Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Codrii Residence Titan

- - - - -
  • Please log in to reply
109 replies to this topic

#1
liviu_123

liviu_123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 04.12.2013
Salut,

Stie cineva ceva despre acest ansamblu? Din ce stiu s-a construit un bloc in regim P+2+M ( M e de fapt un apartament identic cu cele de la etajele inferioare). Primul bloc apare pe site vandul aprox 75%, dar se lucreaza la cel de-al 2-lea, data spre finalizare sept - oct. Sunt in apropiere de Edenia.

http://www.codriiresidence.ro/

Par ok ca si impartire, pret relativ ok, zona mi se pare foarte buna: parcuri, metrou titan, hipermarketuri ( lidl, billa, penny, auchan) , 2 gradinite si scoli in jur...

Ms anticipat

#2
virtualx

virtualx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 30.05.2005
1100 euro / mp e pret relativ ok ? cand piata nesimtita a scazut pe la 800 euro / mp

iesi-acas' !!

88.000 euro / apt 3 camere 80 mp, nu prea e ok , cand s-au introdus maxim 350 euro / mp

un pret real cu tot cu biznis ar fi undeva la 40.000 ...ohooo , daaaa !! sub jumate !

Edited by virtualx, 16 February 2015 - 16:10.


#3
liviu_123

liviu_123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 04.12.2013
Nu arunca cu pietre :)) eu am comparat cu alte complexe din zone ok ale Bucurestiului, exclus zona de sud-extrem: IMGB, Dimitrie Leonida sau Rahova, Ghencea....

La 850 eur am vazut gama residence...dar soseaua oltenitei, popesti leordeni :(

Ex la 3 camere;
:evocasa armonia 85000/ 65mp = 1300
vitan residence 2 128.000 eur / 91 mp = 1400
nerva traian residence 999000/ 89 mp = 1100
neofort mall vitan 101000/85 mp = 1200
plaza residence = 87000/82 mp = 1060
...newtown dristor unde chiar mi-e frica sa calculez ....

Edited by liviu_123, 16 February 2015 - 16:20.


#4
ilestan

ilestan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 25.03.2014
Si vrei aprobare pe forum sa cumperi acolo? :)

Popestiul e chiar ok ca zona, nu inteleg de unde atata vehementa!

#5
liviu_123

liviu_123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 04.12.2013
Nu vreau aprobare, eram curios daca a mers cineva la vizionari,daca se stie cine este constructorul, poate chiar se gasea cineva care a cumparat acolo...

#6
george90

george90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,013
  • Înscris: 19.08.2006
Codrii "residence". Asta e din seria glumelor made in RO. In ton cu Basarab "overpass" sau William Branza. :)

#7
liviu_123

liviu_123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 04.12.2013
Stii ceva detalii despre ansamblu sau vorbim strict de denumirea aleasa? Ansamblul se afla pe Aleea Codrii Neamtului, mai mult ca sigur de aici s-au inspirat.
Appolo, Moon, Joy, Kristal Berceni, Antracit...etc mi se par si mai "interesante".

Edited by liviu_123, 16 February 2015 - 16:49.


#8
ilestan

ilestan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 25.03.2014
Apollo, nu Appolo :)
Numele e ok, preturile...no comment.
Daca te tine buzunarul, go ahead.

#9
liviu_123

liviu_123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 04.12.2013
@ Ilestan, nu am nimic cu Popesti Leordeni, am fost aproape de a-mi cumpara teren/casa acolo insa atat eu cat si sotia lucram in Bucuresti, zona de Nord si nu avem masina personala. De asemenea, m-am gandit si la viitor copil cand am luat in calcul o eventuala achizitie imobiliara ( gradinita, scoala, parc, metrou...)

#10
ilestan

ilestan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 25.03.2014
Eu stau la 10 minute de metrou (mers lejer) si nu am masina personala. Fac 15 minute de cand ma urc in metrou la Dimitrie Leonida pana la Piata Romana, cronometrat pe ceas :)

In fine, zona e buna, atata timp cat poti sa platesti suma respectiva fara sa iti rupi de la gura.

#11
Bebe_miezu

Bebe_miezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 23.07.2014
si cum ajungi in zona de nord daca nu ai masina??
nu tot metroul il folosesti ?care e diferenta intre statia Dimitrie Leonida sau 1 decemdrie1918 ????

legat de gradinite scoli si alte alea ai dreptate ..
sotia a ramas cu buletinul pe bucuresti pentru a avea medic de familie in buc si gradinita pt copil si multe avantaje,
mie unul zona mi se pare ok

88 000 e ap cu trei camere ....scuze dar imi cumpar unu cu 3 camere si unu cu 2 si imi fac duplex in popesti....dar fiecare cu socotelile lui.

#12
GabiRa2

GabiRa2

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 07.02.2015
Omu a deschis topicul sa discute cu eventuali proprietari sau posibili clienti...nu stiu de ce se baga toti in seama si fac comentarii deplasate...nu te interezeaza topicul, mergi mai departe...in fine...eu am fost la un moment dat si am vizitat complexul...m.a interesat un apartament de doua camere....neavand foarte multi bani am vazut unul la mansarda pe la 55000 euro...ce nu mi mi.a placut a fost marimea (este mic) si faptul ca era la mansarda...daca aveam un 65000 euro imi luam sigur un apartament in bloc...mie unu mi.a placut...dar nu am avut bani suficienti...du.te sa.l vezi...nu te costa nimic

#13
NeoB

NeoB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 11.11.2014

 Bebe_miezu, on 16 februarie 2015 - 18:56, said:

si cum ajungi in zona de nord daca nu ai masina??
nu tot metroul il folosesti ?care e diferenta intre statia Dimitrie Leonida sau 1 decemdrie1918 ????legat de gradinite scoli si alte alea ai dreptate ..
sotia a ramas cu buletinul pe bucuresti pentru a avea medic de familie in buc si gradinita pt copil si multe avantaje,
mie unul zona mi se pare ok88 000 e ap cu trei camere ....scuze dar imi cumpar unu cu 3 camere si unu cu 2 si imi fac duplex in popesti....dar fiecare cu socotelile lui.
Deci asta era!
Nu intelegeam de ce minti atata in legatura cu Neofort 10, deci faci publicitate la proiectele din sud... rusinica

#14
Bebe_miezu

Bebe_miezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 23.07.2014

 Bebe_miezu, on 16 februarie 2015 - 18:56, said:

si cum ajungi in zona de nord daca nu ai masina??
nu tot metroul il folosesti ?care e diferenta intre statia Dimitrie Leonida sau 1 decemdrie1918 ????

legat de gradinite scoli si alte alea ai dreptate ..
sotia a ramas cu buletinul pe bucuresti pentru a avea medic de familie in buc si gradinita pt copil si multe avantaje,
mie unul zona mi se pare ok

88 000 e ap cu trei camere ....scuze dar imi cumpar unu cu 3 camere si unu cu 2 si imi fac duplex in popesti....dar fiecare cu socotelile lui.
unde am gresit ???
am zis ca zona mi se pare ok ..nu ma refeream la popesti ci la zona titan.
si pretul cam mare? asa si ?

 NeoB, on 02 martie 2015 - 16:14, said:

Deci asta era!
Nu intelegeam de ce minti atata in legatura cu Neofort 10, deci faci publicitate la proiectele din sud... rusinica
cui am facut publicitate???????????

pai tu compari fundeniul care apropo apartine de DOBROIESTI cu zona titan ??????
pe bune?
STII CE ZIC....

#15
NeoB

NeoB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 11.11.2014


 Bebe_miezu, on 02 martie 2015 - 20:39, said:

pai tu compari fundeniul care apropo apartine de DOBROIESTI cu zona titan ??????
pe bune?
STII CE ZIC....
Cine a comparat Fundeniul cu Titanul? Eu nu. Cred ca e o confuzie. In Fundeni avem apartamente de la 550 de euro pe mp UTIL. In Titan toate pleaca de la 1000 in sus. Inclusiv in margine unde e parfum de Glina.



#16
Bebe_miezu

Bebe_miezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 23.07.2014

 NeoB, on 04 martie 2015 - 21:06, said:

In Fundeni avem apartamente de la 550 de euro pe mp UTIL. In Titan toate pleaca de la 1000 in sus. Inclusiv in margine unde e parfum de Glina.
No Coment.
Stii ce zic.

#17
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004
Aveti grija ca iliestan si Bebe_miezu sunt agenti imobiliari de la Sud Rezidential si lauda mocirla (hasnaua) din Popesti Leordeni.
Nu-i luati in seama ... ei o tin una si buna: in mocirla e raiul pe pamant !

Edited by Frankie, 04 March 2015 - 22:21.


#18
ilestan

ilestan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 25.03.2014

 Frankie, on 04 martie 2015 - 22:20, said:

Aveti grija ca iliestan si Bebe_miezu sunt agenti imobiliari de la Sud Rezidential si lauda mocirla (hasnaua) din Popesti Leordeni.
Nu-i luati in seama ... ei o tin una si buna: in mocirla e raiul pe pamant !

Faptul ca sunt multumit de alegerea apartamentului si de zona ma face agent? Posted Image
Tu ce interes ai sa bombani toata ziua pe forum ca zona e o mocirla si ca ai vazut tu PET-uri in betonul din blocuri?
Chiar nu ai altceva mai bun de facut? Esti penibil.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate