Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Microsoft Lumia 640

- - - - -
  • Please log in to reply
9774 replies to this topic

#9019
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,228
  • Înscris: 12.02.2014
Mă tot mir de cât de fain merge 640-ul după CU. Ca și pe 8.1.2 👍

Edited by r3my_cc, 23 May 2017 - 21:30.


#9020
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postr3my_cc, on 23 mai 2017 - 21:29, said:

Mă tot mir de cât de fain merge 640-ul după CU. Ca și pe 8.1.2 ��
De flicaitul de pe youtube ce zici? Dar desele blocari de pe forumuri (inclusiv SF). Mie mi s-a blocat ieri dimi de am fost nevoit sa scot bateria... Cum am ajuns acasa, am facut ce trebuia facut: revenirea la 8.1.2.
Nu recomand win 10! Posted Image

#9021
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,228
  • Înscris: 12.02.2014
Nu am flick-erit pe youtube decât rareori, dar întorc telefonul înapoi în portrait și landscape și se rezolvă. Nu mi s-a blocat pe forumul softpedia (singurul pe care îl mai frecventez).

#9022
Sommerby

Sommerby

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 10.03.2010

View Post_R_A_D_U, on 24 mai 2017 - 09:55, said:


De flicaitul de pe youtube ce zici? Dar desele blocari de pe forumuri (inclusiv SF). Mie mi s-a blocat ieri dimi de am fost nevoit sa scot bateria... Cum am ajuns acasa, am facut ce trebuia facut: revenirea la 8.1.2.
Nu recomand win 10! Posted Image

La fel si la mine 640 lte.
Dupa acest update, flick-erit pe youtube.
Dar cel mai enervante sunt desele blocaje ale ecranului. Nu am mai experimentat niciuna până la acest update. Jenanat, penibil pentru Windows phone. Windows 10 mobile este un fiasco.
Am avut 2 ani Windows 8, dupa un an de windows 10 (ultima parte) m-am lecuit. M-am bătut cu pumnii in piept tot incercand să imi demonstrez mie si celor cu android,cat de bun si stabil e wp cat am avut 8.1, acum e limpede.
Am trecut cu vederea disparitiile una cate una a aplicatiilor esentiale din magazin, lipsa aparitiei lor de la principalii furnizori de servicii, etc. De data asta fiabilitatea care era singurul lucru pozitiv, i-a tradat.

#9023
adi25mihai

adi25mihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 29.06.2015
Eu nu am flickerit pe youtube si nici nu se blocheaza.Nu am cautat prea mult dar mi se pare ca lipseste acum la setari posibilitatea de a-ti crea propriul profil de luminozitate ! In rest merge chiar bine la mine.

Edited by adi25mihai, 25 May 2017 - 09:25.


#9024
jerme

jerme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 25.07.2008
Telefonul a fost complet masacrat dupa CU. Netul se blocheaza constant, GPS-ul nu mai merge cum trebuie, da rateuri si in meniu. Ne intoarcem la Android, alta solutie nu mai este !

#9025
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Si cine te opreste? Poti alege ce vrei!

#9026
Gozmin

Gozmin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,206
  • Înscris: 15.06.2007
Dar asta se face pe bani, ca nu plateste MS trecerea la Android. Colegul doar isi exprima supărarea ca Microsoft parca intentionat ne vrea Androizi urmare ultimelor updat-uri desi daca încă scriem pe acest topic mai aveam speranta ca acest frumos OS va continua sa ne impresioneze, dar nu, acum aproape ca ne baga in concediu medical...

#9027
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,228
  • Înscris: 12.02.2014
Nu înțeleg cum aveți atâtea probleme cu os-ul. Eu sunt la al patrulea Lumia, toate modele diferite, niciodată nu am întâmpinat probleme de os, eventual neglijabile; dar niciuna deranjantă, care să-mi afecteze buna funcționare a telefonului în general.

#9028
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017

View Postjerme, on 28 mai 2017 - 00:28, said:

Telefonul a fost complet masacrat dupa CU. Netul se blocheaza constant, GPS-ul nu mai merge cum trebuie, da rateuri si in meniu. Ne intoarcem la Android, alta solutie nu mai este !
De la mijlocul acestei luni, vazand evolutia sistemului de operare WM10, am renuntat la Lumia 640 lte pentru un Huawei P10 Lite cu Android 7.0 instalat din fabrica.Este adevarat ca am platit dublu pe P10 Lite fata de Lumia 640 lte(cumparat la reducere, cu circa 570 lei)insa la P10 Lite, vorbim de alta calitate, superioara,  inclusiv la sistemul de operare.De departe prefer mult hulitul si fraierul de Android.Inclusiv cand am telefonul in mod avion, la stilul meu de utilizare, nu consum mai mult fata de Lumia.

Edited by max_01, 28 May 2017 - 09:47.


#9029
User107

User107

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 990
  • Înscris: 13.01.2017

View Postr3my_cc, on 28 mai 2017 - 09:38, said:

Nu înțeleg cum aveți atâtea probleme cu os-ul. Eu sunt la al patrulea Lumia, toate modele diferite, niciodată nu am întâmpinat probleme de os, eventual neglijabile; dar niciuna deranjantă, care să-mi afecteze buna funcționare a telefonului în general.
Sunt telefoane si telefoane. Eu am avut o gramada de Lumia: 610, 530 dual, 635, 640 dual SIM LTE, 820, 830, 950 dupa nspe feluri de Nokia (inainte de gama Lumia), dar si Philips, Sony, Blackberry 9700 Bold, Samsung S2, HTC, iPhone 4S. Pentru mine Microsoft 950 este perfect.
Niciodata nu m-am apucat sa rootez. Probabil problema acolo apare, cand te apuci sa faci diverse imbunatatiri uneori nu iese. Androidul este mai liber la diverse schimbari de SO. Lumia cred ca este mai reticent la bagatul nasului.

Edited by User107, 28 May 2017 - 12:09.


#9030
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postjerme, on 28 mai 2017 - 00:28, said:

Telefonul a fost complet masacrat dupa CU. Netul se blocheaza constant, GPS-ul nu mai merge cum trebuie, da rateuri si in meniu. Ne intoarcem la Android, alta solutie nu mai este !
Ar mai fi una: intoarce-te la 8.1.2!

#9031
parintily

parintily

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,571
  • Înscris: 08.01.2007

View Postjerme, on 28 mai 2017 - 00:28, said:

Telefonul a fost complet masacrat dupa CU. Netul se blocheaza constant, GPS-ul nu mai merge cum trebuie, da rateuri si in meniu. Ne intoarcem la Android, alta solutie nu mai este !
Din păcate ai dreptate!

#9032
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Colegu', ori telefonul este defect, ori nu stii sa-l setezi; al meu dual sim (care sunt mai "sensibile" nu are nici mai mica problema (sa nu crezi ca fac reclama la un telefon de 200 - 300 lei).
Au existat si la mine "bug-uri" (mai ales cand am primit CU (nefiind in tara) mai devreme) dar le-am tratat cu indiferenta (ca pe majoritatea) nefacand "restarturi" (care sunt (scuzati expresia) o "prostie", telefonul functionand "perfect" dupa cateva ore (probabil (din cauza hardware) e mai "incet la minte").

Am uitat sa spun ca dupa fiecare actualizare majora mi-am verificat setarile (niciodata dupa cele minore).

Edited by breitner, 29 May 2017 - 13:42.


#9033
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,228
  • Înscris: 12.02.2014
Eu după fiecare update major (AU, CU) am dat reset la telefoane și se mișcă excelent

#9034
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Nu ai pentru ce sa-l tot restartezi (ca orice windows isi face restarturile si "actualizarile" singur, e drept ca mai incet la telefoane mai putin potente).
Atunci de ce oare cei ce se "plang" nu inteleg ca e din vina lor?
Nu toti stiu "sa umble" pe la setari dar nu e mare lucru sa intrebe pe altii care au habar.

P.S. Vor spune unii ca nu e mare inginerie dar nici android nu este.
Cand 640 a fost "gandit" pentru 8.1 si el functioneaza foarte bine cu 10 CU ce pretentii poti sa ai? Doar daca esti carcotas sau nestiitor poti abera!

P.P.S. Pe un S5 (spre exemplu) s-a facut vreo actualizare (oficiala) la marshmallow?

Edited by breitner, 29 May 2017 - 16:01.


#9035
Gozmin

Gozmin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,206
  • Înscris: 15.06.2007
Ai dreptate, nu toti suntem injineri in telefoane. Trebuia sa ne spuna MS înainte de a cumpăra Lumiile ca aparatul functioneaza bine numa daca il potcovim de fiecare data. Ce sa facem, asta am luat asta avem si noi astia cu 4 clase făcute la seral.

#9036
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Esti simpatic (chiar haios), dar aia care cumpara iPhone stiu ca au "camera" sony de tot rahatul?
Si apoi aparatul functioneaza foarte bine fara sa-l potcovesti!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate