Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Goclever quantum 400 lite

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
cdanmarin

cdanmarin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 08.01.2010
Am testat 3  telefoane Goclever quantum 400 lite si am ramas placut surprins de sensibilitatea touch-ului, autonomia bateriei care tine 6-7 zile in conditii de vorbit normal, timpul scurt de incarcare, androidul 4.4, luminozitatea si claritatea display-ului, faptul ca e dual sim si foarte subtire. Nu mi-au placut insa cele doua camere  care lasa mult de dorit. Si am mai constatat ceva:(doar in reteaua telekom): uneori in timpul apelului se blocheaza touch-ul si nu mai poate fi inchis telefonul. Butoanele laterale functioneaza fara probleme. Am testat telefoanele pe alte retele si se comporta excelent. E posibil ca reteaua telekom sa influenteze functionarea corecta a telefonului in timpul apelurilor?

#2
Serpent

Serpent

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 09.01.2004
Am "testat" si eu timp de un an un Quantum 4.
Avea cam fix aceleasi specificatii cu asta, aceleasi calitati, dar O MARE problema!
Cand voia el, in timpul convorbirii, murea sunetul. Si ramanea asa pana dupa reboot, uneori trebuind scoasa si bateria. In rest, bun telefon (daca nu tineai neaparat sa si vorbesti la el)!
Nu s-a putut repara, in final Cordon Electronics a dat negatie de service.
Mai multe detalii in topicul telefonului.

Cel (Corsar) m-a cam plimbat atunci cand l-am returnat.

Nu insinuez ca Goclever ar fi o firma proasta (de rebrand-uitori de chinezarii ieftine si dubioase), distribuita in RO de o firma neserioasa - care da tepe si poarta clientii pe drumuri - si servisat de o firma de "profesionisti", care nu pun suruburile inapoi dupa reparatie si pocesc numele tel. a.i. sa nu mai poti face vreun update de FW.

Nuuu, chiar deloc... Posted Image

View Postcdanmarin, on 17 februarie 2015 - 14:36, said:

E posibil ca reteaua telekom sa influenteze functionarea corecta a telefonului in timpul apelurilor?
Poate fi posibil asa ceva?!? Posted Image Posted Image Posted Image

#3
cdanmarin

cdanmarin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 08.01.2010
Am primit confirmarea din partea cuiva care are modelul acesta pe orange si face la fel. Prin urmare, acest model e prost construit.

#4
Serpent

Serpent

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 09.01.2004
Q.e.d., cum ziceau stramosii nostri dacii...

#5
cdanmarin

cdanmarin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 08.01.2010

View PostSerpent, on 17 februarie 2015 - 17:44, said:

Q.e.d., cum ziceau stramosii nostri dacii...
Din pacate, da

#6
cdanmarin

cdanmarin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 08.01.2010
Nu a actualizat nimeni  telefonul cu versiunea de soft  2015 de aici?  http://www.needrom.c...antum-400-lite/

#7
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,582
  • Înscris: 09.09.2013
Intrebare. Stie cineva cum se face root la acest model de telefon?

#8
cdanmarin

cdanmarin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 08.01.2010
Problema s-a rezolvat prin update oficial. Verificati goclever ota in telefon Posted Image

#9
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Baterie pentru el se gaseste? Sau poate ceva compatibil?

#10
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Pentru cei interesati cumva de service-ul acestui telefon. Firma Cordon din Bucuresti care se ocupa oficial si-a luat mana de pe Goclever, de acum. Noua firma este RENAISSANCE PUBLIC SERVICE SRL si asigura servce autorizat si piese. Cu piesele e mai greu insa, nu au cam nimic, decat pe comanda, candva in timp.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate