Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Isaran Residence - locatari si viitori locatari

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
6260 replies to this topic

#5545
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Daca ai ghinionul de a avea intradevar un soricel in tavan, singura varianta e demontarea/taierea unui capac in tavan.
Iti dai seama daca moare soricelul p'acolo cam ce fain o sa miroasa?

#5546
tickone

tickone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 08.02.2015
Sa nu mai gatim cateva zile, poate se duce dupa miros la alte blocuri. Cred ca pot circula doar pe la ghene si nu cred ca avem acces la ele decât decupand rigipsul si montand o usita de vizitare.

#5547
Maverick27

Maverick27

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 29.09.2006

View Postdanycro2002, on 20 octombrie 2017 - 08:33, said:

Ok, mersi de raspuns. Si eu acum ce as putea face? Vreo idee?
In afara de a sparge acel rigips...

sau demontezi o lustra sau o aplica izolezi capetele firelor si le intorci in interior cred ca are suficient loc pe unde sa iasa, asta daca nu e sobolan Posted Image

#5548
iopetre

iopetre

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 08.05.2015
Nu inteleg cum ar fi putut intra in zona tavanului. Stiu foarte sigur ca placa de rigips e prinsa direct de grinda de beton, si n-am auzit pana acum ca vre-un soarece sa poata roade asa ceva.

#5549
danycro2002

danycro2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 16.09.2008

View Postiopetre, on 20 octombrie 2017 - 10:31, said:

Nu inteleg cum ar fi putut intra in zona tavanului. Stiu foarte sigur ca placa de rigips e prinsa direct de grinda de beton, si n-am auzit pana acum ca vre-un soarece sa poata roade asa ceva.
Grinda de beton de deasupra geamului, are un gol de vreo cativa cm (aproximativ 5). Suna a gol daca bati in zona marcata cu rosu. Am atasat o schita, scuzati "talentul".

Attached Files



#5550
flr77

flr77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 04.07.2015

View Postiopetre, on 20 octombrie 2017 - 10:31, said:

Nu inteleg cum ar fi putut intra in zona tavanului. Stiu foarte sigur ca placa de rigips e prinsa direct de grinda de beton, si n-am auzit pana acum ca vre-un soarece sa poata roade asa ceva.
Avem un vecin la parter este in viata si poate sa iti confirme. Avea un soarece sub placa de rigips. Cand a dat jos tavanul,peretele nu era construit pana sus. Avea tavan comun cu nu stiu ce.

#5551
Maverick27

Maverick27

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 29.09.2006
Sa nu fie soarece zburataor aka vrabie, au prostul obicei de a ciuguli in polistiren pt. a-si face cuib !Posted Image

#5552
bycushor

bycushor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 27.01.2007

View Postdanycro2002, on 20 octombrie 2017 - 10:58, said:

Grinda de beton de deasupra geamului, are un gol de vreo cativa cm (aproximativ 5). Suna a gol daca bati in zona marcata cu rosu. Am atasat o schita, scuzati "talentul".

Cand am incercat sa prind perdeaua am dat de beton de numa. Deasupra geamului trebuie sa fie buiandrug sau beton... din ce am ciocanit pe la mine rigips este doar la tavan.

#5553
iopetre

iopetre

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 08.05.2015

View Postbycushor, on 20 octombrie 2017 - 12:32, said:


Cand am incercat sa prind perdeaua am dat de beton de numa. Deasupra geamului trebuie sa fie buiandrug sau beton... din ce am ciocanit pe la mine rigips este doar la tavan.
Exact asa! Tot cu perdeaua/draperia am aflat si eu treaba asta. Rigips pe tavan, prins de grinda. Spatiul este intre rigips si placa de beton pe care e pardoseala celui de de-asupra.

#5554
Maverick27

Maverick27

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 29.09.2006
O poza cat o mie de cuvinte, eu nu vad nici un spatiu, doar gaurile de evacuare cos centrala !

Attached Files



#5555
danycro2002

danycro2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 16.09.2008

View Postiopetre, on 20 octombrie 2017 - 12:40, said:

Exact asa! Tot cu perdeaua/draperia am aflat si eu treaba asta. Rigips pe tavan, prins de grinda. Spatiul este intre rigips si placa de beton pe care e pardoseala celui de de-asupra.
Salut, si la mine e la fel. Dar daca bat usor de dedesubt in acea grinda in zona marcata cu rosu, suna a gol...
Asta e, imi cumpar pisica si o invat sa umble cu bormasina Posted Image

Edited by danycro2002, 20 October 2017 - 20:57.


#5556
metalubs03

metalubs03

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 25.08.2017
Draga vecine din Sc A ( Madalin ) iti aduc la cunostintă că toate locurile de parcare din fața Bl 2 sunt vândute, masina de srvici parcheaz-o la Coresi sau pe cele două locuri ale tale, arată ca ai cei sapte ani de acasă !
Ar fi bine să nu-i mai criticăm pe cei care nu au loc cumpărat, dacă lipsim doua zile imediat bag si masina de serviciu sau mai ocupăm inca jumate din locul de parcare a vecinului ca e prea lată. Am plecat dintr-un bloc vechi comunist si am picat in junglă.


#5557
Valimania2016

Valimania2016

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 13.09.2016
Salutare.
Dim putini care aveti dressing la apartament, ne puteti pune la dispozitie o schita in privat bineinteles?
Multumesc.

#5558
madBut

madBut

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 07.04.2015

View Postmetalubs03, on 23 octombrie 2017 - 00:14, said:

Draga vecine din Sc A ( Madalin ) iti aduc la cunostintă că toate locurile de parcare din fața Bl 2 sunt vândute, masina de srvici parcheaz-o la Coresi sau pe cele două locuri ale tale, arată ca ai cei sapte ani de acasă !
Ar fi bine să nu-i mai criticăm pe cei care nu au loc cumpărat, dacă lipsim doua zile imediat bag si masina de serviciu sau mai ocupăm inca jumate din locul de parcare a vecinului ca e prea lată. Am plecat dintr-un bloc vechi comunist si am picat in junglă.

Dacă e vorba de locul 11A, mersi vecinu', s-a rezolvat cu locul ocupat. Sănătate!

#5559
flr77

flr77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 04.07.2015

View PostValimania2016, on 23 octombrie 2017 - 11:08, said:

Salutare.
Dim putini care aveti dressing la apartament, ne puteti pune la dispozitie o schita in privat bineinteles?
Multumesc.
Schita la ce? La mobiler? Nu exista asa ceva.

#5560
dikam

dikam

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 13.02.2015
Nu stiu daca sunt aceleasi dimensiuni, adica daca la 2C-urile din blocul doi este aceeasi dimensiune la dressing cu cel de la blocurile 3-4. Oricum, va fi compartimentat cu rafturi stanga-dreapta intrarii si daca nu iti convin dimensiunile, le poti muta usor dupa cum iti e tie mai la indemana. Iti mai pui o oglinda sa se vada consoarta si e perfect! Dupa mine, cum sunt rafturile conteaza cel mai putin, important e ca beneficiezi de o incapere separata pentru haine si ai spatiu destul de depozitare!

#5561
doxxa

doxxa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 25.10.2017
Buna dimineata! Ma poate ajuta cineva cu o informatie: stiti cumva, concret, daca mai sunt apartamente de vanzare in blocul care se va da in curand in folosinta? Am nevoie urgenta de un apartament, iar dintre ofertele care sunt acum pe piata aceasta este cea mai favorabila, din punct de vedere al pretului si dimensiunilor apartamentelor.

#5562
eddybv

eddybv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 08.10.2007

View Postdoxxa, on 25 octombrie 2017 - 08:23, said:

Buna dimineata! Ma poate ajuta cineva cu o informatie: stiti cumva, concret, daca mai sunt apartamente de vanzare in blocul care se va da in curand in folosinta? Am nevoie urgenta de un apartament, iar dintre ofertele care sunt acum pe piata aceasta este cea mai favorabila, din punct de vedere al pretului si dimensiunilor apartamentelor.
Sansele sunt destul de mici. Dar cel mai bine este sa suni la 0721 000 100 si ei te vor ajuta. Poate daca platesti cu banii jos mai gasesti ceva. Dar rezervarile pentru apartamente au fost facute inca de la inceputul lui 2016.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate