Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Cu masina spre Grecia prin Serbia

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1486 replies to this topic

#487
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,657
  • Înscris: 10.10.2011
eu nu pot sa ma pronunt absolut deloc in ceea ce priveste drumurile din bulgaria. pot doar sa spun de drumurile din serbia si macedonia. pe macedonia pe autostrada se lucreaza, sunt niste denivelari :) in serbia din nou se lucreaza pe autostrada. poate e si o chestiune de preferinta nu neaparat de calitatea drumului.

#488
adrian16pavel

adrian16pavel

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 13.03.2017
In vara plec spre Lefkada din Bistrita. Puteți sa îmi recomandați pe unde sa merg? Serbia , Macedonia sau Bulgaria? Eventual o idee unde pot sa fac pauza de o noapte.

#489
Lizicat

Lizicat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,617
  • Înscris: 05.05.2007
Se pare ca ai citit raspunsul meu pe celalalt topic. Citeste acest topic si sunt convinsa ca vei gasi toate raspunsurile de care ai nevoie.
Ma citez: "Prin SRB+MK. Vama Naidas. Noapte intermediara in SRB la Vladicin Han sau Vranje. Argumente: drumul in RO este liber, bun. Vama Naidas e libera. De la intrare in SRB urmeaza 80km (prin localitati) de drum ceva mai greu, pana la Smederevo, dar apoi sunt autostrazi bune. Combustibili ieftini - plata cu cardul. Asa ca e momentul sa te muti pe celalalt topic."

Edited by Lizicat, 23 February 2018 - 15:30.


#490
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,657
  • Înscris: 10.10.2011
eu din cluj plec si dorm la dus in vranje si la intors in nis.

#491
adrian16pavel

adrian16pavel

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 13.03.2017

View Postzile_san, on 25 februarie 2018 - 14:21, said:

eu din cluj plec si dorm la dus in vranje si la intors in nis.
Nu am probleme cu condusul  , vreau sa am o idee de ce traseu sa urmez spre Lefkada fiind prima data cand merg in vacanta in Grecia. Calatoresc cu familia si vreau sa fie cat mai comod pt. sotie si fetita sa nu fie afectate de drum oboseala si altele. Sotia nu prea a fost de acord sa mergem cu masina avind in spate un drum de Germania pe care l-am facut dintr-o bucata din Hannover in Bistrita fara oprire intermediara doar alimentare si toaleta. Condus 20 ore. Daca o iau prin Serbia si Macedonia drumul este mai lung decat prin Bulgaria. Ma intereseaza ca drumul sa fie bun si sa nu stau foarte mult la granite.

#492
spikey79

spikey79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 12.03.2010

View Postadrian16pavel, on 23 februarie 2018 - 12:38, said:

Eventual o idee unde pot sa fac pauza de o noapte.
Eu am facut pauza in Gevgelija(Mkd),cazare ok ca pret si conditii,plecare la ora 8 cu o ora de asteptare in vama(foarte aglomerata).Am ajuns in Lefkada pe la ora 14.Asta se intampla la jumatatea lunii iulie.
Anul asta tot pe acelasi traseu am sa merg.

#493
Lizicat

Lizicat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,617
  • Înscris: 05.05.2007
@spikey79 de unde ai plecat din RO pana la Gevgelja? Cat ati facut? Noi ne incadram, de obicei, in timpul dat de g.maps, 12h20min in acest caz. Asa avem de gand sa facem si noi anul acesta, cu plecare din Cluj, dar ... parca e cam lung drumul. Voua cum vi s-a parut?

#494
spikey79

spikey79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 12.03.2010
Am plecat pe la 11 din Drobeta Tr Severin si la ora 19 eram la cazare in Gevgelija,mers regulamentar si cu 2 sau 3 opriri scurte.Mi s-a parut un pic anevoioasa portiunea de vreo 50 de km dupa intrarea in Serbia(drum cu denivelari dar fara gropi) dar in rest a fost ok drumul.
In Gevgelija combustibil,cazare si mancare ieftine si bune,deci pot spune ca am fost multumit cu exceptia timpului de o ora petrecut in vama la greci.Am ales noi sa intram in Gr martea dar era totusi mijlocul lunii iulie.
Sper ca anul asta sa se fi terminat si ultima portiune de autostrada din MKD.


#495
Lizicat

Lizicat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,617
  • Înscris: 05.05.2007
@spikey79 multumesc pentru raspuns. Intradevar, n-as avea nici o problema daca as pleca din Severin. Timpul vostru a fost sub cel dat de g.maps cu mai mult de ora ceea ce este extraordinar, mai ales ca ati calatorit in plina zi. Dar din Cluj... vom vedea, sper sa fie la fel de bine.  Poti sa-mi spui unde ati stat si unde ati mancat in Gevgelja? Booking este foarte OK si chiar ma bazez pe el, dar o recomandare nu strica. In privinta restaurantului insa, o recomandare ar fi minunata. Intreb pentru ca in Nis avem deja un restaurant preferat. Iar a propos de restaurant, pentru ca cel de la Nis se inchide la ora 20.00, oare in Gevgelja e la fel cu restaurantele?

#496
spikey79

spikey79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 12.03.2010
In Gevgelija am stat la vila Dunja cu parcare in curte.Proprietarul ne-a asteptat la benzinarie(vorbeste engleza) si dupa ce ne-am cazat ne-a recomandat un restaurant in capatul strazii care nu era tocmai cum mi-l imaginam eu(ca decor) dar in mod surprinzator mancarea a fost buna si ieftina.Fiind un restaurant cu terasa cred ca ora de inchidere era destul de tarzie.


#497
mihaim94

mihaim94

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 03.01.2018
Salutare,

Voi merge vara aceasta in Zakynthos cu masina cu plecare din Timisoara. M-ar interesa sa stiu unde pot inopta pe drum astfel incat sa am de parcurs cat mai putin a doua zi pana in Zakynthos.
Din ce am mai citit pe aici, ziceau cativa de Star Dojran, dar de acolo pana in Zakynthos as avea a doua zi de parcurs inca vreo 8 ore. As prefera ceva mai aproape sa fie, in Grecia daca stiti ceva.
De asemenea as aprecia daca m-ar ajuta cineva cu drumul pe care ar trebui sa il urmez si toate taxele pe care trebuie sa le platesc pana acolo.

Multumesc anticipat!

#498
Cleopatra-7

Cleopatra-7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 03.02.2011
@mihaim94-incearca la Metsovo. Am plecat in jurul orei 8 din Timisoara si am ajuns la Metsovo la ora 21-mers decent, pierdut timp in vami (cam o ora) si ploi pe traseu.

#499
nusadann

nusadann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 21.01.2007
Recomand si eu Metsovo.

#500
catalin29

catalin29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 15.07.2005
https://distanta.ro/...23.590060/volos E ok ruta aceasta? In iunie cum e vama la moravita? Cu pauza la Scopie

Edited by catalin29, 02 April 2018 - 21:41.


#501
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,853
  • Înscris: 04.07.2010
Pentru ruta 1 e mai de-a dreptul pe la Bechet - Vraţa - Botevgrad etc., deşi e off-topic aici.


Sănătate şi toate cele bune !

#502
catalin29

catalin29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 15.07.2005
Multi spun sa evit Bulgaria.... M-ar interesa ce si unde se plateste pe drum (taxe, viteze legale,s.a.)

#503
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,840
  • Înscris: 16.04.2007
Sa eviti Bulgaria pentru ca ... ?

#504
catalin29

catalin29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 15.07.2005
Drumuri, politia.... si mi-s simpatici sarbii

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate