Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Vouchere haleală

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
325 replies to this topic

#19
Lolopoco

Lolopoco

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 17.08.2012
Eu nu-mi permit sa mananc la restaurante si/sau comenzi venite acasa.
De fapt, o mancare te poate duce si cu 70% mai ieftin daca o faci tu acasa.
Oricum, macar ma consolez cu gandul ca stiu ce mananc. Merele din placinta stiu ca au fost ok, nu stricate si mucegaite, nu s-au folosit prafuri de gust, etc.
Apropp, voi ce meserie aveti de va permiteti, mai mereu, sa dati comanda la mancare si/sau sa mancati in oras?

#20
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,893
  • Înscris: 07.08.2008
Asa e, ai dreptate, e mai bine sa gatesti decat sa comanzi.. Numai ca daca esti plecat in ceva oras si nu prea stai bine cu timpul e mai usor sa comanzi ceva acasa. Eu mai mult in prima zi cand merg undeva comand mancare si a doua zi incerc sa imi fac timp de cumparaturi si imi fac apoi o mancare ca la mama acasa :D.

#21
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,783
  • Înscris: 06.09.2004

View PostLolopoco, on 06 martie 2015 - 11:54, said:

De fapt, o mancare te poate duce si cu 70% mai ieftin daca o faci tu acasa.
depinde pentru cate persoane gatesti. daca esti singur, nu prea mai e asa eficient decat la chestii mici, gen o omleta. la o ciorba si un fel principal, creste pretul. de ex pt o ciorba din care mananc 3 zile sa zicem, cred ca dau lejer un 20 de lei. asta presupunand ca mai si refolosesc, gen iau o caserola din carne din care mai pun ce ramane si la altceva. nu e chiar pret de restaurant, dar nici departe...

Edited by born2lose, 06 March 2015 - 12:45.


#22
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
PNDBXGRNB


Aceasi poveste, -15 RON la o comanda de 30. Nu stiu al cui e codul ( al carui restaurant, ca-i in forma de cod de restaurant ), dar a functional la un restaurant din Cluj. Cred de fac ca-i de la GreenBox, BX vine de la cutie si GRNB poate de la Greenbox. Anyway, eu l-am folosit in alta parte.
Da, e greenbox. Dar astia sunt niste nasoi, poate s-au mai schimbat. Anul trecut am facut o comanda pe la 1:30PM si a venit pe la 3:30, rece si sleioasa. Si n-a fost prima data cand imi veneau comenzile dupa ore, reci. Acum am vazut ca au redus meniul si ca nu mai au program pana la 3. Oricum, aveau un mosnegut pe post de "baiatul cu pizza"

Pofta mare! Posted Image


ps. mi-au confirmat comanda Posted Image

ps.². Mai tarziu va scriu si codul La Tina, l-am uitat.

Edited by lex404, 13 July 2015 - 12:34.


#23
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010

View Postlex404, on 13 iulie 2015 - 12:29, said:

aveau un mosnegut pe post de "baiatul cu pizza"
I-ai lasat ceva, ca sa fie omul mai sprintenel cand vine data viitoare? altfel iar astepti 3 ore dupa el... da ture in jurul blocului numai d'al dracu', pana lesini de foame. Posted Image

Edited by Dares, 13 July 2015 - 15:16.


#24
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,893
  • Înscris: 07.08.2008

View Postlex404, on 13 iulie 2015 - 12:29, said:

E valabil si in tara. Mersi, lex! Posted Image
[ https://i.imgur.com/UNXfhxE.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#25
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010

View Postborn2lose, on 06 martie 2015 - 12:45, said:

la o ciorba si un fel principal, creste pretul. de ex pt o ciorba din care mananc 3 zile sa zicem, cred ca dau lejer un 20 de lei. asta presupunand ca mai si refolosesc, gen iau o caserola din carne din care mai pun ce ramane si la altceva. nu e chiar pret de restaurant, dar nici departe...
La restaurantele obisnuite preturile sunt cam de 4-5x costul materiei prime... hai ca la pizza, poate ciorba de burta, e mai de inteles ca-s mai greu de facut acasa... dar la carne "grill", cartofi prajiti si altele, cam te jecmanesc... deh, domnia se plateste...

#26
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,893
  • Înscris: 07.08.2008
Voucher: FLORIDELUX
Reducere: 15lei
Comanda minima: 30lei.
Valabil in orice restaurant care accepta vouchere. Pofta buna! Posted Image
*Campania se desfasoara in intervalul 10-24 Februarie 2016. (dar pare activa deja)
[ https://i.imgur.com/7gK9mkV.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by tigerheart, 09 February 2016 - 19:04.


#27
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,893
  • Înscris: 07.08.2008
Voucher nou :D

Quote

Dragobetele saruta fetele! Sa il sarbatorim impreuna!
Noi am pregatit o reducere de 15 Lei valabil toata saptamana pentru indragostiti. Introdu codul de voucher DRAGOBETE, inainte de finalizarea comenzii. Codul este valabil pentru o singura utilizare in intervalul 22-28 Februarie, pentru comenzi de minim 30 de lei, plasate la restaurantele care accepta vouchere


#28
mvlad4

mvlad4

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 23.11.2008
Vizitez topicul asta de ceva timp, am comandat relativ mult cu voucherele acestea.

Cont nou, mail temp de la guerillamail si folosesc acelasi voucher zi de zi.

Am si eu unul de mai demult care inca functioneaza, PNDBXBMR -10 LEI la orice comanda peste 30 lei.

Sper sa mai posteze lumea in continuare.

#29
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,893
  • Înscris: 07.08.2008
Ai 15 lei reducere de weekend dacă intoduci codul: WEEKEND15 înainte de a plasa comanda.
*Reducere disponibila doar la restaurantele care accepta vouchere fiind valabil până pe data de 29.02.

#30
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View PostAbbiex, on 18 februarie 2015 - 13:55, said:


Mă refeream mai mult la regulile de igienă,nu la aditivi şi alte elemente (ştii că nu-ţi strănută nimeni în oală,nu găseşti fire de păr străine,cel care a gătit avea mâinile curate etc)
Na,am şi eu piticii mei.Stau mai prost la capitolul încredere în oameni Posted Image
Eu pe langa piticii tai o mai am si pe Alba ca Zapada pe cap......Eu si in concediu imi iau mancare de acasa...inclusiv paine  pe care o fac eu....Nu mananc de la altii nici daca mor de foame....Mai nou , de cand cu emisiunea aia de la Discovery (cum se fabrica mancarea), am renuntat la multe produse ambalate, conserve etc....

#31
mvlad4

mvlad4

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 23.11.2008

View Posttigerheart, on 28 februarie 2016 - 14:44, said:

Ai 15 lei reducere de weekend dacă intoduci codul: WEEKEND15 înainte de a plasa comanda.
*Reducere disponibila doar la restaurantele care accepta vouchere fiind valabil până pe data de 29.02.

Inca functioneaza.

#32
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Ne pare rau, codul de voucher WEEKEND15 nu mai este valid (a expirat in 2016-03-09).

Eu folosesc aplicatia SafeDrive si am luat un voucher de 15 lei cu 100 puncte (trebuie sa mergi cum masina ~80km sa faci 100pct. Am facut punctele in cateva zile).
Faza e ca trebuie sa bagi codul folosind Foodpanda pe Android sau iOS. Codul este unul generic "safePANDA" dar probabil cand il bagi pe telefon iti verifica in aplicatia SafeDrive daca chiar ai luat codul.

Edited by tzaq93, 28 March 2016 - 20:51.


#33
alexbest

alexbest

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 06.11.2006

View Posttzaq93, on 28 martie 2016 - 20:51, said:

Ne pare rau, codul de voucher WEEKEND15 nu mai este valid (a expirat in 2016-03-09).

Eu folosesc aplicatia SafeDrive si am luat un voucher de 15 lei cu 100 puncte (trebuie sa mergi cum masina ~80km sa faci 100pct. Am facut punctele in cateva zile).
Faza e ca trebuie sa bagi codul folosind Foodpanda pe Android sau iOS. Codul este unul generic "safePANDA" dar probabil cand il bagi pe telefon iti verifica in aplicatia SafeDrive daca chiar ai luat codul.

Functioneaza codul safePANDA. Doar pe aplicatia de pe Android/iOS si trebuie sa ai cont. Merge folosit doar 1 data / cont insa si nu poti sa dai comanda din aplicatie fara cont.

#34
Aelith

Aelith

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 16.04.2016
Salut!   Am vazut reclame cu codul FOODBALL2016 fiind de 10 lei reducerea.



Testat, functioneaza. Perioada nu o cunosc.

Edited by Aelith, 16 April 2016 - 17:15.


#35
PunisheRafk

PunisheRafk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 17.08.2012
mai cunoaste cineva vreun voucher pentru foodpanda?

#36
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,893
  • Înscris: 07.08.2008
PNDBXBMR (10lei reducere) e inca valid.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate