si iar vei cauta de munca (pe bune acum nu doar ca un moft) iar cunostintele profesionale vor fi cruciale.

Edited by neagu_laurentiu, 01 March 2015 - 09:11.


#30
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Incearca la McDonalds. Lucrezi cand vrei 6 ore pe zi si iei vreo 600-700 cu tot cu bonuri de masa.

#31
eyewhipz

eyewhipz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 22.06.2014

 tzaq93, on 01 martie 2015 - 09:14, said:

Incearca la McDonalds. Lucrezi cand vrei 6 ore pe zi si iei vreo 600-700 cu tot cu bonuri de masa.
E 800 la fulltime si 10 ore pe zi

#32
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Poate fara bonuri. Cu bonuri ajungi pe la 1000.

Am lucrat anul trecut vreo 3 luni la ei si mi-am facut bani sa imi iau laptop nou :)

Edited by tzaq93, 01 March 2015 - 09:36.


#33
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
La Mc si la KFC nici vorba, am colegi care muncesc acolo si e jale, nu se pot ocupa de facultate.

#34
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Daca sunt lenesi nu. Eu m-am descurcat cu ambele. Am trecut si sesiunea lucrand la Mc.

#35
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Sesiunea nu inseamna mare lucru. Cine vrea sa devina angajabil dupa absolvire va trebui sa acorde mult timp studiului extrascolar in timpul facultatii.

#36
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Eu nu as lucra la Mc/ KFC/ Burger King/ etc...
Efectiv, nu imi pot inchipui cum poti lucra acolo...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate