Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Montaj usa glisanta cu ridicare cu, colt sticla (video )

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
vick2ria

vick2ria

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 18.11.2013
Da, e smecher sistemul. Eu n-am fost prea pretentioasa, am usi glisante la balcon si am ales o firma care sa imi asigure montajul si tot tacamul. Daca esti curios, intra pe http://www.mobilakon...e-usi-glisante/ si vezi acolo ce materiale au, ce sisteme, etc. Am apelat la ei acum un an si ceva, n-am avut nici macar o data probleme.

#20
7777777

7777777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 518
  • Înscris: 13.01.2012

 vick2ria, on 17 februarie 2015 - 17:49, said:

Eu n-am fost prea pretentioasa...

Chiar la usi de sifonier nu ma gandisem...Posted Image

Posted Image Posted Image Posted Image

#21
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,755
  • Înscris: 03.02.2007

 luk2011, on 17 februarie 2015 - 16:33, said:

Nu vreau neaparat design-ul de lemn, dar profilul de aluminiu, simplu , fara bariera termica , reprezinta o punte termica .

Nici nu am făcut vorbire de un altfel de profil, decât de unul cu rupere termică. Nu am făcut vreodată mizerii cu aluminiul, să pun la exterior altceva decât cu barieră.

Dacă îți pui ce ai pus în poze o să "iei Ciuleandra la bătaie" dacă nu iei materia primă de la o firmă consacrată, caz în care oricum va fi mult mai scump decât aluminiul cu barieră.  Ascultă pe unul care s-a lovit de multe chestii în decursul timpului, de 13 ani de când confecționez și montez tâmplărie și altele, lemnul dacă nu e bine prelucrat, "omori la urmași" dacă vezi cum etanșează după prima iarnă/vară. Întreab-o pe thalia, că ea și-a pus.

 vick2ria, on 17 februarie 2015 - 17:49, said:

Eu n-am fost prea pretentioasa, am usi glisante la balcon si am ales o firma care sa imi asigure montajul si tot tacamul. Daca esti curios, intra pe

Păi nu prea are legătură cu ce discutăm noi aici. Să pui uși pentru mobilă la ieșirea într-un balcon, mai treacă-meargă, dar să pui așa ceva direct la exterior, e deja o prostie.

#22
vick2ria

vick2ria

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 18.11.2013
Nu sunt usi de mobila, ca dovada ca nu v-ati uitat la ce am zis, o sa iau pozele de pe Mobila Koncept, mobilul face poze aiurea

Attached Files

  • Attached File  ui2.png   334.49K   22 downloads
  • Attached File  usi.png   293.23K   22 downloads


#23
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,755
  • Înscris: 03.02.2007
N-are a face, cine pune ușă pentru dressing la exterior? Ești în afara subiectului.

Aia e glisantă simplă, cu geam chior, care cred că nu are nici garnituri. Noi vorbim de geam termopan, trei foi de sticlă, glisare cu rididicare.

#24
kriss13

kriss13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 29.08.2006
Asa vreau si eu, dar sa fiu al naibii de mi-a oferit cineva solutie (2x 180x270 glisare cu ridicare, aluminu, tripan etc)

Termopanistii de pe aici pare ca nu-mi vor banii (la PVC e ingramadeala mare in schimb :)
Am primit o oferta dar cu o floare nu se face primavara.

Foarte misto sistemul, un coleg si-a facut asa in Franta (partea mobila avea 300x260 cm) :o
E bine ca l-ai adus in discutie, partea cu reclama e o prostie... eu sint "consumator" si nu simt reclama dar ma bucur ca se sparge geata cu ceva nou, cel putin pt Romania :)
In "afara" e foarte des intilnit.

#25
dt

dt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 25.07.2004

 luk2011, on 17 februarie 2015 - 16:33, said:

Doar ca nu prea gasesc cine sa faca la noi asa ceva, la un pret acceptabil .

Pana la urma ai gasit? Pe mine ma intereseaza acelasi sistem de placare cu aluminiu pe exterior dar pe PVC. Pana acum am vazut doua firme din Austria, Internorm si Josko, la ambele vanzatorii mi-au spus din start sa ma astept la preturi foarte mari. Totusi vad ca si alti producatori de tamplarie vin cu astfel de solutii, dar pe site-urile partenerilor/producatorlior lor din Romania informatiile lipsesc (Qfort are o poza si un rand, Salamander bluevolution 82 alu nu exista pe site-ul lor din .ro, nici Veka artline 82 pe .ro). Suntem asa de inapoiati sau au uitat sa-si actualizeze site-urile? Face cineva la noi asa ceva?

Apropo de actualizare, am primit pana acum 2 cataloage din 2013, in conditiile in care mai avem putin si trecem in 2016...

PS. Nu fac reclama, vreau sa cumpar, nu sa vand.

#26
danmo

danmo

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 27.01.2017
Buna ziua,

Urmeaza sa aleg o solutie de culisare intre sufrgerie si balcon. Cred ca glisare prin ridicare e mai durabila decat cea oscilo din cauza copiilor si a unei proaste utilizari.

Grija mea acum este ca solutia aleasa sa izoleze termic eficient.


Ce parere aveti de aceste doua solutii de la rehau https://www.rehau.co...nte-cu-ridicare ?

#27
toteudinnou

toteudinnou

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,112
  • Înscris: 06.03.2010
Noutati? S-a facut coltul din sticla?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate