Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Cu masina spre Grecia prin Bulgaria

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
13673 replies to this topic

#3547
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,583
  • Înscris: 17.08.2007
Eu am o problema cu cozile :)
Daca erai rebel alimentai doar din Petrol, lantul bulgaresc, asa cu Omv ul esti mainstream :)

Edited by atupi, 26 July 2016 - 00:41.


#3548
alber7

alber7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 12.04.2006

View Postradix, on 25 iulie 2016 - 16:42, said:

Stiti vreo harta de IGO sau Sygic actualizata cu noua tangenta de nord a Sofiei ?

Maps me https://play.google....withme.maps.pro are tangenta nord si cam toate autobenzile sunt la zi!

#3549
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009

View PostOvidiuNS, on 25 iulie 2016 - 20:01, said:

Vorbim de cursul săptămânii, nu ?
În cazul ăsta, eu am de gând să plec pe la 7.30, ca să fiu la pod pe la 8.30 - 9 (opresc neapărat la benzinăria MOL din giratoriul de la intrare în Giurgiu). În felul ăsta eu zic că ajung după ce se termină aglomeraţia.
Dacă pleci la 6, cred că prinzi podul aglomerat, pt. că între 4.30 - 7 pleacă tot bucureşteanul gospodar, care gândeşte normal. Gândeşte anormal şi n-o să mai prinzi aglomeraţie.


plec vineri dimineata...nu in weekend efectiv. avand in vedere ca imi iau cazare intermediara, as vrea sa ajung sa fac si o baie in piscina Posted Image
vigneta de bulgaria poate fi cumparata si din Romania? as prefera sa nu mai opresc la ghereta aia din rond dupa vama, era acelasi tip de ani de zile, nici nu prea stie engleza, nici nu stiu cati bani ii dau si ce imi da el Posted Image glumesc

Edited by spe_ripper, 26 July 2016 - 07:56.


#3550
nicusan75

nicusan75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 21.04.2008

View Postalber7, on 26 iulie 2016 - 07:28, said:


Maps me https://play.google....withme.maps.pro are tangenta nord si cam toate autobenzile sunt la zi!
Și google map are tangenta. Comparativ cu Maps.me, are si ghidare vocală.

#3551
marcopolo80

marcopolo80

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 09.02.2004
Si HERE stie tangenta si este offline https://play.google....m.here.app.maps
In Kardzhali la OMV este mult mai aglomerat decat la Gazprom. Combustibilul la Gazprom nu a fost slab calitativ si am putut plati cu cardul (2 diferite), de ce m-as imbulzi cu ceilalti la OMV? Doar din motive politice? Din cauza Brexit n-o sa mai alimentez de la BP in Grecia sau Austria desi au un combustibil foarte bun si la pret competitiv?

Edited by marcopolo80, 26 July 2016 - 08:44.


#3552
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009
here e una din cele mai bune harti Posted Image pacat ca pe android mi se pare ca face figuri...adica nu se misca fluent pointerul cu masina...ci parca sare in hopuri...poate o fi doar la mine...desi telefonul nu e asa varza

OMV pentru "ca ca"fea si sandwichuri bune :)

Edited by spe_ripper, 26 July 2016 - 08:51.


#3553
nicusan75

nicusan75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 21.04.2008

View Postmarcopolo80, on 26 iulie 2016 - 08:44, said:

Si HERE stie tangenta si este offline https://play.google....m.here.app.maps
In Kardzhali la OMV este mult mai aglomerat decat la Gazprom. Combustibilul la Gazprom nu a fost slab calitativ si am putut plati cu cardul (2 diferite), de ce m-as imbulzi cu ceilalti la OMV? Doar din motive politice? Din cauza Brexit n-o sa mai alimentez de la BP in Grecia sau Austria desi au un combustibil foarte bun si la pret competitiv?
Nu găsesc tangenta pe here.

#3554
SwatKat

SwatKat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,222
  • Înscris: 01.12.2005
Here ar fi excelenta daca ar lucra putin la program, adica sa pot sa caut un poi in mers, sa adaug macar un punct intermediar in timpul mersului... (anul trecut pe varianta de ios nu existau aceste functii).

In rest da, are tangenta Sofiei (Navigon nu), ruteaza prin Ruse si nu Tr Magurele (ca waze si gmaps)...

LE:

View Postnicusan75, on 26 iulie 2016 - 09:35, said:

Nu găsesc tangenta pe here.

Nu e asta? Navigonul ma duce pe sus pe 16 apoi pe 1

Attached Files


Edited by SwatKat, 26 July 2016 - 10:20.


#3555
XicomX

XicomX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 08.05.2014


View Postradix, on 25 iulie 2016 - 16:42, said:

Stiti vreo harta de IGO sau Sygic actualizata cu noua tangenta de nord a Sofiei ?

Nu ma pricep foarte tare la aplicatii si harti GPS, dar s-a mai spus aici ca MapFactor GPS Navigation stie de tangenta, iar eu l-am si testat. Insa chiar nu stiu ce fel de harti foloseste... Stie de tangenta, dar zona aflata inca in lucru este in continua schimbare, asa ca acolo m-a cam dus in balarii. Dar sunt indicatoare si este destul de usor de parcurs.




View PostSwatKat, on 26 iulie 2016 - 10:14, said:

Here ar fi excelenta daca ar lucra putin la program...

In rest da, are tangenta Sofiei (Navigon nu), ruteaza prin Ruse si nu Tr Magurele (ca waze si gmaps)...

Eu am folosit Here si pot spune ca nu stie de tangenta. Chiar azi-noapte am trecut pe acolo. Ca sa nu mai spun ca nu stiu ce i-au facut fata de anul trecut, atunci cand am fost super multumit de aplicatie, dar anul asta a fost catastrofala. Rutari total anapoda, variante aiurea, directionare efectiv gresita... Se trezea frecvent cand totul era drept cu "...si acum virati la stanga".


#3556
inevitabil

inevitabil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 06.10.2008
Salut, care sunt preturile medii la motorina in Bulgaria si Grecia?

#3557
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,040
  • Înscris: 26.04.2007
inevitabil va trebui sa alimentezi .......
si asa nu pleci cu banii numarati. Nu ?

Ce relevanta are intrebarea atunci ?!?
euro este euro pt Grecia
iar pt Bulgaria inca merge 1 BGN aprox 2 LEI

Edited by Mihai_3, 26 July 2016 - 10:58.


#3558
inevitabil

inevitabil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 06.10.2008
Da... in fine...
Se pare ca motorina costa (per litru) 1,1 euro in Romania si Grecia si 1 euro per litru in Bulgaria. Nu e mare diferenta.

#3559
dansta

dansta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 07.05.2007
Asa este, la motorina nu sunt diferente semnificative.
Benzina este mai scumpa in Grecia

#3560
nicusan75

nicusan75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 21.04.2008

View PostSwatKat, on 26 iulie 2016 - 10:14, said:

Here ar fi excelenta daca ar lucra putin la program, adica sa pot sa caut un poi in mers, sa adaug macar un punct intermediar in timpul mersului... (anul trecut pe varianta de ios nu existau aceste functii).

In rest da, are tangenta Sofiei (Navigon nu), ruteaza prin Ruse si nu Tr Magurele (ca waze si gmaps)...

LE:


Nu e asta? Navigonul ma duce pe sus pe 16 apoi pe 1
Da. Ai dreptate. Voi actualiza harta.

View Postinevitabil, on 26 iulie 2016 - 10:33, said:

Salut, care sunt preturile medii la motorina in Bulgaria si Grecia?
http://www.travelnot...tualizat-la-zi/



Încearcă acest link.

View PostSwatKat, on 26 iulie 2016 - 10:14, said:

Here ar fi excelenta daca ar lucra putin la program, adica sa pot sa caut un poi in mers, sa adaug macar un punct intermediar in timpul mersului... (anul trecut pe varianta de ios nu existau aceste functii).

In rest da, are tangenta Sofiei (Navigon nu), ruteaza prin Ruse si nu Tr Magurele (ca waze si gmaps)...

LE:


Nu e asta? Navigonul ma duce pe sus pe 16 apoi pe 1
După actualizare tot nu văd tangenta.Attached File  uploadfromtaptalk1469525097995.png   415.21K   46 downloads

#3561
EnterName

EnterName

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 23.02.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/GJSPcWDxFMc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3562
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,855
  • Înscris: 04.07.2010

View Postspe_ripper, on 26 iulie 2016 - 07:43, said:

... as vrea sa ajung sa fac si o baie in piscina ...

Păi aşa gândesc oamenii normali.
Şi dacă pleci pe la 7.30, tot ajungi să faci baie, dar câştigi o oră de somn dimineaţă, oră pe care poţi s-o pierzi şi-n vamă, dacă ţii neapărat.
Eu nu glumesc, ţi-am spus numai de bine. Tu faci cum crezi ...


View Postatupi, on 26 iulie 2016 - 00:39, said:

Eu am o problema cu cozile ...

Şi eu, ba chiar urăsc să stau la coadă. Dar mai bine îi las p-ăia cu buza umflată şi bag benzină de la OMV.
Trebuie să şi protesteze cineva, chiar şi pe drumul spre Grecia. Ori suntem români, ori nu mai suntem.


Sănătate şi tcb !

Edited by OvidiuNS, 26 July 2016 - 12:50.


#3563
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009
problema e ca nu stiu cat fac pe drum, nu sunt genul sa gonesc si sa rup drumurile prin Bulgaria, imi place sa ma opresc pe drum, sa savurez o cafea etc...si tot timpul imi iau o precautie de o ora, doua.... voiam sa stiu cam cum e la Ruse...cum ai zis si tu ora in plus sau in minus o pot petrece in vama....pana acum am trecut lejer prin Ruse de fiecare data, dar era inainte sa se apuce sa lucreze..si tot pe la 5-6 am plecat in timpul saptamanii.

Edited by spe_ripper, 26 July 2016 - 13:07.


#3564
cornelussv

cornelussv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 01.08.2012

View Postcolombo2003, on 25 iulie 2016 - 21:49, said:

Chiar nimeni pe GPL care sa fi alimentat in Bulgaria (de la Lukoil de ex)?

La iesirea din Veliko Tarnavo este un Rompetrol si are gaz, si poti plati cu cardul.
https://www.google.r...12!8i6656?hl=ro

Edited by cornelussv, 26 July 2016 - 12:54.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate