Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

Job part-time

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#1
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
Salutare. Mi s-a pus in minte gandul de a-mi gasi un job part-time,  pot sa spun ca fac de toate, iar ce nu stiu sunt dispus sa invat. Nu am pretentia la un salar foarte mare, nici la conditii de munca extraordinare, vreau doar sa fie decente, iar munca sa fie cinstita :) Ma descurc cu engleza destul de bine, de asemenea stiu sa operez bine si cu calculatorul. As vrea un program flexibil, ca sa pot ramane in ritm cu facultatea, care e prioritatea mea principala.

Daca aveti vreo idee de un job in care m-as incadra in Cluj sau in mediul online va astept cu sugetii. Stiu ca voi primi multe propuneri idioate :)

#2
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005
Pai nu scriai ca ai deja job cand incepi facultatea ? Ce sa intamplat ?

Edited by chaosss, 01 March 2015 - 00:24.


#3
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Game tester la gameloft Posted Image

Edited by althea, 16 July 2017 - 18:23.


#4
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012

View Postchaosss, on 01 martie 2015 - 00:23, said:

Pai nu scriai ca ai deja job cand incepi facultatea ? Ce sa intamplat ?

Nu merita, m-am lasat, stres aiurea, bani putini.

View Postlex404, on 01 martie 2015 - 00:24, said:

Game tester la gameloft Posted Image


Oare mai cauta oameni?

#5
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009

View PostDaian95, on 01 martie 2015 - 00:26, said:

Oare mai cauta oameni?

Cauta periodic.
Dar programul e fix, in 3 schimburi ( sau 4, nu mai stiu ). Salariul bunicel, dar esti varza cu oboseala acumulata.

#6
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View PostDaian95, on 01 martie 2015 - 00:26, said:


Oare mai cauta oameni?

Mereu cauta, nimeni nu rezista.

#7
Abbiex

Abbiex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,307
  • Înscris: 08.01.2014
Şi eu m-am gândit iniţial la Gameloft,dar acolo se lucrează 9 ore,nu part-time,în 3 schimburi.
Daian,nu te pot ajuta cu ceva concret,dar îţi (re)amintesc să cauţi pe ejobs sau piata de la a la z şi te felicit că pui facultatea pe primul loc.
Baftă! Posted Image

Edited by Abbiex, 01 March 2015 - 00:30.


#8
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012

View PostAbbiex, on 01 martie 2015 - 00:29, said:

Şi eu m-am gândit iniţial la Gameloft,dar acolo se lucrează 9 ore,nu part-time,în 3 schimburi.
Daian,nu te pot ajuta cu ceva concret,dar îţi (re)amintesc să cauţi pe ejobs sau piata de la a la z şi te felicit că pui facultatea pe primul loc.
Baftă! Posted Image

Mersi frumos, nu am nevoie de bani, poate doar de un supliment :) De aceea nu sunt disperat dupa bani.

View Postdon_dannielo, on 01 martie 2015 - 00:28, said:

Mereu cauta, nimeni nu rezista.

Stiu. Am auzit ca e jale acolo, nu merge si facultate si un astfel de job.

#9
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Partea nasoala ca masculii isi gasesc foarte greu job in timpul facultatii. Fetele...pai e plin orasul de promotere care castiga 50 de lei pentru zambete 4h/zi. Wtf :o
Daca nu ai bulan, e cam degeaba. Sau daca nu fac aia recrutari in facultate, in domeniu.

Iti zic din proprie experienta, anul trecut m-am chinuit sa-mi caut job in ultimul hal. Am fost chemat la n interviuri dar, problema era timpul. Na, ce sa zic.
A sarit iepurele cand nu ma asteptam si am intrat in farma ( oh god, finaly ) dar am avut bulan. Si dupa vreo 3 luni de farmacie ma suna o gagica de la eMag ca depusesem eu CV la ei cu n luni in urma...

E greu, foarte greu. Multi cand aud de part-time iti da kix. Si in baruri iar, ai nevoie de experienta si de obicei de o pereche de bidoane abdominale.

Daca stii contabilitate calumea, poti reusi. Eu am fost la un interviu care ma acceptau cu 4h/ zi, salariu bunicel dar le-am dat eu kix din cauze legale.
Apoi, depusesem si eu la Gameloft in disperare...nici nu m-au sunat, nimic. Si am avut CV inaintat de ceva amic de acolo.


Totul, dar totul e pe noroc.

Sau incearca in callcenter, dar eu n-as rezista :nanana: am probleme de anger management si cred ca as da cu birourile de pamant pe acolo daca ma enerveaza un plangacios la telefon.

#10
Abbiex

Abbiex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,307
  • Înscris: 08.01.2014
Reprezentant Avon/Oriflame? :lol: Împarţi cataloage pe la colegele de facultate  - să ştii că prinde.Aveam (ce-i drept) colege care scoteau bani drăguţi pentru o aşa "muncă".Dar na,asta în cazul în care nu ţi-e ruşine :D

#11
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012

View Postlex404, on 01 martie 2015 - 00:36, said:


Sau incearca in callcenter, dar eu n-as rezista Posted Image am probleme de anger management si cred ca as da cu birourile de pamant pe acolo daca ma enerveaza un plangacios la telefon.

La call center chiar mi-ar placea, am rabdare cu oamenii si sunt o fire extrem de calma, sunt greu de enervat.

View PostAbbiex, on 01 martie 2015 - 00:37, said:

Reprezentant Avon/Oriflame? Posted Image Împarţi cataloage pe la colegele de facultate  - să ştii că prinde.Aveam (ce-i drept) colege care scoteau bani drăguţi pentru o aşa "muncă".Dar na,asta în cazul în care nu ţi-e ruşine Posted Image

Neah. Astea nu-s de mine :)

#12
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009

View PostAbbiex, on 01 martie 2015 - 00:37, said:

Reprezentant Avon/Oriflame? Posted Image Împarţi cataloage pe la colegele de facultate  - să ştii că prinde.Aveam (ce-i drept) colege care scoteau bani drăguţi pentru o aşa "muncă".Dar na,asta în cazul în care nu ţi-e ruşine Posted Image


Asta ma oftica maxim. Femeile sunt mult, mult mai avantajate.
Dar pe sistem MLM poate incerca si cu alte aberatii gen LR, Herbadeath, etc...

#13
Abbiex

Abbiex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,307
  • Înscris: 08.01.2014

View Postlex404, on 01 martie 2015 - 00:39, said:



Asta ma oftica maxim. Femeile sunt mult, mult mai avantajate.
Dar pe sistem MLM poate incerca si cu alte aberatii gen LR, Herbadeath, etc...

Ia hai să nu transformăm topicul ăsta într-o discuţie despre cât de avantajate sunt femeile,că nu-i aşa în toate domeniile :P
Job-uri part-time se găsesc greu,nici la call-center nu cred să fie Posted Image
Ar mai fi site-urile de freelancer (traduceri sau alte chestii la care te pricepi) dar tre să ai mare grijă să nu iei ţeapă.

#14
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Si pe freelancer e greu. Ai nevoie de "certificari" si review-uri...de unde le scoti ca incepator, nu stiu. S-a cam dus timpul inceputului freelancingului, pana nu mor aia de au inceput acum 5 ani, nu prea mai intra multi.

#15
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012

View Postlex404, on 01 martie 2015 - 00:46, said:

Si pe freelancer e greu. Ai nevoie de "certificari" si review-uri...de unde le scoti ca incepator, nu stiu. S-a cam dus timpul inceputului freelancingului, pana nu mor aia de au inceput acum 5 ani, nu prea mai intra multi.

Am studiat acest aspect si am ajuns exact la ce spui tu.

#16
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Ps. :
taximetrist, controlor RATUC, front desk pe la hoteluri/ hosteluri..

Apropo, tie parca iti placea sa te joci cu camera. Lipeste-te de ceva organizatori de nunti/ botezuri/ inmormantari & divorturi. Se lucreaza mult dar in anumite weekenduri.

Edited by lex404, 01 March 2015 - 00:51.


#17
Abbiex

Abbiex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,307
  • Înscris: 08.01.2014
Sau,contactează pizzerii pe facebook - au cam tot timpul nevoie de oameni pentru distribuit pliante prin cutii poştale/pe clanţa uşilor - nu se câştigă mult,dar tot e ceva în plus.
Mai sunt agenţii imobiliare care angajează studenţi (ai şanse mai mari dacă eşti la facultate de genul FSEGA sau Relaţii cu publicul, dar nu e obligatoriu)

#18
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,518
  • Înscris: 20.10.2006

View PostAbbiex, on 01 martie 2015 - 00:37, said:

Reprezentant Avon/Oriflame? Posted Image Împarți cataloage pe la colegele de facultate  - să știi că prinde.Aveam (ce-i drept) colege care scoteau bani drăguți pentru o așa "muncă".Dar na,asta în cazul în care nu ți-e rușine Posted Image
Pentru aia trebuie sa fi bun in vanzari la modul general. Daca esti asa bun la mlm-uri de genu atunci nu cred ca se mai pune problema ca nu ai avea loc de munca.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate