Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Isaran Residence - locatari si viitori locatari

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
6260 replies to this topic

#5167
Valimania2016

Valimania2016

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 13.09.2016
Trimiti si mie ca nu gasesc.

#5168
eddybv

eddybv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 08.10.2007
https://forum.softpe...r#entry21254289

#5169
Valimania2016

Valimania2016

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 13.09.2016
Se poate.

#5170
Mariusss23

Mariusss23

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.06.2017
Salut!am pirdut  un cercelus de fetiță  cu pietricele  in zona blocurilor isaran, dacă  aveți  informații despre  cercelus  vă rog să mă  contactați .  Mulțumesc

#5171
eddybv

eddybv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 08.10.2007
Eu am in prieten care lucreaza (pozitie de conducere) la sucursala Raiffeisen din Rasnov si el m-a sfatuit sa merg la ING pentru credit Posted Image) chiar daca poate dobanda la Raiffeisen e mai mica.

Edited by eddybv, 21 August 2017 - 13:26.


#5172
Valimania2016

Valimania2016

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 13.09.2016
Nu contest, mie nu- mi ia la ING un venit în considerare. Asa ca.....

#5173
dgabrasov80

dgabrasov80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 09.09.2016

View PostOne of Them, on 13 august 2017 - 20:08, said:

A venit ploaia. Ceva probleme? De ce nu ai facut si poze daca tot ai ajins pe acoperis. Ma indooesc ca nu aveai un telefon la tine.
Urca si tu pe acoperis daca esti curios sa vezi pe ce ai dat banii, la anul pe timpul asta veti scoate banii din buzunar pt multe probleme.....
Acea rampa de la intrare trebuia făcută pană acum, la 3600 €  parcarea trebuia frumos amenajată de jur imprejur, la subteran o gresie ceva doar face parte din bloc, 2 ani la rand s-au pus florii la balcoane, cu banii luati pe apartamente nu-l mai intereseaza nimic, asa va face si la  Bl 3,4,5. Ar fi cazul sa ne implicam mai mult, la camera portarului trebuie sa ne facem un dulap mare pt o matura, galeata si alte ustensile, imediat vine si iarna, ne trebuie o lopata pt zăpadă. Pe fiecare palier un stingator de capacitate mărită, dacă punem pe hartie ce ar trebui sa faca Fadi intr-o luna ar termina cu noi si noi cu el dar nu se vrea.

Edited by dgabrasov80, 21 August 2017 - 22:00.


#5174
Valimania2016

Valimania2016

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 13.09.2016
Administratia Isaran lucreaza:)) ceva noutăti are cineva?

#5175
fanuta_zamfir

fanuta_zamfir

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 10.03.2017
Am cumparat un apartament in blocul 4. Stie cineva cand vom fi contactati pentru interioare? Si aveti idee cate prize vor fi la bucatarie?

#5176
mehighbiz

mehighbiz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 29.05.2009
Eu cand am intrebat de prize nu am putut primi nici o schita exacta cu cote, etc., dar mi s-a spus ca o sa fie cam asa:
- 2 prize, inspre living cum ar veni, dar nu pe peretele cu geamul separator, una in fiecare parte, jos pt frigider de ex.
- 4 pe blat -> cate 2 prize deasupra fiecarui blat (pentru o mobila de bucatarie in forma de L)
- 2 prize jos pe circuit separat pentru cuptor / plita
- 1 priza jos pe langa alimentarea / scurgerea de apa pentru masina de spalat vase
- 1 priza sus deasupra de aragaz pentru senzorul de gaz
Poate mai sunt si altele, dar de astea imi amintesc eu cel putin. Cei de la blocul 1 sau 2 pot sa confirme, pentru ca probabil nu au schimbat planul pentru blocurile noi, avand bucataria cam la fel pusa.

#5177
bycushor

bycushor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 27.01.2007
Mai e o priza sus pentru hota.

#5178
dgabrasov80

dgabrasov80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 09.09.2016

View PostValimania2016, on 22 august 2017 - 09:38, said:

Administratia Isaran lucreaza:)) ceva noutăti are cineva?
Mai bine zis caseria Isaran, administratie nu avem nici asociatie, nu se mai face nimic la bl 1 si 2,gazonul verde si ce mai era in proiect au fost doar povesti. La subsol inca mai plouă, acoperisul si parterul este bun comun, isaranul avea obligatia sa izoleze tot parterul pt a nu se forma egrasie, daca blocul nu este izolat cum trebuie, in timp egrasia urca până la ultimul etaj. Tinând cont ca nu este o firma serioasă pretenții sa nu aveti.

#5179
popicoo

popicoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 07.03.2012

View Postdgabrasov80, on 24 august 2017 - 21:07, said:

Mai bine zis caseria Isaran, administratie nu avem nici asociatie, nu se mai face nimic la bl 1 si 2,gazonul verde si ce mai era in proiect au fost doar povesti. La subsol inca mai plouă, acoperisul si parterul este bun comun, isaranul avea obligatia sa izoleze tot parterul pt a nu se forma egrasie, daca blocul nu este izolat cum trebuie, in timp egrasia urca până la ultimul etaj. Tinând cont ca nu este o firma serioasă pretenții sa nu aveti.
Rautati!

#5180
dgabrasov80

dgabrasov80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 09.09.2016

View Postpopicoo, on 25 august 2017 - 08:07, said:


Rautati!
Doar adevăr, iar adevarul pe multi deranjează!
La prezentarea apartamentelor si zona din jurul blocurilor nu am vazut stâlpi si lanțuri

#5181
cozmin_t

cozmin_t

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 14.06.2006

View Postdgabrasov80, on 25 august 2017 - 08:15, said:


La prezentarea apartamentelor si zona din jurul blocurilor nu am vazut stâlpi si lanțuri

Dar nu am văzut nici mașini parcate de ciobani (pe camp) sau pe calea de acces. Sau in triunghiul de blocare. Sau împinse ghivecele de flori și înghesuite intre ele... Și nici grătare pe locul viran. Și nici saci de gunoi la ușa apartamentului.
Poate e pe undeva la mijloc problema?


#5182
dgabrasov80

dgabrasov80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 09.09.2016

View Postcozmin_t, on 25 august 2017 - 11:45, said:



Dar nu am văzut nici mașini parcate de ciobani (pe camp) sau pe calea de acces. Sau in triunghiul de blocare. Sau împinse ghivecele de flori și înghesuite intre ele... Și nici grătare pe locul viran. Și nici saci de gunoi la ușa apartamentului.
Poate e pe undeva la mijloc problema?
Corect!
Proasta organizare a dezvoltatorului si nesimtirea unora.......

#5183
geopop2005

geopop2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 08.02.2014

View Postcozmin_t, on 25 august 2017 - 11:45, said:

Dar nu am văzut nici mașini parcate de ciobani (pe camp) sau pe calea de acces. Sau in triunghiul de blocare. Sau împinse ghivecele de flori și înghesuite intre ele... Și nici grătare pe locul viran. Și nici saci de gunoi la ușa apartamentului.
Poate e pe undeva la mijloc problema?
Ai perfecta dreptate! Lanturile si stalpii au aparut ca raspuns la parcatul aiurea practicat de vecinii nostri, inchipuiti-va care ar fost situatia fara ele. Sa speram ca daca se aproba noul regulament privind ridicarea masinilor se va lua in considerare si propunere privind sanctionarea celor ce parcheaza aiurea si in zonele rezidentialelor, asa cum scrie aici:
http://www.bizbrasov...-al-brasovului/
In cazul asta, nu vor mai avea curaj sa blocheze zona!

#5184
dgabrasov80

dgabrasov80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 09.09.2016

View Postgeopop2005, on 25 august 2017 - 15:58, said:


Ai perfecta dreptate! Lanturile si stalpii au aparut ca raspuns la parcatul aiurea practicat de vecinii nostri, inchipuiti-va care ar fost situatia fara ele. Sa speram ca daca se aproba noul regulament privind ridicarea masinilor se va lua in considerare si propunere privind sanctionarea celor ce parcheaza aiurea si in zonele rezidentialelor, asa cum scrie aici:
http://www.bizbrasov...-al-brasovului/
In cazul asta, nu vor mai avea curaj sa blocheze zona!
Dar lanturile care sunt puse in fata blocului arata bine??? Se putea pune o bordura ceva, acea rampă mizerabila care strica intrarea in bloc cum ti se pare?
Parcă era vorba ca locuim intr-o zona rezidentială, dar arată ca la stâna.....

Edited by dgabrasov80, 25 August 2017 - 17:15.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate