Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Investii in terenuri

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
uira

uira

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 700
  • Înscris: 29.01.2005
Salutare
Aveti idee unde se mai gaseste teren la un pret acceptabil? Unde se extinde BUcurestiul? etc.

#2
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
s-a dus perioada de imbogatire din imobiliare

#3
xkx

xkx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 12.09.2004
Saptamana asta a fost declarata Romania tara cu cele mai profitabile investitii in domeniul imobiliar.
Suntem pe primu loc in Europa ca rentabilitate si acest trend se pare ca va mai tine cel p 4 ani.
Asa ca daca ai ceva banusori ori apelezi la o firma in domeniu ori te gandesti cam ce potential are o zona in viitor. Cat despre Bucuresti acesta se dezvolta in toate directiile! :D

P.S.: Again read something boy!

#4
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
am citit si am citit faptul ca anul acesta este anul in care incep sa scada preturile la terenuri,apartamente ...

#5
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005
again, problema ta care este? vrei sa iei tu tot? de aia debitezi numai prostii? :)

#6
luc4s

luc4s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 23.11.2005

View Postagain, on Jan 11 2006, 12:35, said:

am citit si am citit faptul ca anul acesta este anul in care incep sa scada preturile la terenuri,apartamente ...
Intr-adevar , asa scrie, dar interesul poarta fesul
;)
Nu trebuie sa crezi tot ce citesti(si mai ales in ziare)  :nonobad:

#7
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,137
  • Înscris: 09.09.2003
iti iei la jumatatea distantei dintre Bucuresti si Ploiesti, ca or sa se uneasca acusica :)

#8
CAlex

CAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 06.08.2005
Terenurile din zona de Nord nu mai sunt asa rentabile, preturile nu o sa mai explodeze a doua oara.
Cauta urmatoarele zone:
- Sud-Est, iesirea la centura spre Giurgiu
- Vest, localitatile paralele cu autostrada, pana la 20km de Bucuresti (carrefour)
- Sud-Est, localitatile cu acces rapid la autostrada Soarelui


Terenuri luate acum cu 2-5 EURO/mp le vei putea vinde cu 15-20 Euro in 3-5 ani.

#9
umax15

umax15

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 03.09.2002
Salut,

1. Daca vrei sa investesti, cred ca ar trebui sa te orientezi spre terenuri cu un pret sub 10 EURO/mp, locatia fiind pe locul 2 ca si criteriu de selectie. Cauta mai departe de Buc, de preferinta cu iesire la sosea asfaltata. Ca sa fie rentabila investitia, trebuie sa obtii o crestere de peste 7-8%/an (media dobanzilor bancare la depozitele in lei). Nu discutam despre alte metode de investire. Personal sunt convins ca cresterile anuale de pret la terenuri vor fi mai mari decat dobanzile bancare (aflate in scadere).

2. Daca vrei sa cumperi teren pentru constructia viitoarei tale case, cauta un teren cat mai apropiat, cu cat mai multe utilitati, care sa se incadreze in banii disponibili.

Sunt si alte zone/orase in tara unde poti investi profitabil in terenuri, mai ales daca dispui de sume mai mici.

Spor!

#10
eddymutu7

eddymutu7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 04.12.2005
Again o sa vezi in Capital Top300 ca si anul viitor afacerea cu cea mai mare rata de profit.si majoritatea din top o sa aiba afaceri in domeniul Imobiliar.
Si cand spui Domeniu Imobiliar nu te gandesti numai la terenuri si specula...te gandesti si la anumite constructii!

#11
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,267
  • Înscris: 22.07.2005
nu vad de ce sa cumperi in Bucuresti... cauta in alte parti, acolo unde valul de scumpiri nu a venit .

#12
test_driver

test_driver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,682
  • Înscris: 30.01.2006
Eu cred ca investitia in teren e cea mai sigura, dar nu cu un profit spectaculos. Adica daca ai bani multi nu-i baga in banca, bagai in terenuri, atentie, terenuri nu apartamente. Anul acesta se spune ca se vor ieftinii APARTAMENTELE, nu si terenurile, astea o sa mai creasca pana la un moment dat, adica pana la intrarea in UE, apoi vor scadea foarte tare. In bucuresti in pipera un mp = 2500Euro, pai in paris este atat, si daca Bucurestiul e ca PArisul...... Eu nu cred, si cred ca va cadea mult, mai ales in bucuresti. Un apartament in Buc e aproape cat unu in Germania, in marile orase, si aia chiar au ceva care se poate numi cu adevarat apartament, la noi sunt mai degraba niste incaperi puse haotic, si cu dimensiunile unei celule de puscarie. sau mai mici.

#13
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
cunosc pe cineva care vinde teren in zona ganeasa - moara domneasca (judetul ilfov, la dolary la dreapta :w00t:)
daca esti interesat PM me

Edited by shumilica, 18 February 2006 - 03:41.


#14
Ana_Karr

Ana_Karr

    Ana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,500
  • Înscris: 06.04.2005
Stiu un teren (1000 mp cu deschidere 20 m ), de vanzare, la 11 km de Bucuresti (Sos. Oltenitei), 6 km dupa  Popesti Leordeni. Este pe  o strada de vile in constructie, la marginea unui sat . Strada de vile pe care este si terenul este la 1 min de Soseaua Oltenitei. Terenul costa 30.000 euro negociabil.

Edited by Ana_Karr, 26 February 2006 - 14:37.


#15
umax15

umax15

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 03.09.2002
Cred ca topicul actual deviaza si ar trebui deschis un altul cu oferte imobiliare, in alta categorie ...

#16
eddymutu7

eddymutu7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 04.12.2005
cum sa fie in pipera 2500 mp2? pai atata e prin cotroceni daca nu ma insel,dar in pipera nicidecum

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate