Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare soundbar pentru telev...

Salariile romanilor urca la cer

Vecinii din curte au pus monopol ...

La multi ani @MariusEXxTREME!
 Temperatura AC

Sunt sigure bolurle de plastic (B...

Dimensionare putere centrala / ca...

Impamantare suplimentara
 Scartiei frana fata bicicleta noua

Instalare aer conditionat in apar...

Telefoane prietenoase cu vederea?

Alegere teava pentru incalzire pr...
 Opinia publica despre medici/ asi...

Senzor Temp PMOD-TMP3 cu TCN75A

Amazing Race

Recomandare fosa ecologica

Ce sanse are un roman plecat la munca in Germania sa gaseasca sotie?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
51 replies to this topic

casablanca1000

casablanca1000

Senior Member

• Grup: Senior Members
Lasati bai omul sa invete germana, e cea mai potrivita limba pt un barbat pt ca suna dura si brutala, mmmm  Posted Image

Engleza e pt femei.

mihai84mih

mihai84mih

New Member

• Grup: Junior Members

View Postcasablanca1000, on 19 februarie 2015 - 01:57, said:

da de ce vrei sa-ti gasesti sotie, nu e mai distractiv s-o tii numai in aventuri?  Posted Image

in rest cum zicea cineva mai sus, profesia ta da bine la femei (poarta aroma de prosperitate ca sa zic asa) Daca mai esti si inalt si prezentabil ai sanse si cu nemtoaice si cu romance si cu ce vrei tu.

Din pacate eu nu voi castiga mai mult de 2.700 - 2.800 euro lunar net, si nici prezentabil nu prea sunt

View Postcasablanca1000, on 19 februarie 2015 - 01:59, said:

Lasati bai omul sa invete germana, e cea mai potrivita limba pt un barbat pt ca suna dura si brutala, mmmm  Posted Image

Engleza e pt femei.

Engleza stiu, dar din pacate e obligatorie cunoasterea limbii germane pentru a lucra ca medic in Germania

balauru69

balauru69

Senior Member

View Postmihai84mih, on 19 februarie 2015 - 01:58, said:

"Studiez" limba germana deoarece voi lucra ca medic

1. Cred ca esti doar un troll obosit.
2. Daca esti doctor, presupun ca ai urmat o facultate. De ce nu pui . (punct) dupa ce inchei propozitia?
3. Exprimarea, sau mai bine zis intrebarea ta, are 2 sensuri. N-ai inteles inca?

keta

keta

Guru Member

2800 / luna pare a fi prezentabil destul.

Dar de ce vrei nemtoaica..... ca deja ne-am abatut de la puncul central al discutiei ?

mihai84mih

mihai84mih

New Member

View Postbalauru69, on 19 februarie 2015 - 02:04, said:

1. Cred ca esti doar un troll obosit.
2. Daca esti doctor, presupun ca ai urmat o facultate. De ce nu pui . (punct) dupa ce inchei propozitia?
3. Exprimarea, sau mai bine zis intrebarea ta, are 2 sensuri. N-ai inteles inca?

Bine atunci in loc de "studiez" sa folosim termenul "invat". Cat despre ortografie, cati o respectam in totalitate cand scriem mesaje? Acum am respectat ortografia?

View Postketa, on 19 februarie 2015 - 02:05, said:

2800 / luna pare a fi prezentabil destul.

Dar de ce vrei nemtoaica..... ca deja ne-am abatut de la puncul central al discutiei ?

Pentru ca vreau sa raman in Germania.

wattu

wattu

Active Member

• Grup: Members

View Postketa, on 19 februarie 2015 - 01:56, said:

De ce in Germania si nu in UK. Si aici NHS are mare nevoie de medici si poate engleza e mai usor de invatat.

Se conduce invers si se folosesc incii Posted Image

View Postcasablanca1000, on 19 februarie 2015 - 01:59, said:

Engleza e pt femei.
Adica pentru initiator.

keta

keta

Guru Member

Poti sa stai in Germania pina la pensie si fara sa te legi la cap. Ai loc de munca si unde sa locuiesti, platesti taxe si impozite , esti la fel ca ei, nici o diferenta. Ce-ti trebuie? Cetatenie germana ? Pentru ce?

gicaru

gicaru

Active Member

View Postmihai84mih, on 19 februarie 2015 - 01:01, said:

Momentan invat limba germana si vreau sa plec la munca in Germania. As dori sa stiu ce sanse as avea sa ma inteleg cu nemtoaicele, deoarece as vrea sa raman definitiv in Germania. Multumesc

Ce sanse are un roman plecat la munca in Germania sa gaseasca sotie?..Dottore, inveti germana, ok, dar nu uita de limba de origine, nobless...oblige!

mihai84mih

mihai84mih

New Member

View Postketa, on 19 februarie 2015 - 01:56, said:

De ce in Germania si nu in UK. Si aici NHS are mare nevoie de medici si poate engleza e mai usor de invatat.

PS: Femeile arata la fel. Ca FOCILE sau chiar MORSELE. Abia asteapta sa fie iubite

Engleza stiu de la scoala, dar din pacate sa lucrez ca medic rezident in UK este mult mai greu decat in Germania. Aceasta problema a fost dezbatuta pe forumurile speciale

wattu

wattu

Active Member

Are multe sanse la 60+, iar la 70+ are sanse 100%

View Postmihai84mih, on 19 februarie 2015 - 02:20, said:

Engleza stiu de la scoala, dar din pacate sa lucrez ca medic rezident in UK este mult mai greu decat in Germania. Aceasta problema a fost dezbatuta pe forumurile speciale

Cand pleci ?

Abbiex

Abbiex

Senior Member

De ce ţii să menţionezi în (aproape) fiecare post că vei lucra ca medic? O dată a fost suficient,am înţeles cu toţii.
Apropo,ofertele pe care le-am văzut eu anul trecut la Cariere în alb erau de la 3400 E în sus.pentru rezidenţi.

OriginalCopy

OriginalCopy

I'm harmful, fear me please! :))

View Postmihai84mih, on 19 februarie 2015 - 01:01, said:

Momentan invat limba germana si vreau sa plec la munca in Germania. As dori sa stiu ce sanse as avea sa ma inteleg cu nemtoaicele, deoarece as vrea sa raman definitiv in Germania. Multumesc

Ai sanse mari, dar de ce te-ai limita la nemtoaice? Sunt multe natii, toate au femei frumoase si destepte.

mihai84mih

mihai84mih

New Member

View Postketa, on 19 februarie 2015 - 02:17, said:

Poti sa stai in Germania pina la pensie si fara sa te legi la cap. Ai loc de munca si unde sa locuiesti, platesti taxe si impozite , esti la fel ca ei, nici o diferenta. Ce-ti trebuie? Cetatenie germana ? Pentru ce?

Cetatenia germana o primesc oricum dupa 8 ani. Si ma gandesc ca problema intemeierii unei familii o au toti cei care vor sa ramana definitiv.

View Postwattu, on 19 februarie 2015 - 02:21, said:

Are multe sanse la 60+, iar la 70+ are sanse 100%

Cand pleci ?

Vreau sa plec la toamna. Pana atunci trebuie sa ajung cu limba germana pana la nivelul C1, care este necesar de la 1 ianuarie 2015

keta

keta

Guru Member

View PostOriginalCopy, on 19 februarie 2015 - 02:21, said:

Ai sanse mari, dar de ce te-ai limita la nemtoaice? Sunt multe natii, toate au femei frumoase si destepte.
Asa este, incearca Romania, Bulgaria, Rusia, Polonia, Ungaria, poate un pic si Franta sau Spania.
Nu te baga la tarile Baltice si cele nordice ca te rup la limba.

Cazimi

Cazimi

Senior Member

...și va trebui să renunți la cetățenia română, nu?

Totuși, de ce nemțoaică? Adică, pe bune, chiar vrei o femeie care n-are nicio fustă în toată garderoba și un ruj pe care îl folosește de 2 ori pe an?

mihai84mih

mihai84mih

New Member

View Postketa, on 19 februarie 2015 - 02:26, said:

Nu te baga la tarile Baltice si cele nordice ca te rup la limba.
Si cu ele nu as vorbi tot in germana?

View PostCazimi, on 19 februarie 2015 - 02:28, said:

...și va trebui să renunți la cetățenia română, nu?

Totuși, de ce nemțoaică? Adică, pe bune, chiar vrei o femeie care n-are nicio fustă în toată garderoba și un ruj pe care îl folosește de 2 ori pe an?

Germania accepta dubla cetatenie.
Nu neaparat nemtoaica, ci sa locuiasca cu mine in Germania.

IRQ

IRQ

Junior Member

Cand ti se face pofta de o chinezoaica inveti chineza, apoi te apuci de araba. Aia cu familia e o cutuma impusa de religie particulara, oamenii nu sunt monogami de la natura.

wattu

wattu

Active Member

View Postmihai84mih, on 19 februarie 2015 - 02:25, said:

Vreau sa plec la toamna. Pana atunci trebuie sa ajung cu limba germana pana la nivelul C1, care este necesar de la 1 ianuarie 2015
Tot nu inteleg de ce iti faci griji legate de nemtoaice. Rezidentiatul dureaza vreo 3-4 ani, ai timp suficient sa iti raspunzi la interbari. Daca esti de fel gagicar, atunci ai sanse mari, daca nu prea le ai, atunci ai sanse mici.
Sunt si romance cu cetatenie germana.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate