Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Isaran Residence - locatari si viitori locatari

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
6260 replies to this topic

#6031
Denni

Denni

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 08.03.2018
Sakpase a pus o întrebare și eu am răspuns...a întrebat din câte etaje o sa fie blocul 8!

#6032
lord hades

lord hades

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 05.12.2006
In isaran se plătește taxa pentru apa pluviala? Apa de ploaie pt cine nu știe :)

#6033
Shush

Shush

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 596
  • Înscris: 22.06.2008
Daca blocul este administrat de o firma acea taxa pentru apa pluviala este obligatorie.
Daca este vorba de o asociatie de proprietari nu se mai plateste.

#6034
doxxa

doxxa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 25.10.2017
Din ce stiu eu, toti platim asa ceva, pentru ca in taxa care se plateste la Compania Apa este inclusa si o componenta pentru apa meteorica, respectiv apa pluviala.

Ca tot veni vorba de Compania Apa, o sa ne faca reducere luna asta, cand ceea ce a furnizat in tot orasul nu se poate numi apa potabila? :)

#6035
lavee

lavee

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 21.11.2017
Potabila? Nu stiu la altii cum o fi fost, dar la mine si cand trageam apa la toaleta simteam nevoia sa o mai trag o data :)) Dar am auzit ca namolul face bine la reumatism, asa ca poate ne pun sa platim pentru el Posted Image

#6036
juliangalro

juliangalro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 10.12.2010
Dragi vecini, în caz că nu ştiaţi: atunci când fumaţi în bucătărie şi evacuaţi fumul cu hota din dotare tot acest fum se duce în celelalte apartamente prin intermediul gurii de evacuare comune. Vă rog să daţi dovadă de înţelegere şi bună-creştere!

#6037
eddybv

eddybv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 08.10.2007

View Postjuliangalro, on 19 martie 2018 - 13:22, said:

Dragi vecini, în caz că nu ştiaţi: atunci când fumaţi în bucătărie şi evacuaţi fumul cu hota din dotare tot acest fum se duce în celelalte apartamente prin intermediul gurii de evacuare comune. Vă rog să daţi dovadă de înţelegere şi bună-creştere!
Cred ca trebuie sa faci ceva la gura aceea.... Normal nu ar trebui sa iti intre miros in casa. Poate e pusa gresit.
P.S. nu poti obliga pe nimeni sa nu fumeze in casa lui =)) Vara stai pe terasa , dar iarna la -15 grade nu stiu zau daca iesi afara.

#6038
lavee

lavee

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 21.11.2017
Eu zic sa rogi vecinii de pe coloana sa verifice ca au ventilatoarele montate cum trebuie. Banuiesc ca cineva in loc sa primeasca aer in bucatarie, scoate fumul pe coloana.

#6039
Maverick27

Maverick27

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 29.09.2006

Quote

Eu zic sa rogi vecinii de pe coloana sa verifice ca au ventilatoarele montate cum trebuie.

Care ventilatoare ? La bucatarie nu sunt montate ventilatoare, singurul ventilator este al hotei care nu cred ca vine montat gresit din fabrica..asta ca sa lamurim aspectul aceasta?

Da intra miros pe langa clapeta de aerisire si la restul vecinilor, cand se fumeaza sau se gateste si am schimbat clapeta care e alt subiect de discutie !

La mine cine are chef sa fumeze il poftesc pe terasa sau in balcon, nu conteaza cate grade sunt afara !

Quote

P.S. nu poti obliga pe nimeni sa nu fumeze in casa lui =))

Cand fumul "tau" ajunge la mine in baie sau bucatarie, s-a dus naibii spatiul privat !

#6040
juliangalro

juliangalro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 10.12.2010

View PostMaverick27, on 20 martie 2018 - 10:03, said:

Care ventilatoare ? La bucatarie nu sunt montate ventilatoare, singurul ventilator este al hotei care nu cred ca vine montat gresit din fabrica..asta ca sa lamurim aspectul aceasta?

Da intra miros pe langa clapeta de aerisire si la restul vecinilor, cand se fumeaza sau se gateste si am schimbat clapeta care e alt subiect de discutie !

La mine cine are chef sa fumeze il poftesc pe terasa sau in balcon, nu conteaza cate grade sunt afara !



Cand fumul "tau" ajunge la mine in baie sau bucatarie, s-a dus naibii spatiul privat !
Cu clapeta schimbata mai intra mirosuri? Poti sa zici ce model, de unde?

#6041
iopetre

iopetre

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 08.05.2015
La mine cand au fost probleme cu mirosul era de la clapeta l-am sunat pe domnul Florin - a venit, a schimbat, nu mai sunt probleme. Din pacate, nu stiu ce a mesterit, ca nu eram eu acasa cand s-a facut operatiunea.

#6042
mehighbiz

mehighbiz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 29.05.2009
Poate e montata tot invers, dar nu la tine, poate la un vecin.

#6043
eddybv

eddybv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 08.10.2007
Treaba cu fumul in apartament e o problema serioasa. Si unde stau acum am hota cu evacuare pe coloana si nu imi intra miros de la vecini. Dar sigur cum au spus si colegii mai sus, se poate rezolva cumva. Nu inteleg de ce zici ca iti intra in baie?! chiar mai fumeaza lumea pe "buda" Posted Image

#6044
lavee

lavee

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 21.11.2017
Ne pierdem in detalii, ca e ventilator sau clapeta, cert e ca cel de la care iti vine fumul il sau o are montata invers.
Tu poti sa iti schimbi 5 clapete, tot iti va intra aer pe acolo (ca ala ii e scopul) si tot cu fum va fi daca acesta a intrat de la altcineva pe acea coloana de aerisire.

Poate ma insel, desigur, eu iti zic doar cum stiu ca functioneaza aerisirea de acolo.

#6045
juliangalro

juliangalro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 10.12.2010

View Postlavee, on 20 martie 2018 - 12:28, said:

Ne pierdem in detalii, ca e ventilator sau clapeta, cert e ca cel de la care iti vine fumul il sau o are montata invers.
Tu poti sa iti schimbi 5 clapete, tot iti va intra aer pe acolo (ca ala ii e scopul) si tot cu fum va fi daca acesta a intrat de la altcineva pe acea coloana de aerisire.

Poate ma insel, desigur, eu iti zic doar cum stiu ca functioneaza aerisirea de acolo.
Intra prin evacuarea mea, nu prin admisia de aer. Proabil ca e o problema la felul in care au instalat clapeta cei de la Isaran, dar sigur e o problema si la "mansarda" celor de deasupra, care cred ca pot sa faca ce vor in casa lor, uitand ca locuiesc totusi intr-o comunitate...

#6046
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Pai chiar pot face ce vor in casa lor, fumatul nu-i interzis!
E problema ta cu dezvoltatorul de ce iti intra fum/mirosuri in casa, nu a celorlalti!
Te pomenesti si ca trebuie sa gateasca ce-ti place tie, ca sa nu te deranjeze mirosul.
Cheama-i sa rectifice problema si gata, ca d'aia ai garantie, si lasa-i pe restul sa faca ce vor in casa lor, ca si ei au platit/platesc pentru ea.

#6047
lavee

lavee

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 21.11.2017
E bine daca stii unde e problema. Vorbeste sa vina cineva sa rezolve atunci.

Cat despre vecini, na, fiecare face cam ce vrea in casa sa.
Una e sa se planga cineva de galagie si alta ca un vecin fumeaza in propria sa bucatarie/sufragerie (sau baie, I guess, daca asa vrea).  o_O

#6048
eddybv

eddybv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 08.10.2007
Daca fumezi pe terasa, sigur se gaseste un vecin de la etaj superior deranjat de fumul tau. Asa ca, fiecare face ce vrea ( In limita bunului simt si al legii) intre peretii lui.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate