Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Liga 1, incotro?

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#55
BaiatulVesel

BaiatulVesel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 24.08.2016
Asta e problema, că Liga I nu evoluează ci involuează, de la un sezon la celălalt. Eu văd un viitor din ce în ce mai sumbru, ţinând cont de faptul că singurele echipe cu tradiţie care au mai rămas în Liga I sunt Dinamo şi CFR.

#56
d-ardeleanu

d-ardeleanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 12.02.2008
Nu avem campionat de tineret, nu avem stadioane, nu avem bani destui, cum sa mai evoluam? Pe langa asta, ce copii mai risca sa se duca la fotbal? Ce mentalitate au ei? Sa ajunga vedete, sa se imbogateasca...de aia si cei care pleaca in Occident se plafoneaza, cand dau de bani zici ca de fapt atat ii intereseaza in viata...in general sportul va deveni un loc al copiilor saraci, care viseaza sa se imbogateasca...

#57
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,745
  • Înscris: 26.08.2008
Nu stiu unde (alt topic adecvat) sa intreb: ce drac e cu Steaua asta?

Cum sa se roage becali ala sa rateze Astra calificarea numai ca sa ramana el cu toti banii de la organismul ala european care i-a cadorisit pentru calificari?

Cum sa aiba nimenicuacte ala de reghe (clar ca a baut dupa cioban) atitudinea asta fata de nationala de fotbal si antrenorul acesteia?
Ce e aia: "nu trimit jucatori ca am meci important [cu Iasiul Posted Image   ]" dar pe de alta parte se dau cu koorul de pamant daca nu se convoaca jucatori de la steaua?
Ce dracu le face becali ala de devin atat de jegosi (pentru ca episoadele din aceste zile nu sunt singulare in istoria recenta a stelei)? In afara - desigur - ca ii plateste bine pentru nimic...
Il mai auzii si pe Duckadam referindu-se in stilul becalian la adresa fostilor lui colegi de generatie (referitor la discutia generata de neinvitarea unora dintre acestia la meciul cu M.C. de pe arena?

Serios, ala e chiar atat de dus si le spala creierele si astora?


PS:
Daca exista topic dedicat stelei sau becaliului se poate muta acolo.

Edited by BlueKing-69, 30 August 2016 - 20:49.


#58
romanasu

romanasu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,204
  • Înscris: 26.05.2005
Medie spectatori Liga I:
2007/2008 – 5.564
2008/2009 – 6.066
2009/2010 – 4.822
2010/2011 – 5.034
2011/2012 – 4.962
2012/2013 – 4.977
2013/2014 – 4.471
2014/2015 – 3.747
2015/2016 – 4.434
2016/2017 – 2.432 (* incomplet'; probabil va creste - in play-off/out o sa fie mai multi spectatori).

Nu stiu cum stau audientele tv; meciurile Stelei aduc profit televiziunilor; probabil si Dinamo iese pe plus; in rest, nu stiu daca publicitatea ajunge pentru plata drepturilor tv.
Daca Steaua dispare din liga I, cred ca fotbalul romanesc o sa se alinieze la numar de spectatori si audientele cu celelalte sporturi de club din Romania(volei, rugby etc).

#59
3xteam

3xteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,267
  • Înscris: 10.01.2017

View Postromanasu, on 11 ianuarie 2017 - 11:17, said:

Medie spectatori Liga I:
2007/2008 – 5.564
2008/2009 – 6.066
2009/2010 – 4.822
2010/2011 – 5.034
2011/2012 – 4.962
2012/2013 – 4.977
2013/2014 – 4.471
2014/2015 – 3.747
2015/2016 – 4.434
2016/2017 – 2.432 (* incomplet'; probabil va creste - in play-off/out o sa fie mai multi spectatori).

Nu stiu cum stau audientele tv; meciurile Stelei aduc profit televiziunilor; probabil si Dinamo iese pe plus; in rest, nu stiu daca publicitatea ajunge pentru plata drepturilor tv.
Daca Steaua dispare din liga I, cred ca fotbalul romanesc o sa se alinieze la numar de spectatori si audientele cu celelalte sporturi de club din Romania(volei, rugby etc).

la echipele din alte campionate, media asta de spectatori, care-i la noi la liga 1, cred că sunt la antrenamente, ce rău am ajuns....

#60
moscow

moscow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 26.01.2014
Cei mai triști sunt jandarmii pentru că nu mai au pe cine să bată fără motiv fără să fie trași la răspundere. Acum când vin 100 de spectatori la stadion cam bate la ochi să îi bată degeaba.

#61
Metanol

Metanol

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 07.03.2017
Marea cadere s-a produs de cand s-a luat decizia ca meciurile sa fie transmise in circuit inchis, adica sa le poti urmari doar daca esti abonat la cablistul potrivit. S-au bucurat ei de milioanele incasate de la televiziuni, dar reversul pe termen lung e subtierea audientei, deci si a incasarilor din reclame.

#62
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009

View PostMetanol, on 07 martie 2017 - 05:25, said:

Marea cadere s-a produs de cand s-a luat decizia ca meciurile sa fie transmise in circuit inchis, adica sa le poti urmari doar daca esti abonat la cablistul potrivit. S-au bucurat ei de milioanele incasate de la televiziuni, dar reversul pe termen lung e subtierea audientei, deci si a incasarilor din reclame.

Pai acum aceleasi meciuri sunt si pe digi si pe dolce, poate si pe upc etc...

View PostBlueKing-69, on 30 august 2016 - 20:48, said:

Nu stiu unde (alt topic adecvat) sa intreb: ce drac e cu Steaua asta?

Cum sa se roage becali ala sa rateze Astra calificarea numai ca sa ramana el cu toti banii de la organismul ala european care i-a cadorisit pentru calificari?

Cum sa aiba nimenicuacte ala de reghe (clar ca a baut dupa cioban) atitudinea asta fata de nationala de fotbal si antrenorul acesteia?
Ce e aia: "nu trimit jucatori ca am meci important [cu Iasiul Posted Image   ]" dar pe de alta parte se dau cu koorul de pamant daca nu se convoaca jucatori de la steaua?
Ce dracu le face becali ala de devin atat de jegosi (pentru ca episoadele din aceste zile nu sunt singulare in istoria recenta a stelei)? In afara - desigur - ca ii plateste bine pentru nimic...
Il mai auzii si pe Duckadam referindu-se in stilul becalian la adresa fostilor lui colegi de generatie (referitor la discutia generata de neinvitarea unora dintre acestia la meciul cu M.C. de pe arena?

Serios, ala e chiar atat de dus si le spala creierele si astora?


PS:
Daca exista topic dedicat stelei sau becaliului se poate muta acolo.

Si daca se roaga Becali ce? Pentru el era un profit financiar. Dar de ce sa se uite toti antistelistii la meciurile Stelei in Europa cu mana pe cruce sa nu se califice? De ce singura lor performanta era necalificarea Stelei, cand echipele lor de suflet erau 0 barat si ciuca batailor?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate