Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Alimentare Coolpix L27, a avut si altcineva problema mea?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
ajaxrom

ajaxrom

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 12.12.2014
In pachet am avut 2 baterii alcaline Fujitsu, aparatul a mers bine cu ele.
In instructiuni se spune:
Doi acumulatori alcalini LR6/ L40 tipAA
Am cumparat doua baterii alcaline Duracell LR6 si aparatul nici macar nu se deschide cu ele! (erau sigur bune)
Aparatul merge, se deschide inca folosind cele doua Fujitsu consumate, dar nu mai are putere sa faca poze.

Dati-mi si mie un sfat, ce marca de baterii sa caut? Ce pot sa fac? Unde sa intreb? Am dat banii pe el si nu-l pot folosi de 8 luni.
Si alcalinele sunt destul de scumpe, sa le cumperi degeaba si sa nu mearga la aparat.

#2
chflorin

chflorin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,991
  • Înscris: 11.01.2011
La setari gasesti ,,tip baterie'' : alegi Alcalina , Coolpix sau Litiu .

Attached Files


Edited by chflorin, 26 February 2015 - 14:23.


#3
ajaxrom

ajaxrom

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 12.12.2014
Nu cred ca asta e problema, n-am schimbat tipul bateriei, iar cand introduc bateriile vechi, consumate Fujitsu, se deschide aparatul fara sa fie nevoie de nicio setare.
In plus cu bateriile noi Duracell, butonul on/ off se vede luminat, dar apasand pe el, obiectivul nu se deschide si ecranul nu se aprinde, asa ca nu pot face nimic.

Dupa parerea mea, nu accepta tipul/ marca de baterii Duracell si cine stie mai care, ca n-am de gand, nici bani de aruncat sa cumpar toate marcile doar pentru test.
Iar aparatul nu e stricat din moment ce functioneaza cu bateriile vechi din pachet, deci nu e de dus la reparat.

L-am cumparat de la Domo. Pana la urma trebuie sa ma duc cu el undeva in oras sa intreb, dar unde?

#4
cat3y3_2003

cat3y3_2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 09.02.2008
Salut.Ar trebui sa mearga fara probleme....Incearca sa iti iei un set de 4 acumulatori reincarcabili ca sa nu mai dai banii pe baterii (setezi tipul acumulatorilor din meniu - a atasat poza colegul mai sus).Numai bine.

#5
ajaxrom

ajaxrom

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 12.12.2014
Pentru reincarcabili am nevoie sa cumpar si un incarcator. Si aceeasi problema, daca nu se potrivesc si dau banii degeaba iar, ma spanzur lol

Le-am scris pe site-ul nikon, sa vad ce-mi raspund azi... ca pana acum mi-au cerut mai multe amanunte, desi le spusesem deja tot in primul mesaj.

(am observat o chestie ciudata totusi...seria de pe aparat nu e aceeasi cu seria din certificatul de garantie, inteleg ca trebuiau sa coincida. Am cumparat aparatul de la Domo online, cine stie ce falset mi-au vandut)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate