Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Show-uri TV la noi în țară. Păreri, discuții etc.

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1
SoftPediaForum11

SoftPediaForum11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 09.02.2011
Am deschis acest topic pentru a vedea care sunt parerile voastre despre show-urile aduse din afara la noi(Vocea Romaniei, MasterChef,Sunt celebru..,Romanii au talent/X Factor, Junior Chef).  In special as vrea sa vad care este motivul pentru care a1 a renuntat la seria Idols(Idolul Romaniei), care ar fi trebuit sa apara, de ce nu avem si noi "so you think you can dance"  si pe cand MasterChef Junior si la noi Posted Image

Edited by SoftPediaForum11, 18 February 2015 - 18:20.


#2
0x0c

0x0c

    Membru inferior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,799
  • Înscris: 28.07.2014

Quote

despre show-urile aduse din afara
Or fi bune la ei, dar sunt relativ slabe la noi.

Direcția nu este îndreptată către un show de calitate ci către dorințele sponsorului și găsirea unei ocupații pentru angajații respectivelor televiziuni.

Edited by 0x0c, 18 February 2015 - 18:25.


#3
pv7722

pv7722

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,885
  • Înscris: 12.07.2014

View PostSoftPediaForum11, on 18 februarie 2015 - 18:20, said:

Am deschis acest topic pentru a vedea care sunt parerile voastre despre show-urile aduse din afara la noi(Vocea Romaniei, MasterChef,Sunt celebru..,Romanii au talent/X Factor, Junior Chef).  In special as vrea sa vad care este motivul pentru care a1 a renuntat la seria Idols(Idolul Romaniei), care ar fi trebuit sa apara, de ce nu avem si noi "so you think you can dance"  si pe cand MasterChef Junior si la noi Posted Image

View Post0x0c, on 18 februarie 2015 - 18:23, said:

Or fi bune la ei, dar sunt relativ slabe la noi.

Direcția nu este îndreptată către un show de calitate ci către dorințele sponsorului și găsirea unei ocupații pentru angajații respectivelor televiziuni.

Subscriu. Ca multe alte lucruri in Romania, de indata ce este adus un program din strainatate, el se romanizeaza.

Iti dau 2 exemple. Am urmarit constant un sezon sau 2 din Masterchef aici in Franta si era super select, juriu de chef cunoscuti, critic culinar cunoscut etc, etc. etc.. Cand m-am nimerit in Romania si-am vazut ce poate rezulta, Dzeule mare. Deja nu stiam ca exista "chef" in romana ca na nu-i puteam spune decat asa. Ce freak show incepand cu juriul care-i injosea pe concurenti si cum puteau injura concurentii era plin de beep.

La Vocea am urmarit doar auditiile in orb, dup-aia devenea mai putin interesant. Dar ce voci Dzeule. In Romania cine-a castigat parca primul concurs, un rapper / hip hopper (nu stiu sigur diferenta) care-a castigat pentru c-a cantat de Romania? Si-acu am inteles c-a tocat toti banii...

Si cu talentul in general le iese in Franta, desi mai nou ma enerveaza ca vin tot felul de straini (unii au facut toate showurile au talent din Europa) dar iar e o mare diferenta de calitate (scazut in Romania)

In rest cu celebritatea chiar nu am rabdare sa ma uit la asa ceva...

#4
0x0c

0x0c

    Membru inferior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,799
  • Înscris: 28.07.2014

View Postpv7722, on 18 februarie 2015 - 18:31, said:

In Romania cine-a castigat parca primul concurs, un rapper / hip hopper (nu stiu sigur diferenta) care-a castigat pentru c-a cantat de Romania? Si-acu am inteles c-a tocat toti banii...
Aia a fost la Românii are talent. :) Și a cântat despre show, deci trebuia să câștige...

#5
wasteyard

wasteyard

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,049
  • Înscris: 14.11.2012
Ideea este ca formatul emisiunii respective trebuie adaptat nevoilor de consum autohtone. Daca ati vedea profilulul consumatorului roman de media v-ati lua cu mainile de cap. De fapt o imagine se poate face si aici pe forum... :)

#6
pv7722

pv7722

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,885
  • Înscris: 12.07.2014

View Post0x0c, on 18 februarie 2015 - 18:34, said:

Aia a fost la Românii are talent. Posted Image Și a cântat despre show, deci trebuia să câștige...
Scuze le-am incurcat. Chiar cate editii de Vocea Romaniei au avut loc si ce se mai aude de castigatori? Aici cel care a castigat acu 2 editii nu prea a avut succes, dar cel de la editia trecuta are un extrem de mare succes. Iar una din membrii juriului este o fosta castigatoare al unui astfel de concurs, deci se poate.

#7
SoftPediaForum11

SoftPediaForum11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 09.02.2011

View Postwasteyard, on 18 februarie 2015 - 18:37, said:

Ideea este ca formatul emisiunii respective trebuie adaptat nevoilor de consum autohtone. Daca ati vedea profilulul consumatorului roman de media v-ati lua cu mainile de cap. De fapt o imagine se poate face si aici pe forum... Posted Image
Ai dreptate, se consuma emisiuni de scandal si sex, se promoveaza incultura si pot sa spun ca aceste talent show-uri aduc un plus pe micul ecran, promoveaza oameni care cu adevarat fac ceva bun, chiar daca nu se ridica la nivelul formatului original tot este ceva.

Edited by SoftPediaForum11, 18 February 2015 - 18:45.


#8
Peter Blood

Peter Blood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 13.02.2007

View Postpv7722, on 18 februarie 2015 - 18:31, said:


... desi mai nou ma enerveaza ca vin tot felul de straini...

Până la urmă ești și tu român,  nu mai fii așa prețios... Auzi la el "francezul",  îl deranjează străinii... Dégoûtant...

#9
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,910
  • Înscris: 06.04.2005

View Postwasteyard, on 18 februarie 2015 - 18:37, said:

Ideea este ca formatul emisiunii respective trebuie adaptat nevoilor de consum autohtone. Daca ati vedea profilulul consumatorului roman de media v-ati lua cu mainile de cap. De fapt o imagine se poate face si aici pe forum... Posted Image

Din pacate multa lume nu intelege asta ei si simplu de vazut, uitativa la emisiuni ceva mai calitative sa vedeti ce audiente au.

#10
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010
Toate sunt niste rahaturi pt dobitoci Posted Image

La televizor, inafara de emisiunile de pe BBC Knowledge, History si Las Fierbinti ( unii spun ca este o porcarie, dar ei ironizeaza caracterul romanesc cum o facea Caragiale din punctul meu de vedere ), nu ma uit la altceva.

#11
nicuberbec01

nicuberbec01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 26.09.2011
Am crezut ca sunt singurul ,,păcălici ''' care se uită la acest fake -show de Buftea,
sau Breaza sau Sculeni , că  numai cu Africa nu seamănă decorurile.
Bine că am găsit topicul și m-am linistit, altfel mă făceam de că....cao deschizand unul nou.
Comenta cineva că a rezistat să se uite la mizeria asta 5 minute.Ești tare prietene,
sper să nu-ți depășească nimeni recordul.
Sau s-o gandi ProTv-ul  că și reclamele negative sunt bune la ceva.

#12
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Asta e o stire??
Parerile se posteaza altundeva Posted Image De ex aici: http://forum.softped.../#entry16734941

Edited by Kalman2007, 18 February 2015 - 20:48.


#13
casadivino

casadivino

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,159
  • Înscris: 17.07.2013
e in Africa bre, nu ai vazut gandacii?

#14
florin011

florin011

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,042
  • Înscris: 30.08.2013
imi place emisiunea ca i-am vazut sanii lui ruby

#15
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014
Dar cine se mai uita la TV?
Eu stiam ca pensionarii mai butoneaza telecomanda.

View Postflorin011, on 18 februarie 2015 - 20:51, said:

imi place emisiunea ca i-am vazut sanii lui ruby

Si cu ce te ajuta?

#16
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,809
  • Înscris: 09.12.2012

View Postanoniymus, on 18 februarie 2015 - 20:52, said:

Dar cine se mai uita la TV?
Eu stiam ca pensionarii mai butoneaza telecomanda.



Si cu ce te ajuta?

Cu o laba :D

#17
Byblos4

Byblos4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,664
  • Înscris: 26.09.2014

View Postflorin011, on 18 februarie 2015 - 20:51, said:

imi place emisiunea ca i-am vazut sanii lui ruby

daca iesi pe centura gasesti cate Ruby vrei

#18
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,940
  • Înscris: 18.09.2008
Nu stiu, nu imi pasa, miroase...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate