Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Microsoft Lumia 640

- - - - -
  • Please log in to reply
9774 replies to this topic

#9163
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,069
  • Înscris: 01.12.2001
Si la mine are 728MB. A sters toate mailurile, tot fără rezultat.

#9164
larybalauru

larybalauru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 31.07.2008

View Postr3my_cc, on 23 iunie 2017 - 09:47, said:

Așteaptă să își termine ce are de făcut și va fi OK
.                                                                                          pai cate zile descarca frate la o aplicatie?

#9165
bikermanro

bikermanro

    Vitezoman pe internet

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,470
  • Înscris: 29.10.2007
https://thewincentra...ders-changelog/

#9166
cundinic

cundinic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 11.10.2007
Bug calculator?
Odata cu nebunia examenelor inceecam sa facem ceva calcule :)
Nu iesea un calcul sub nicio forma sau asa cum credeam ca ar trebui sa fie. Scandal mare, dar intr-un tarziu pe un S5 si pe un Redmi 3S calculul a iesit. Degeaba, pe Lumia nu iesea.
Calculul nostru era 9,15 x 0,8 + 9,05 x 0,2. Calculul il faceam continuu, fara a face intai inmultirile.
Pe S5 si Redmi iesea 9,13, pe Lumia 640 3,274.
Am descoperit ca daca muti calculatorul pe modul stiintific, acelasi calcul, da rezultatul corect 9,13.
Bine ca nu am multi bani sa ma incurce telefonul in situatii ca acestea :)

#9167
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Ai grija cum faci operatiile. Cand am inmultiri si adunari folosesc M (memoria). Pe calculator standard (Lumia) le calculeaza continuu, cu rezultat individual. La Android face calculul dupa ce apesi = (cu rezultat partial dupa fiecare operatie/semn de operatie matematica)


LE: aproape sigur e legat de cate operatii se vad pe ecran si de aici "problema". Pe calculator stiintific (in landscape) intra mai multe operatii si poate calcula (mai) bine.

Edited by Pololica, 28 June 2017 - 10:23.


#9168
zalxis

zalxis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 03.03.2007
Setează pe științific si va face operațiile corect .

#9169
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,069
  • Înscris: 01.12.2001
@cundinic
e bug utilizator. Ca nu stie ordinea operatiilor si apesi pe = aiurea

Edited by dorin_2k, 28 June 2017 - 14:21.


#9170
jully1994

jully1994

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,401
  • Înscris: 27.02.2012

View Postbikermanro, on 28 iunie 2017 - 06:05, said:

La mine încă nu a apărut...mai așteptăm.

#9171
cundinic

cundinic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 11.10.2007

View Postdorin_2k, on 28 iunie 2017 - 14:20, said:

@cundinic
e bug utilizator. Ca nu stie ordinea operatiilor si apesi pe = aiurea

Fara a polemiza prea mult (scuze, o fi pleonasm ?! ), daca citeai, am specificat expres ca operatiile au fost facute continuu, fara regulile amintite de tine avand rezultate diferite functie de marca device-ului 😁 Ramane sa explici tu constructiv pt. acest forum vina utilizatorului ca nu are o anumita marca de telefon, cu o anumita versiune de soft, care culmea stie regulile matematice, in pofida nestiintei celui care tasteaza.

#9172
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,069
  • Înscris: 01.12.2001
E vina utiliatorului ca nu a ales calculator științific.
Nu standard.
Si exista pe Lumia.

Uite asa
Attached File  wp_ss_20170629_0001.png   81.38K   37 downloads

#9173
adrian_popa

adrian_popa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 29.10.2015
Salut , de cateva zile, nu se mai actualizeaza live tile la lumia 640, la outlookmail deloc si calendar greu.
Stiti ceva ?

#9174
floricel

floricel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 15.03.2006
La mine ok. Ai dat un restart? Parca de curând si-a actualizat mail si calendar...

#9175
tzepii

tzepii

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 28.10.2003
Sincer...m-am cam saturat de restarturi si numeroasele probleme ale acestui minunat telefon. Pacat ca Microsoft l-a facut praf. Abia astept sa-l trag pe dreapta. Revin la Android.

#9176
adrian_popa

adrian_popa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 29.10.2015

View Postfloricel, on 05 iulie 2017 - 15:43, said:

La mine ok. Ai dat un restart? Parca de curând si-a actualizat mail si calendar...
Am dat mai multe restart-uri si am sters live tile si l-am pus din nou , degeaba .....
Si eu can permite buzunarul , o sa caut alt telefon, aveam sperante si alte asteptari dar se pare ca microsoft mobile merge la vale tot mai mult

#9177
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010

View Posttzepii, on 05 iulie 2017 - 15:48, said:

Sincer...m-am cam saturat de restarturi si numeroasele probleme ale acestui minunat telefon. Pacat ca Microsoft l-a facut praf. Abia astept sa-l trag pe dreapta. Revin la Android.
Singur l-ai facut "praf"!
Este un telefon cu windows phone 8.1 (pentru cei cu (chiar) putine cunostiinte (despre windows) functioneaza foarte bine cu windows mobile 10).

Edited by breitner, 05 July 2017 - 17:18.


#9178
tzepii

tzepii

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 28.10.2003

View Postbreitner, on 05 iulie 2017 - 17:17, said:

Singur l-ai facut "praf"!
Este un telefon cu windows phone 8.1 (pentru cei cu (chiar) putine cunostiinte (despre windows) functioneaza foarte bine cu windows mobile 10).
Daca pe tine te multumeste win-ul e foarte bine. Pe mine nu ma multumeste de nici o culoare. Am folosit  iOS si Android si nu am intalnit absolut nici o problema. La o utilizare medie win-ul e jalnic. Ma astept ca un telefon smart sa poata fi folosit ca un smart nu doar pentru voce si sms. Wtf...evoluam doar. Microsoft l-a facut praf, nu eu !  :D

#9179
urtap

urtap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 01.02.2017
Eu am patit cu un Android - cand aveam nevoia mai mare, sa trebuiasca sa-i reinstalez sistemul. Ma deplasam cu autobuzul si a fost complet neplacut! Noroc ca aveam tot ce trebuie pe uSD si respectiv memoria interna (32 GB uSD si 2 GB+16 GB intern=Lenovo Vibe z K910). Mai putin parole si agenda - din vina mea.

La Win 10 cu Lumia 640, chiar daca sunt muuuulte chestii care nu functioneaza ca la Android, n-am pomenit o asemenea situatie.

Per total, chiar daca nu-mi merge cum ma asteptam, Win 10+Lumia 640, cu ultimul update la zi, merge ca uns si nu numai ca telefon. De fapt, ca telefon+SMS are multe probleme care pe mine ma interesesza dar care nu se intalnesc pe Android. Dar dupa ce trag linia si fac bilantul, eu sunt mai multumit de Win10+Lumia 640 decat presedintele de DNA+Laura.

#9180
tzepii

tzepii

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 28.10.2003
:-) :-) :-) ridicati-l voi in slavi ca mie imi vine uneori sa dau cu el de pamant. Cum frate sa aiba o aplicatie standard ca agenda ( aka People) atat de greoaie? Agenda, sms, voce , whatsup si cateva mailuri , atat folosesc si sunt tare nemultumit. Pacat de hardware, mare pacat.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate