Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Portare record în Digi

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
421 replies to this topic

#1
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011

Quote

Cele 479.938 de numere de telefonie mobila portate in anul 2014, au fost distribuite in retelele furnizorilor astfel: RCS & RDS cu 205.364 de numere, Vodafone cu 109.724 de numere, Orange cu 98.379 de numere, Telekom Romania Mobile Communications (n.a fostul Cosmote) cu 63.587 de numere si Telekom Romania Communications (n.a fostul Romtelecom) cu 2.884 de numere de telefonie mobila primite in propria retea.
http://economie.hotn...eaua-rcsrds.htm

Probabil că a ajutat roamingul național cu Vodafone și campaniile agresive de promovare.

#2
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008

View Postneur0, on 16 februarie 2015 - 11:58, said:

http://economie.hotn...eaua-rcsrds.htm

Probabil că a ajutat roamingul național cu Vodafone și campaniile agresive de promovare.

Asta s-a mai discutat, era necesar un topic pentru asta?

#3
blue74lion

blue74lion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 24.04.2007
del

Edited by blue74lion, 16 February 2015 - 12:06.


#4
gigi_4476

gigi_4476

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,386
  • Înscris: 28.02.2007

View Postporcusoru, on 16 februarie 2015 - 12:02, said:


Asta s-a mai discutat, era necesar un topic pentru asta?
pt un fanboy digi, niciodata nu sunt suficiente topicurile deschise...

#5
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,725
  • Înscris: 14.10.2008
Nu frecventez aria, am luat de sus link-ul topicului, dar zic aici ca cea mai mare problema pe care o vad eu la Digi e lipsa SMS-urilor incluse, concurenta ofera minute si SMS nelimitate, Digi doar minute.

#6
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008

View PostNeaceasca85, on 16 februarie 2015 - 12:35, said:

Nu frecventez aria, am luat de sus link-ul topicului, dar zic aici ca cea mai mare problema pe care o vad eu la Digi e lipsa SMS-urilor incluse, concurenta ofera minute si SMS nelimitate, Digi doar minute.

Minute si sms nelimitat in retea, in alte retele nationale nu sunt sms-uri decat minute. Cred ca digi merge pe premiza °mai sunati ba nevasta° lasa sms-urile Posted Image Posted Image

Edited by porcusoru, 16 February 2015 - 12:45.


#7
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,999
  • Înscris: 07.11.2006

View PostNeaceasca85, on 16 februarie 2015 - 12:35, said:

Nu frecventez aria, am luat de sus link-ul topicului, dar zic aici ca cea mai mare problema pe care o vad eu la Digi e lipsa SMS-urilor incluse, concurenta ofera minute si SMS nelimitate, Digi doar minute.

De ce ar fi nevoie sa scrii pe un telefon,in loc sa vorbesti?Posted Image

ps.
N-ai SMS-uri,da' ai conexiune la net.Scrii aici asadar.

#8
neN3i

neN3i

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 19.01.2007
in toate retelele ai minute si sms gratuit in retea cu duiumu, batalia este pe cat net iti ofera si la ce viteza, la Vodafone ai acum si VoLTE iar la Orange ai 4g in toata tara + ca iti poti folosii netul si in roaming zona 1 ca si cum ai fi in tara. Poate digi sa ofere asa ceva ? nu cred. Sa nu mai punem si faptul ca merg pe reteaua Vodafone deci tre sa stai la "coada" dupa utilizatorii lor.

#9
mircea_kevin

mircea_kevin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 30.09.2012
si cine mai ofera 3000 minute international mobil????

#10
blue74lion

blue74lion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 24.04.2007
@ neN3i: Arata-mi mie VoLTE la vodafone azi si-ti platesc eu un abonament VoLTE. Si pune si un print-screen cu citi Mb ai consumat tu luna asta pe 4G-ul  pe care il ai. Pun si eu unul de pe 3G-ul asta amarit de la digi. Attached File  PicsArt_1424086610921.jpg   1.68MB   297 downloads
Iar  asta cu statul la coada m-a dat pe spate, asa va spun cei de la relatii clienti Vodafone : "vezi ca suna unul din digi, mai avem locuri pe celula sau il programam pentru maine?"

Edited by blue74lion, 16 February 2015 - 13:42.


#11
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 27.01.2010
Subiect discutat http://forum.softped...reteaua-rcsrds/
N-ar strica un search inainte de a deschide un topic.

#12
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008

View Postneur0, on 16 februarie 2015 - 11:58, said:

Probabil că a ajutat roamingul național cu Vodafone și campaniile agresive de promovare.
Cred ca de fapt au ajutat cei 5GB trafic de date oferiti la abonamente de 5 Euro, in timp ce concurenta cere peste 16 Euro pentru un amarat de 1GB.
De exemplu eu plateam la Orange 5 Euro pentru o optiune de 300MB, la care am renuntat in favoarea ofertei de 1GB la 5Euro oferita la Orange PrePay.

View PostNeaceasca85, on 16 februarie 2015 - 12:35, said:

Nu frecventez aria, am luat de sus link-ul topicului, dar zic aici ca cea mai mare problema pe care o vad eu la Digi e lipsa SMS-urilor incluse, concurenta ofera minute si SMS nelimitate, Digi doar minute.
In caz ca nu stiai, sms-urile stau la baza multor probleme sociale. De asta Digi ofera doar minute nelimitate Posted Image
Iar pentru cei nemultumiti exista posibilitatea folosirii WhatsApp sau a altor clienti de IM.

Edited by Hider141, 16 February 2015 - 13:28.


#13
neN3i

neN3i

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 19.01.2007

View Postblue74lion, on 16 februarie 2015 - 13:23, said:

Arata-mi mie VoLTE la vodafone azi si-ti platesc eu un abonament VoLTE. Ia sa-mi arati si mie citi Mb ai consumat tu luna asta pe 4G-ul  pe care il ai. Iar  asta cu statul la coada m-a dat pe spate, asa va spun cei de la relatii clienti Vodafone : "vezi ca suna unul din digi, mai avem locuri pe celula sau il programam pentru maine?"

https://www.vodafone...prin-call-plus/

na VoLTE de la Vodafone, eu consum 3gb de net lunar, cat am si ideea era ca merge super prost pe acelasi releu 2 operatori, i-a spune-mi si mie ce viteza ai tu pe digi daca tot te ambalezi asa

#14
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008

View PostHider141, on 16 februarie 2015 - 13:27, said:

Iar pentru cei nemultumiti exista posibilitatea folosirii WhatsApp sau a altor clienti de IM.

Asa este, exista WhatsApp si cica este si foarte securizat Posted Image

Edited by porcusoru, 16 February 2015 - 13:35.


#15
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006

View Postneur0, on 16 februarie 2015 - 11:58, said:


http://economie.hotn...eaua-rcsrds.htm

Probabil că a ajutat roamingul național cu Vodafone și campaniile agresive de promovare.
Da de unde
Cat de prost sa fii... Sa nu beneficiezi la 18 lei nelimitat in orice retea si net ...tot nelimitat?????

Edited by sarac.lipit, 16 February 2015 - 13:40.


#16
blue74lion

blue74lion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 24.04.2007

View PostneN3i, on 16 februarie 2015 - 13:32, said:

https://www.vodafone...prin-call-plus/

na VoLTE de la Vodafone, eu consum 3gb de net lunar, cat am si ideea era ca merge super prost pe acelasi releu 2 operatori, i-a spune-mi si mie ce viteza ai tu pe digi daca tot te ambalezi asa
Eu ti-am zis sa-mi arati VoLTE functional azi, conferinte de presa am vazut si eu anul trecut, in conferinta pot sa anunte si 10G, nu-i doare gura, dar pina la activarea serviciului e cale lunga. Vezi ca am pus si traficul de luna asta pe unul din numerele mele (e al copilului, eu nu consum asa mult),  iar viteza e indeajuns cit sa-mi rezolv ce am de rezolvat pe mobil.
Din cite scrii vad ca tu nici nu stii ca digi are antene proprii, iar pe cele Vodafone le folosesti unde nu ai semnal .

Edited by blue74lion, 16 February 2015 - 13:51.


#17
neN3i

neN3i

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 19.01.2007

View Postblue74lion, on 16 februarie 2015 - 13:50, said:

Eu ti-am zis sa-mi arati VoLTE functional azi, conferinte de presa am vazut si eu anul trecut, in conferinta pot sa anunte si 10G, nu-i doare gura, dar pina la activarea serviciului e cale lunga. Vezi ca am pus si traficul de luna asta pe unul din numerele mele (e al copilului, eu nu consum asa mult),  iar viteza e indeajuns cit sa-mi rezolv ce am de rezolvat pe mobil.
Din cite scrii vad ca tu nici nu stii ca digi are antene proprii, iar pe cele Vodafone le folosesti unde nu ai semnal .

uite acolo

#18
blue74lion

blue74lion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 24.04.2007
Mergi azi si fa-ti abonament VoLTE si ti-l platesc eu pe toata perioada. Daca nu-ti fac aia abonament VoLTE imi platesti tu mie abonamentele pe care le am la digi? Oricum iesi mai ieftin. Dar ca sa nu bati drumul degeaba pina la vreun sediu Vodafone mai citeste : http://forum.softped...te/page__st__54

Edited by blue74lion, 16 February 2015 - 14:04.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate