Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hidroizolatie piscina

Am gasit un IPhone

Eveniment 14-16 iunie nZEB expo

Semnalizare incarcare Pachet acum...
 Implantologie & Cityscape (re...

Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro
 Sfat inchidere spatiu intre cada ...

ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara

Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...
 Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense

Toyota - inconveniente minore poa...

Cadere frunze la lamai

Releu protectie tensiune

Malware - o lovitura data Microsoft?

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

f300

f300

30k si ma duc

• Grup: Senior Members
Nu e chiar asa simplu, pina si RSA (in sine firma de top de securitate, folosita probabil de mai toate bancile, furnizorii de servicii internet/telefonie mobila, firme mari gen Microsoft, Oracle, etc) si-a luat-o exact cu emailurile: http://en.wikipedia....stem_compromise

Chiar si in companiile de profil IT-ul pe partea asta e cost, nimic altceva. Mai vine cite un virus din cind in cind si ies scandaluri cu amenintari si alte alea dar in rest toate chestiile astea sint la fel de bine vazute si urmate ca policy-urile de sortat gunoiul sau de a nu aduce masini pline de zapada in garaj. Asta pe afara ca in Romania iti strica angajatii calculatoarele intentionat sa li se cumpere altele ca nu merg bine jocurile pe alea vechi.

eiffel

eiffel

BusyWorm

• Grup: Moderators

View PostTehnicianul1970, on 04 februarie 2015 - 22:58, said:

Nu mi se pare mai periculos ca acest CTB!
Zbot... este o gluma pe langa cryptolocker!

Nu este o gluma. Daca l-ai fi avut nu-l tratai deloc ca pe o gluma. E mult mai periculos, ptr ca cel care il controleaza are acces TOTAL la calculatorul tau.
Poate instala CTB sau alti virusi, poate sterge fisiere, poate edita fisiere, etc... ba printre primele lucruri care le face iti transmite catre respectivul toate parolele de logare pe site-uri, emailuri, carduri, etc.

Am zis mai sus -ptr detalii cautati pe net. Este considerat unul dintre cei mai periculosi virusi existenti in prezent.

dexterash

dexterash

--something---

That means one thing only, without MSecret you can’t restore your original files…
There’s nothing much to say really. C T B - l o c k e r is dangerous and it will damage systems until when people will do double-click over attachments.. sad but true.

https://zairon.wordp...eme-in-details/

Edited by dexterash, 18 February 2015 - 01:59.

MembruAnonim

MembruAnonim

MembruAnonim

• Grup: Banned
Urat, s-au dus toate sperantele ca mai recuperam ceva....Merci @dexterash. Atentie mare si la Win32/TrojanDownloader.Wauchos.AF...vad ca primesc din ce in ce mai multe email-uri infectate cu el.

Edited by bumpocbum, 18 February 2015 - 09:05.

Chriss_Summer

Chriss_Summer

Guru Member

Mi-a atras atentia titlul topicului si m-am apucat sa citesc cu atentie. Dupa ce am terminat, m-am gandit sa va dau eu voua ceva de citit.Ceva destul de interesant,zic eu.http://www.gfi.com/b...ations-in-2014/

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate