Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Problema instalare Windows 8

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Aasaky

Aasaky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 27.06.2013
Salut.Am incercat sa instalez Windows 8 de pe stick, am pus stick-ul pe prima pozitie la priority,selectez sa booteze de pe usb si nu se intampla nimic, intra in windows, nu in setup.Problema nu este de la stick pentru ca l-am incercat si pe un alt laptop si pe ala merge.Am facut si dvd si aceeasi problema, nu intra in setup.Care ar fi cauza? Laptopul este Toshiba Satellite L75D-A7280. Va multumesc

#2
floyd69

floyd69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 15.12.2010
Boot Uefi? Cauta putin pe Google si te dumiresti. In esenta, trebuie sa umbli in setarile biosului.

#3
Aasaky

Aasaky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 27.06.2013
Si ce ar trebuii sa modific in bios, putin ajutor daca te pricepi ?

#4
owydyutzu

owydyutzu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 19.07.2011
e greu sa cauti pe google nu?


http://www.razvang.r...s-pe-bios-uefi/

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
e pacatos tare biosul uefi. Am avut o placa de baza noua pe la inceputul anului 2012,  ptr CPU bulldozer AMD  socket AM2   si se cam reseta biosul uefi- trebuia intrat in bios si facute anumite setari  ca nu le tinea minte
Am rezolvat la ei pe garantie si am dat ceva diferenta de bani (produsul fiind nou de cateva zile) si am luat alta placa de baza   fara UEFI

Edited by MembruAnonim, 22 February 2015 - 00:45.


#6
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,075
  • Înscris: 10.07.2013

View PostMembruAnonim, on 22 februarie 2015 - 00:43, said:

e pacatos tare biosul uefi. Am avut o placa de baza noua pe la inceputul anului 2012,  ptr CPU bulldozer AMD  socket AM2   si se cam reseta biosul uefi- trebuia intrat in bios si facute anumite setari  ca nu le tinea minte
Am rezolvat la ei pe garantie si am dat ceva diferenta de bani (produsul fiind nou de cateva zile) si am luat alta placa de baza   fara UEFI

Omul are laptop nu desktop!Posted Image

#7
Aasaky

Aasaky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 27.06.2013
Am rezolvat cu bootarea,acum cand am formatat toate partitiile si incerc sa imi fac 2 partitii,cand vreau sa setez numarul de GB pt fiecare imi apare o eroare..."The Selected Disk is of the GPT Partition Style"... partitiile le-am formatat..ce poat face in cazul asta?



L.E: Am rezolvat, trebuia sa sterg absolut tot pana ramanea doar o partitie cu Unallocated space. Se parte ca hdd-ul era partitionat in alt format sau ceva de genul.

Edited by Aasaky, 22 February 2015 - 14:47.


#8
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Trebuia sa faci conversia GPT > MBR. Chiar ieri mai era o discutie pe o tema similara: http://forum.softped.../#entry16748838

Daca activai UEFI sau dezactivai Legacy BIOS (din BIOS Setup), atunci puteai sa folosesti fara probleme HDD-ul partitionat GPT.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate