Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Microsoft Lumia 640

- - - - -
  • Please log in to reply
9774 replies to this topic

#469
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,728
  • Înscris: 10.11.2013
Poze pot sa pun eu, am facut mai multe, in diferite conditii. Mentionez ca unele dintre pozele facute noaptea au rich capture activat sau au fost facute cu aplicatia ProShoot, in rest fiind lasate setarile default cu flash-ul pe automat.

https://onedrive.liv...&ithint=folder,
Am promis review, dar se pare ca, pana in prezent, am fost ba ocupat, ba lenes.
Promit sa vin si cu recenzia completa in curand, dar pana atunci pot lasa un link la niste fotografii.

Edited by n-amname, 06 May 2015 - 17:14.


#470
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014

View PostInnoxius, on 06 mai 2015 - 18:25, said:

.
Hai totusi sa pun un close-up

Attachment WP_20150505_12_31_31_Pro.jpg

De ce close-upul are doar 2Mpix si exiful editat?

Inteleg ca ai pus un crop dintr-un close up.

Edited by Groot, 06 May 2015 - 18:59.


#471
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014
Adevarul e ca pozele din reclame difera putin fata de aspectul real. Inainte sa cumpar 640 il vazusem doar in poze si cateva unboxing-uri si chiar nu imi placea cum arata ridicatura aceea de pe capac din dreptul jack-ului pentru casti. In realitate, abia se simte/observa. De asemenea, in poze nu iti poti da seama cat de subtire e de fapt

#472
Innoxius

Innoxius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 16.01.2014
Originalul close-up. Probabil SP le face mai mici si scoate EXIF

Attached Files



#473
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
Descoperire epocala (pentru mine) :D Se pot ascunde butoanele din navigation bar in orice moment si in orice aplicatie. Minunat!

#474
Innoxius

Innoxius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 16.01.2014
Da, e de la GDR2.

A incercat cineva tastatura si / sau mouse BT ?

View Postuzzy17, on 06 mai 2015 - 19:30, said:

Multumesc. Cum credeam, plasticul capacului cred ca e acelasi de pe 640, desi din pozele de pe net arata mult mai de calitate.

O sa incerc sa intru intr-un magazin Vodafone, unde vazusem 640 sa fac o comparatie

#475
uzzy17

uzzy17

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,172
  • Înscris: 29.08.2006

View Postgrinci, on 06 mai 2015 - 19:46, said:

Descoperire epocala (pentru mine) Posted Image Se pot ascunde butoanele din navigation bar in orice moment si in orice aplicatie. Minunat!
Da, acum 2 seri am descoperit si eu, :D

@Innoxius in pozele de pe net arata cu muuult peste 640, asa am avut eu impresia, dar par a fi cam lafel. bine, putin mai sofisticat xl.

#476
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
Touch-ul e impecabil. Si la fel si experienta cu bateria. Ma tine doua zile cu utilizare medie spre intensa. Asta inseamna cateva minute de convorbire pe zi dar mult, mult browsing. Important e ca nu inchid niciodata datele dar cea mai mare parte din timp stau pe wifi. Cand am folosit conexiunea 4g in aceleasi conditii de utilizare, m-a tinut putin peste o zi. Sunt foarte multumit, e o experienta placuta folosirea acestui aparat. Plus ca nu are lag in meniu sau browsing, nu "agata", nu tuseste, nimic.
1Gb de ram e suficient pe windows. Am si Lumia 625 care e tot 4G si la 512Mb ram merge deasemenea impecabil. De fapt nici nu simt ca 640 are ram dublu. Poate in jocuri si in vederea unor update-uri ulterioare sa se simta (wp10)

#477
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Mersi frumos pentru raspuns. Eu acum am un Samsung Note 3 care e foarte performant in teorie. In practica, e gatuit de softul samsung. Adica mai are usor lag prin meniuri, nateria nu tine foarte bine, tot felul de probleme cu android. Ce sa mai, nu si-a prea meritat banii din punctul meu de vedere. Nu as mai vrea sa mai dau atatia bani pe un telefon. Iar Lumia 640 are un pret excelent si pare un telefon bun. As vrea sa trec pe WP.

#478
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
Eu am avut 520, 625, acum 640 si nu m-as întoarce la android. Se misca totul foarte bine.

#479
KENSINGTON

KENSINGTON

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,513
  • Înscris: 30.03.2005
Despre care Proshoot e vorba ? In magazin am văzut 2: Camera proshoot si Proshot. Multumesc

#480
Innoxius

Innoxius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 16.01.2014
@ag3nt

Rau nu. Ca nici 512 MB cu Wp 8.1 nu merge rau. Dar mai exista aplicatii de la altii. Uite, Flipboard. Initial a fost doar pentru 1 GB, apoi l-au optimizat si pentru 512 MB. Dar eu observ ceva diferenta la "trezirea" din background, acum pe 1GB. Si mai sunt aplicatii (in special jocuri) care nu te lasa sa instalezi pe 512 MB. Sau merg prost.

Asta am patit eu pe 512 MB cand am incercat sa trec din portrait in landscape cu Microsoft Solitaire Collection

Attached File  pl.png   142.36K   77 downloads

Edited by Innoxius, 07 May 2015 - 07:59.


#481
malofima

malofima

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 13.04.2015
Cum va descurcati cu marimea telefonului (640), incape in buzunar la blugi, va jeneaza (de exemplu cand te apleci sa-ti legi sireturile)?
Vreau sa cumpar un 640 dar ma ingrijoreaza marimea.

#482
Innoxius

Innoxius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 16.01.2014

View PostKENSINGTON, on 07 mai 2015 - 07:58, said:

Despre care Proshoot e vorba ? In magazin am văzut 2: Camera proshoot si Proshot. Multumesc

Eu despre asta https://www.windowsp...59-590b9f53cc13

#483
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,550
  • Înscris: 08.10.2007

View Postgrinci, on 07 mai 2015 - 07:56, said:

Eu am avut 520, 625, acum 640 si nu m-as întoarce la android. Se misca totul foarte bine.

De care 640 ai?

#484
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
640 lte de la orange. Deci nu varianta xl.
Cat despre purtatul in buzunar... nu e tocmai comod daca te apleci/asezi dar merita deranjul. Sau gasesti alta solutie gen geanta, buzunar de la sacou când se poate etc. Eu personal stau mai tot timpul cu mana pe el. In masina am unde sa-l pun, la birou la fel. Rar mă trezesc ca ma jeneaza din cauza dmensiunii.

#485
malofima

malofima

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 13.04.2015

View Postgrinci, on 07 mai 2015 - 08:06, said:

640 lte de la orange. Deci nu varianta xl.
Cat despre purtatul in buzunar... nu e tocmai comod daca te apleci/asezi dar merita deranjul. Sau gasesti alta solutie gen geanta, buzunar de la sacou când se poate etc. Eu personal stau mai tot timpul cu mana pe el. In masina am unde sa-l pun, la birou la fel. Rar mă trezesc ca ma jeneaza din cauza dmensiunii.
Multumesc pentru raspuns.
Ar fi primul meu smartphon. Vreau GPS offline si foto la buget redus.Din cate am citit se descurca bine la ambele capitole, dimensiunea ma ingrijorau si ma gandeam la L730/735 dar am citit ca au ceva probleme cu restart si navigare initializata offline.

#486
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,550
  • Înscris: 08.10.2007
Până la urmă pe ecranul glance arată doar ora sau și notificările gen apeluri pierdute, mail, baterie etc?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate