Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Casa mica in Timisoara

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
1440 replies to this topic

#1423
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
Bendere, ma tii din treaba la naiba.
E corect ce zici.
Nu e corect cum zici...parerea mea.
Diferenta intre tine si IT-stii de care vorbeai mai devreme este ca tu stii din experienta. Ei nu.
Ei analizeaza viata ca un algoritm. Orice se intimpla este un proces care incepe in A si se termina in B. In acest proces intra o multitudine de variabile. Tu esti una din variabile.
E dreptul tau sa iti alegi clientii. Dar este doar o conjunctura favorabila tie azi. Mai vorbim cind o sa inveti sa iti scoti singur pietrele de la rinichi.

Numai si numai datorita doreilor ai tu o discutie aici acum cu IT-isti, medici, profesori etc. Daca tagma doreilor era suficient de convingatoare, fii sigur ca nu pierdeam nici unul din noi timpul pe aria asta. Cumparam serviciul la fel ca pe o inghetata. Si o frecam pe sexi-lounge.

  O echipa la tencuiala a zburat pentru ca dupa o ora de discutii ne-am dat la birfa, a inceput sa ma ia la persoana I. Next.
  Alta a zburat ca a inceput cu pretentii, cum zici tu mai sus. Ca sa nu stau pe capul lor, ei fac cum stiu, ca au facut atitea case. Next.
  Alta ca nu, doar daca iau toata lucrarea. Next.

Vezi tu....daca ti-au iesit citeva chestii si iti da mina sa vorbesti asa azi nu inseamna ca e general valabil. Norocul tau e ca sint multi care nu se pricep si sint incintati de spoiala finala. Si atunci, unora ca mine, care am citit un pic si am oarecare idee, le e mai greu sa gaseasca un furnizor acceptabil de servicii. Dar nu-i bai, ne cintarim optiunile si alegem ce ni se potriveste cel mai bine in momentul ala. Indiferent ca iti place tie sau nu, ca esti de acord sau nu.
  Vezi jurnalele @hdi si @adipos.

#1424
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
. .

Edited by viotl, 12 November 2017 - 23:16.


#1425
Benderbut

Benderbut

    viking member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,722
  • Înscris: 11.12.2014
Puteai macar sa poluezi jurnalul meu .

#1426
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
Aici a fost discutia.
Puteam si la mine.

Kendo, scuze. daca vrei, spune si vorbim cu careva sa stearga sau sa mute.

#1427
Kendo

Kendo

    Aspargus de Pontaforte

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,063
  • Înscris: 03.06.2003
np mate Posted Image

#1428
Kendo

Kendo

    Aspargus de Pontaforte

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,063
  • Înscris: 03.06.2003
In asteptarea receptiei, un pahar de merlot si ascultam:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/gvUg7KLAclA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1429
Kendo

Kendo

    Aspargus de Pontaforte

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,063
  • Înscris: 03.06.2003
niste "prieteni" m-au rugat sa-i ajut cu "promovarea":
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/BWMtUyMSULk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1430
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012
Ehe... eu unul nu as promova asa ceva.
Sunt curios cat de dreapta iasa tencuiala.... daca la asta te referi....
Ca daca te uiti la casa..... huh....

#1431
bobitzaaa

bobitzaaa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,193
  • Înscris: 23.02.2007
E o gluma Florine...

#1432
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,521
  • Înscris: 16.03.2007

View PostKendo, on 08 februarie 2018 - 18:36, said:

niste "prieteni" m-au rugat sa-i ajut cu "promovarea":
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/BWMtUyMSULk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Nu ma gasesc un clip asemanator. Erau un mexican gras care arunca cu lopata cum da indianu' ala cu mistria. Erau vreo doi salahori care nu reuseau sa tina pasul, sa-i aduca material cat putea arunca el de jos cu lopata direct din roaba Posted Image Ala dorel adevarat.

Edited by laffin, 11 February 2018 - 11:32.


#1433
the_lion

the_lion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,489
  • Înscris: 04.05.2007
hai ca si asta are tinta buna...daca duci un dorel de-asta la Exatlon devine campion!

Edited by the_lion, 11 February 2018 - 12:57.


#1434
bobitzaaa

bobitzaaa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,193
  • Înscris: 23.02.2007
Mai una:
https://9gag.com/gag/aEx7rGp

#1435
Kendo

Kendo

    Aspargus de Pontaforte

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,063
  • Înscris: 03.06.2003
[ https://res.cloudinary.com/teepublic/image/private/s--nLuUPda3--/t_Preview/b_rgb:191919,c_limit,f_jpg,h_630,q_90,w_630/v1476936463/production/designs/744391_1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1436
Kendo

Kendo

    Aspargus de Pontaforte

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,063
  • Înscris: 03.06.2003
Dupa 4 luni jumate aproape 5 luni de asteptare (din 29.11), am CEC (Certificat de Existenta Constructii) Posted Image

Edited by Kendo, 26 March 2018 - 18:07.


#1437
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,534
  • Înscris: 11.03.2006
Asta ce mai e?!

#1438
Kendo

Kendo

    Aspargus de Pontaforte

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,063
  • Înscris: 03.06.2003
Pentru a putea intabula casa este nevoie de acest CEC de la primarie.
http://legislatie.ju...#id_artA815_ttl

Quote

(1) Dreptul de proprietate asupra construcţiilor se înscrie în cartea funciară în baza autorizaţiei de construire şi a procesului-verbal de recepţie la terminarea lucrărilor, semnat şi ştampilat de reprezentantul autorităţii locale sau a unui certificat eliberat de autoritatea locală pe raza căreia este edificată construcţia şi a unei documentaţii cadastrale.
(2) În cazul construcţiilor realizate înainte de intrarea în vigoare a Legii nr. 453/2001 pentru modificarea şi completarea Legii nr. 50/1991 privind autorizarea executării lucrărilor de construcţii şi unele măsuri pentru realizarea locuinţelor, republicată, cu modificările şi completările ulterioare, înscrierea se face în baza:
a) autorizaţiei de construire sau, în lipsa acesteia, a certificatului de atestare fiscală prin care se atestă achitarea tuturor obligaţiilor fiscale de plată datorate autorităţii administraţiei publice locale în a cărei rază este situată construcţia;
B) documentaţiei cadastrale.
(3) Dreptul de proprietate asupra construcţiilor se poate înscrie în cartea funciară şi pe stadii de execuţie, în baza următoarelor documente:
a) certificatului de atestare a stadiului realizării construcţiei, eliberat de primarul unităţii administrativ-teritoriale;
B) procesului-verbal de constatare privind stadiul realizării construcţiei, vizat de serviciul de specialitate din cadrul primăriei unităţii administrativ teritoriale;
c) documentaţiei cadastrale.


#1439
mitza4444

mitza4444

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 01.10.2010
Pe bune??? Serios??? Ce-i cu fatada aia??
Stiu ca o sa-mi intre multe la borcan, scuze, dar nu ma pot abtine.

Am citit intr-o zi absolut tot, cu sufletul la gura sa vad ca iese o chestie misto (pt ca vreau sa-mi si eu o casa apropape pasiva).

Si ce vad la final? O fatada zici ca o vopsito unul rupt de beat in timp ce vomita.
Adica totul pana la finalizarea casei se face strict dupa reguli, iar fatada se face dupa cum ne vine noua cheful??
La cate persoane au fot implicate in proiectul asta, nici unul nu a fost arhitect? sau macar cineva care are gusturi?

Eu te-as amenda sau ti-as retrage toate avizele pana nu schimbi culoarea aia.

Cum se poate ca si in 2019 sa se faca astfel de xxxx, nu-i dejuns ca suntem singura tara cu cea mai oribila arhitectura vizuala? Zici ca e o amestecatura de voma toata tara asta!

Edited by mitza4444, 21 August 2019 - 23:58.


#1440
dell99

dell99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,001
  • Înscris: 29.09.2008
ce fumezi @mitza4444 sa ne ferim si noi ....

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate