Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Microsoft Lumia 640

- - - - -
  • Please log in to reply
9774 replies to this topic

#9469
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Decodarea era 100 lei in timpul abonamentului si 50 dupa. Intreaba sa fi sigur

#9470
jerme

jerme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 25.07.2008

View PostPololica, on 07 noiembrie 2017 - 13:46, said:

Decodarea era 100 lei in timpul abonamentului si 50 dupa. Intreaba sa fi sigur
Azi am fost la Vodafone si au zis ca e 10 Euro, chiar daca am terminat contractul cu ei.

#9471
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Stiu, astea sunt tarifele stas la toti: 0 E daca il iei la "liber", 20 E daca esti inca in perioada contractuala si 10 E dupa ce termini perioada minima (nu stiu sigur daca iti faci abonament nou fara telefon se aplica 10 sau 20, sau daca iti iei aparat nou, il decodeaza pe cel vechi la pret mic sau nu.)

#9472
katti

katti

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 16.09.2008
Am o problema cu Camera... nu mai face poze la rezolutia maxima, doar la rezolutia ecranului... Posted Image Nici nu se poate selecta rezolutia in aplicatia, iar pozele facute apar cu nume *.jpg.thumb...

Sunt pe W10m, Fall Creators Update (instalat prin Insider, apoi am iesit din insider). Parca a mai fost cineva cu o problema asemanatoare, aplicatia tot afisa "Saving" dupa ce facea poze, dar nu mai gasesc postul respectiv...
A mai avut cineva problema asta?

Attached Files



#9473
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,021
  • Înscris: 29.06.2011
La mine a ramas blocata aplicatia pe "Se salveaza"(in rest functiona normal, doar nu vedea cardul-o problema mai veche) dar pana sa ramana blocata aplicatia facea poze normal. Si-a revenit dupa ce am resetat telefonul dar a aparut alta problema, se restarta foate des si nu-si revenea decat daca scoteam bateria.

#9474
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,224
  • Înscris: 12.02.2014
@katti: Să fie din cauza acelui grid? Pune-l pe off și încearcă din nou.

#9475
jully1994

jully1994

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,401
  • Înscris: 27.02.2012

View Postkatti, on 12 decembrie 2017 - 10:25, said:

Am o problema cu Camera... nu mai face poze la rezolutia maxima, doar la rezolutia ecranului... Posted Image Nici nu se poate selecta rezolutia in aplicatia, iar pozele facute apar cu nume *.jpg.thumb...

Sunt pe W10m, Fall Creators Update (instalat prin Insider, apoi am iesit din insider). Parca a mai fost cineva cu o problema asemanatoare, aplicatia tot afisa "Saving" dupa ce facea poze, dar nu mai gasesc postul respectiv...
A mai avut cineva problema asta?

Ești pe 16:9. 8MP e disponibil doar în 4:3.

#9476
deus_pax

deus_pax

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 26.01.2007
update pentru 1703 15063.786
https://support.micr...pdate-kb4053580

#9477
katti

katti

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 16.09.2008

View Postjully1994, on 12 decembrie 2017 - 21:17, said:



Ești pe 16:9. 8MP e disponibil doar Ă®n 4:3.
Si in 4:3 face la fel...


#9478
katti

katti

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 16.09.2008
Am gasit rezolvare! https://windowsphone...solution-images
De editat in registry sub HKLM\SOFTWARE\OEM\Nokia\Camera\Barc --> IsEnabled = 0

Deja eram cu gandul la hard reset... Posted Image

#9479
stephano

stephano

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,893
  • Înscris: 27.01.2008
Am o problema cu un 640 lte codat orange.
L am luat de la cineva second.nu reusesc sa mă conectez la magazin sa descarc aplicații.îmi da eroare 80070057

#9480
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,224
  • Înscris: 12.02.2014
Verifică data și ora telefonului.
Încearcă să te conectezi la contul tău de pe un computer.

#9481
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010

View Poststephano, on 15 decembrie 2017 - 04:27, said:

Am o problema cu un 640 lte codat orange.
L am luat de la cineva second.nu reusesc sa mă conectez la magazin sa descarc aplicații.îmi da eroare 80070057
Gasesti aici rezolvarea:
https://support.micr...ting-and-repair

#9482
stephano

stephano

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,893
  • Înscris: 27.01.2008
am setat pe manual data ...tot asa..nu ma lasa nici sa i dau sign in la contul actual pe care l am nici sa mi creez altul nou..imi da eroare ptr  minti luminate 80070057

#9483
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Trebuie sa resetezi parola contului!
  • Dacă nu vă puteți accesa contul, resetați parola contului Microsoft online, apoi introduceți noua parolă pentru contul dvs. pe telefon: accesați Setări > Conturi > E-mailul și conturile dvs. (Lumia cu Windows Phone 8: Setări > e-mail+conturi) și bifați caseta de selectare e-mail care apare sub contul Microsoft.
  • Utilizați browserul pentru a vă conecta la account.microsoft.com cu adresa de e-mail a contului Microsoft.
  • Dacă adresa de e-mail nu este verificată, atingeți linkul verificați-vă adresa de e-mail și veți primi un mesaj de e-mail de la echipa de cont Microsoft, cu instrucțiuni despre verificarea adresei.
  • Atingeți Informații de bază și asigurați-vă că ați furnizat data nașterii corectă în detaliile dvs. Aceasta este necesară pentru a vă verifica vârsta.
Sau

Dacă aveți un dispozitiv nou asociat contului Microsoft, este posibil să fi atins limita de dispozitive. Eliminați dispozitivele pe care nu le mai aveți sau nu le mai utilizați:
  • Important: Folosirea acestei soluții va anula accesul telefonului la toate serviciile Microsoft și va necesita o resetare hardware înainte ca telefonul să poată fi utilizat din nou.
  • Navigați la account.microsoft.com/devices și conectați-vă cu adresa de e-mail a contului Microsoft.
  • Lângă telefonul pe care doriți să-l eliminați, selectați Eliminare.
  • Bifați caseta de selectare Sunt gata să elimin acest dispozitiv și confirmați eliminarea.

Daca a ramas blocat in contul vechiului proprietar cel mai simplu este sa faci resetare generala si il inscrii din nou pe contul tau.

Edited by breitner, 15 December 2017 - 08:52.


#9484
stephano

stephano

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,893
  • Înscris: 27.01.2008

View Postbreitner, on 15 decembrie 2017 - 09:01, said:

Trebuie sa resetezi parola contului!
  • Dacă nu vă puteți accesa contul, resetați parola contului Microsoft online, apoi introduceți noua parolă pentru contul dvs. pe telefon: accesați Setări > Conturi > E-mailul și conturile dvs. (Lumia cu Windows Phone 8: Setări > e-mail+conturi) și bifați caseta de selectare e-mail care apare sub contul Microsoft.
  • Utilizați browserul pentru a vă conecta la account.microsoft.com cu adresa de e-mail a contului Microsoft.

  • Dacă adresa de e-mail nu este verificată, atingeți linkul verificați-vă adresa de e-mail și veți primi un mesaj de e-mail de la echipa de cont Microsoft, cu instrucțiuni despre verificarea adresei.

  • Atingeți Informații de bază și asigurați-vă că ați furnizat data nașterii corectă în detaliile dvs. Aceasta este necesară pentru a vă verifica vârsta.
Sau

Dacă aveți un dispozitiv nou asociat contului Microsoft, este posibil să fi atins limita de dispozitive. Eliminați dispozitivele pe care nu le mai aveți sau nu le mai utilizați:
  • Important: Folosirea acestei soluții va anula accesul telefonului la toate serviciile Microsoft și va necesita o resetare hardware înainte ca telefonul să poată fi utilizat din nou.
  • Navigați la account.microsoft.com/devices și conectați-vă cu adresa de e-mail a contului Microsoft.

  • Lângă telefonul pe care doriți să-l eliminați, selectați Eliminare.

  • Bifați caseta de selectare Sunt gata să elimin acest dispozitiv și confirmați eliminarea.
Daca a ramas blocat in contul vechiului proprietar cel mai simplu este sa faci resetare generala si il inscrii din nou pe contul tau.

am facut resetare ,am reinstalat si softul cu device recovery...tot asa...am schimbat si parola la cont...tot eroare..deci nici la cont vechi sa ma conectez nici altul nou sa fac..sta putin gandeste si apare ca nu se poate conecta..si daca i dau anulare imi apare eroare 80070057
nu stiu ce sa i mai fac...cred ca dau cu el de pamant..la email in setari ma lasa sa adaug cont de gmail dar eu am nevoie sa ma conectez la magazin sa mi descarc alicatii sau sa i fac update la 10 ca acum are 8.1

Edited by stephano, 15 December 2017 - 09:14.


#9485
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Cont de hotmail sau outlook ai?

#9486
stephano

stephano

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,893
  • Înscris: 27.01.2008

View Postbreitner, on 15 decembrie 2017 - 09:17, said:

Cont de hotmail sau outlook ai?
pe live.com am
pe calculaor pot sa ma conectez,am sters si dispozitivele din lista

Edited by stephano, 15 December 2017 - 09:28.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate