Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...
 

Codrii Residence Titan

- - - - -
  • Please log in to reply
109 replies to this topic

#37
AlinaEme

AlinaEme

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.06.2015
Eu deja am dat un avans la un apartament cu 2 camere, in cladirea p+2+M la etajul 2. Mie constructia mi se pare ok, cat si cei ce construiesc si finisajele sunt de calitate  iar dezvoltatorul momentan mi se pare de treaba, sper sa am aceeasi parere despre el si dupa ce incheiem contractul de vanzare. Sa te feresti de cladirea p+3+M, este cea de pe colt si singura care arata diferit,initial am vrut sa cumpar un apartament acolo, dar m-am razgandit dupa ce am vizionat niste apartamente si am vazut muncitorii care sunt tigani si nu mi se par prea calificati, plus ca am aflat ulterior ca acea cladire a fost inceputa acum 4 ani, iar din motive economice dezvoltatorul s-a oprit din constructie, Deci cativa ani a tot plouat si a nins peste structura inceputa, desi preturile sunt mult mai bune decat unde am dat eu avansul.

Edited by AlinaEme, 30 June 2015 - 21:19.


#38
amormocea

amormocea

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 01.07.2015
Stie cineva ceva de ansamblul asta? Este pe Aleea Codrii Neamtului, e vis-a-vis de Codrii Residence. http://e-apartamente...-neamtului.html

#39
liviu_123

liviu_123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 04.12.2013
Complexul de langa am inteles ca a avut ceva probleme constructorul cu autorizatii & stuff, plus ca a stat cativa ani in constructie, dovada este o macara care se pare ca e de vreo 5 ani acolo. De asemenea are 2 nivele mansardate, lucru pe care eu nu prea l-am vazut la alte ansambluri... Cat despre preturi si suprafete sunt semanatoare cu codrii residence daca impartim pret/suprafata.

Alegerea este a fiecaruia.


PS: Am creat grupul pe Facebook # Codrii Residence Bloc 2 #, rog pe cei care au cumparat apt in acest bloc sa dea add, si mai discutam acolo. Revin,doar cei care au cumparat.

Ms

Edited by liviu_123, 02 July 2015 - 08:29.


#40
amormocea

amormocea

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 01.07.2015
Am verificat un picutz

http://urban-plan.ro...uz-sector3.html

Constructia e in zona L3a .

http://www4.pmb.ro/w...e verificat.htm

Autorizatii de constructie au din 2009 respectiv 2013 (pt extinderea la p+5)

#41
Rjukanovici

Rjukanovici

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 17.07.2015
Buna Seara! Sunt intr-un stadiu avansat de a cumpara un apartament in blocul finalizat de pe Aleea Codrii Neamtului S+P+2E+M, simpatice bloculete si construite sper cu materiale de calitate. Dezvoltatorul mi se pare de treaba, am fost de mai de multe ori pe santier, am vizitat intens si cladirea aceea cu dubla mansarda 2S+P+3E+M unde eram pe punctul sa achizitionez...am primit niste informatii contradictorii care m-au determinat sa ma indrept catre bloculetele ridicate de Ovibad Construct.Am vazut oamenii care lucrau pe santierele lor...mi se par destoinici si buni in ceea ce fac, se tineau de treaba. As vrea sa iau legatura cu utilizatorii liviu_123 si Alina_Emre-daca am gresit putin ID scuze-care au incheiat deja contractele de vanzare-cumparare. Dezvoltatorul a lasat putin la pret, nu inteleg de ce preturile apartamentelor din cladirea de langa, dublu mansardata, plus alta cladire P+6 constructie 2015 de pe aleea Codlea vis-à-vis de Parcul Titanii par mai ieftine sau chiar sunt....Vad ca in tot Bucurestiul, mai ales in sect.3 zona de est a metropolei se construieste in draci, preturile constructiilor ar trebui sa fie in scadere sau poate ca sunt in scadere...acum vazui pe google in Statistici Imobiliare ca pretul apartam vechi este in usoara crestere iar pretul ptr apartam noi in usoara scadere...ff ciudat..nimeni nu poate garanta ca pretul apartam noi in toamna va creste. As mai fi scris mai multe dar n-am rabdare de tastat, vreau sa-mi spuneti,mai ales utilizatorii liviu_123 si Alina_Emre, daca pretul de lista de 88000 euro ptr apartam 3 camere este mare si care ar fi un pret minim ptr zona, daca in zona respectiva, cam de periferie, exista vreo alta constructie cu un raport calitate/pret mai bun, care se mai negociaza...
Va rog utilizatorii seriosi, care fie sunt deja proprietari ori in stadii avansate de achizitie locuinta acolo impartasiti-mi din experienta voastra...Am si tel 0722/854373...multumesc.

#42
scarface83

scarface83

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 06.08.2009
Pentru cei care cunoasteti zona in care o sa fie ansamblul rezidential Codrilor .. Cam cat timp se face mers normal pana la metrou Titan?

#43
Cosmincx

Cosmincx

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 27.05.2015

View Postscarface83, on 18 iulie 2015 - 13:08, said:

Pentru cei care cunoasteti zona in care o sa fie ansamblul rezidential Codrilor .. Cam cat timp se face mers normal pana la metrou Titan?

Am mers personal pe jos si intr-un stil de mers ok , nici grabit dar nici foarte lent am reusit sa scot 12minute pana la semaforul din dreptul metroului, tin sa precizez ca am mers pe strada burdujeni pana cand se intersecteaza cu N.Grigorescu iar apoi am facut dreapta, posibil sa fie si alt "shortcut"

#44
Bebe_miezu

Bebe_miezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 23.07.2014
Zona este una ok.....linistita multa verdeata intre blocuri ....parcul foarte aproape

#45
mgb

mgb

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.07.2015
Buna seara! Si eu intentionez sa cumpar acolo. Ati reusit sa negociati la pret?

Buna seara! Si eu intentionez sa cumpar acolo. Ati reusit sa negociati la pret?

#46
liviu_123

liviu_123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 04.12.2013

View Postscarface83, on 18 iulie 2015 - 13:08, said:

Pentru cei care cunoasteti zona in care o sa fie ansamblul rezidential Codrilor .. Cam cat timp se face mers normal pana la metrou Titan?

Salut, drumul pe jos dureaza intre 10-12 minute depinde cat de "energic" se merge, dar la 12 min e un mers normal. Sincer eu am preferat sa merg putin si sa ajung intro zona linistita, mai verde, decat sa stau fix la o gura de metrou, langa o intersectie plina de zgomot si noxe.

View Postmgb, on 19 iulie 2015 - 18:08, said:

Buna seara! Si eu intentionez sa cumpar acolo. Ati reusit sa negociati la pret?

Buna seara! Si eu intentionez sa cumpar acolo. Ati reusit sa negociati la pret?

Referitor la negociere, sa nu iti faci mari sperante, e destul de slab la capitolul acesta; dar depinde de nr de camere pe care doresti sa le achizitionezi + tipul de loc de parcare ( suprateran sau subteran ). Practic exista o minima negociere... la pachet.

#47
scarface83

scarface83

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 06.08.2009

View Postliviu_123, on 20 iulie 2015 - 16:44, said:


Salut, drumul pe jos dureaza intre 10-12 minute depinde cat de "energic" se merge, dar la 12 min e un mers normal. Sincer eu am preferat sa merg putin si sa ajung intro zona linistita, mai verde, decat sa stau fix la o gura de metrou, langa o intersectie plina de zgomot si noxe.



Referitor la negociere, sa nu iti faci mari sperante, e destul de slab la capitolul acesta; dar depinde de nr de camere pe care doresti sa le achizitionezi + tipul de loc de parcare ( suprateran sau subteran ). Practic exista o minima negociere... la pachet.


Multumesc frumos de raspuns. Am intrat pe site si am vazut impartirea si apartamentele disponibile pentru blocul 1. Pentru celelate 2 blocuri nu merge linkul. Aveti idee daca o sa aiba aceeasi impartire si in ce stadiu se afla constructia lor?

#48
liviu_123

liviu_123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 04.12.2013

View Postscarface83, on 20 iulie 2015 - 20:24, said:




Multumesc frumos de raspuns. Am intrat pe site si am vazut impartirea si apartamentele disponibile pentru blocul 1. Pentru celelate 2 blocuri nu merge linkul. Aveti idee daca o sa aiba aceeasi impartire si in ce stadiu se afla constructia lor?

Blocul 2 este finalizat 95%, în el urmează sa mă mut prin august. Nivel de ocupare peste 75% estimez. Finisajele sunt aproape gata,la mine 100%. Racordat la apa gaze curent. Blocul 3 este în construcție, se lucrează la ultimul etaj momentan.

Cat despre suprafețe, la blocul 2 apt-ele sunt puțin modificate în sensul ca terasele sunt mai mari și camerele mai late,ceea ce reprezintă un +. Referitor la blocul 3 nu am info despre suprafețe.

#49
scarface83

scarface83

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 06.08.2009

View Postliviu_123, on 20 iulie 2015 - 20:29, said:

Blocul 2 este finalizat 95%, în el urmează sa mă mut prin august. Nivel de ocupare peste 75% estimez. Finisajele sunt aproape gata,la mine 100%. Racordat la apa gaze curent. Blocul 3 este în construcție, se lucrează la ultimul etaj momentan.

Cat despre suprafețe, la blocul 2 apt-ele sunt puțin modificate în sensul ca terasele sunt mai mari și camerele mai late,ceea ce reprezintă un +. Referitor la blocul 3 nu am info despre suprafețe.



Blocul 3 nu este cumva cel la care facea referire AlinaEm intr-un post anterior, la care s-a inceput contructia acum 4 ani?
Mersi pentru promptitudine.

#50
mgb

mgb

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.07.2015
Nu este acela. Este acum finalizat. Eu am planul etajului 1.
Multumesc liviu ptr. Raspuns, am stabilit si eu eu detaliile pentru un apartament de 3 camere, asa ca o sa fim vecini. O zi buna!

#51
punkz

punkz

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.04.2015
Si eu prezent la categoria vecini blocul 3, 2 cam :)

#52
liviu_123

liviu_123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 04.12.2013
Felicitari pentru achizitie noilor proprietari, sa fie intrun ceas bun.

Reamintesc ca exista pe facebook grupul Codrii Residence Bloc 2 pentru viitorii locatari ai blocului 2 Posted Image

View Postscarface83, on 20 iulie 2015 - 20:58, said:




Blocul 3 nu este cumva cel la care facea referire AlinaEm intr-un post anterior, la care s-a inceput contructia acum 4 ani?
Mersi pentru promptitudine.

Nu , blocul 3 este inceput acum aprox 3 luni, momentan se lucreaza la acoperis. NU avem legatura cu blocul dublu-mansardat de langa, nu apartine de dezvoltatorul Codrii Residence.

Edited by liviu_123, 21 July 2015 - 12:11.


#53
mgb

mgb

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.07.2015
Multumesc. Am cautat pe facebook dar nu am gasit grupul. Aa vrea si eu sa ma alatur.

#54
liviu_123

liviu_123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 04.12.2013

View Postmgb, on 21 iulie 2015 - 14:28, said:

Multumesc. Am cautat pe facebook dar nu am gasit grupul. Aa vrea si eu sa ma alatur.

Ciudat, am setat : Anyone can find the group and see who's in it. Only members can see posts.

Codrii Residence Bloc 2

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate