Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Isaran Residence - locatari si viitori locatari

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
6260 replies to this topic

#4555
flr77

flr77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 04.07.2015

View Postcelmare1986, on 27 aprilie 2017 - 16:32, said:


Da, e un lucru bun pentru tot ansamblul, daca se vind apartamentele la preturi bune inseamna ca le creste valoarea la toate si avem cu totii de castigat.
Acuma, adevarul este ca la preturile la care au fost scoase la vanzare, e usor sa scoti ceva in plus dupa unu sau doi ani, mai ales ca nu se prea gasesc apartamente din cele noi, de cumparat la gata. Cel putin din punctul asta de vedere, Fadi a fost mai generos decat altii, in sensul ca a avut grija si de noi, astia cu buzunarele mai usurele :)


Unde ati schimbat gresia si faianta? In bai si/sau in bucatarie?
Oricum, cu toate cheltuielile, se ramane cu o suma buna de bani din toata afacerea asta :) Succes la vanzare. Unde v-ati orientat, pentru urmatorul? Tot prin zona sau la casa?
Multumesc. Doar in bucatarie am schimbat. Imi este indiferent daca se vinde sau nu.Profitul este necesar, am asteptat un an de zile pentru apartament,timp in care am avut bani blocati. La casa.

Edited by flr77, 27 April 2017 - 17:07.


#4556
danycro2002

danycro2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 16.09.2008

View PostMaverick27, on 27 aprilie 2017 - 14:43, said:

Aveti idee cine monteaza acele jaluzele/rolete, persoana/firma ?

Am vazut la multe ap.modelul cu dungi orizontale in combinatia alb+negru sau  alb+crem.

Multam !
Si eu sunt curios de o firma care le monteaza si daca se poate si niste preturi aproximative.
MultumescPosted Image

#4557
geopop2005

geopop2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 08.02.2014
Ca tot se discuta despre preturi in crestere pe aici, a mai aparut o informatie noua:
„Apartamentele se vor scumpi cu peste 10% în 2017. Cererea a crescut cu aproape 40%, în timp ce oferta a scăzut cu peste 30%”. „În cele şase mari oraşe analizate, interesul pentru achiziţia de locuinţe s-a majorat, per ansamblu, cu 16% faţă de primele trei luni din 2016. Cel mai semnificativ avans (de 38%) a avut loc în Braşov, iar cel mai mic în Bucureşti (13%).” - de aici!

#4558
flr77

flr77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 04.07.2015
Cine organizeaza asta?

Attached Files


Edited by flr77, 04 May 2017 - 09:18.


#4559
dikam

dikam

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 13.02.2015
Habar n-am!  Cei care au masinile cu GPL stiu foarte bine că le e interzis prin lege accesul la subsol, dar se pare ca ii doare in spitz. Oricum, cred ca daca ne organizam si sunam insistent la 112, primesc ceva amenda si se potolesc :(

#4560
Ioanabv

Ioanabv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 26.01.2017

View Postdikam, on 04 mai 2017 - 11:34, said:

Habar n-am!  Cei care au masinile cu GPL stiu foarte bine că le e interzis prin lege accesul la subsol, dar se pare ca ii doare in spitz. Oricum, cred ca daca ne organizam si sunam insistent la 112, primesc ceva amenda si se potolesc :(

Ideea e ca stăm toți cu "bomba" sub fund...dar poate nu este așa important

Este normal ca un grup de 5-6 copii de vârstă aproximativa 10 ani sa bata mingea de izolația blocului și brâul din faianță aplicat ??? (Activitatea se desfășoară aproape zilnic exact sub geamul celor de la magazin) ...În condițiile acestea mă întreb "oare cât va tine acest perete? "
Poate se sesizează și asociația în sensul acesta.

View Postdanycro2002, on 27 aprilie 2017 - 19:11, said:


Si eu sunt curios de o firma care le monteaza si daca se poate si niste preturi aproximative.
MultumescPosted Image

Am văzut sigur undeva dar nu mai știu la care dintre : brico ,dedeman sau leroy merlyn

Edited by Ioanabv, 04 May 2017 - 18:12.


#4561
alexadd79

alexadd79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 04.03.2015

View PostIoanabv, on 04 mai 2017 - 18:11, said:

Ideea e ca stăm toți cu "bomba" sub fund...dar poate nu este așa important

Este normal ca un grup de 5-6 copii de vârstă aproximativa 10 ani sa bata mingea de izolația blocului și brâul din faianță aplicat ??? (Activitatea se desfășoară aproape zilnic exact sub geamul celor de la magazin) ...În condițiile acestea mă întreb "oare cât va tine acest perete? "
Poate se sesizează și asociația în sensul acesta.

Educatia, bat-o vina, in ambele cazuri!
Bineinteles ca nu e normal sa stam cu bomba sub fund, dar uite ca sunt si oameni care ne sfideaza si care cred ca regulile si legile nu li se aplica! La fel ca si cei care parcheaza pe spatiul verde sau lasa masinile aiurea si blocheaza accesul celorlalti spre locurile lor de parcare. La fel cu cei care nu isi invata copii sa respecte o proprietate comunca. Daca s-ar bate mingea pe peretele apartamentului lor sunt sigura ca ar protesta :)

#4562
Ioanabv

Ioanabv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 26.01.2017

View Postalexadd79, on 04 mai 2017 - 18:32, said:


Educatia, bat-o vina, in ambele cazuri!
Bineinteles ca nu e normal sa stam cu bomba sub fund, dar uite ca sunt si oameni care ne sfideaza si care cred ca regulile si legile nu li se aplica! La fel ca si cei care parcheaza pe spatiul verde sau lasa masinile aiurea si blocheaza accesul celorlalti spre locurile lor de parcare. La fel cu cei care nu isi invata copii sa respecte o proprietate comunca. Daca s-ar bate mingea pe peretele apartamentului lor sunt sigura ca ar protesta :)

Categoric ar protesta. .. vreau sa va spun ca au trecut 4 sau 5 bărbați pe lângă ei și nu le-a spus nimeni nimic

#4563
One of Them

One of Them

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 07.10.2005
Solutia cred ca este confiscarea mingii. Recuperarea fiind posibila de catre parinte de la administratie. De asta e bun un paznic - nu trebuie locatarul sa se certe cu vecinii.

#4564
Ioanabv

Ioanabv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 26.01.2017

View PostOne of Them, on 04 mai 2017 - 19:44, said:

Solutia cred ca este confiscarea mingii. Recuperarea fiind posibila de catre parinte de la administratie. De asta e bun un paznic - nu trebuie locatarul sa se certe cu vecinii.

Soluția ar fi ca fiecare părinte sa le explice copiilor lor ca e spațiu suficient pe câmpul alăturat unde pot sa bata mingea ...nu de izolația blocului (nu știu cum nu sunt deranjați vecinii de la parter )

Ideea nu e sa ne ceram intre noi ... ideea e sa menținem spațiul comun frumos și curat cât mai mult timp

#4565
isocell

isocell

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 17.09.2007

View PostMaverick27, on 27 aprilie 2017 - 14:43, said:

Aveti idee cine monteaza acele jaluzele/rolete, persoana/firma ?

Am vazut la multe ap.modelul cu dungi orizontale in combinatia alb+negru sau  alb+crem.

Multam !


Eu am colaborat cu VIVA CONSULT
www.jaluzelebrasov.ro

Am plătit 550lei pentru 3 geamuri din sufragerie. Au fost rapid, corect și profesional. Recomand.

#4566
Ioanabv

Ioanabv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 26.01.2017
Are cineva informații în legătură cu uscătoriile? ??? După fabuloasa ședința din martie, parcă era vorba ca o sa ne fie puse la dispoziție în cel mai scurt timp ...

Și de atunci PAUZĂ

#4567
dutamihai85

dutamihai85

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 12.03.2011

View PostIoanabv, on 09 mai 2017 - 09:25, said:

Are cineva informații în legătură cu uscătoriile? ??? După fabuloasa ședința din martie, parcă era vorba ca o sa ne fie puse la dispoziție în cel mai scurt timp ...Și de atunci PAUZĂ
Nu e vorba de uscatorii ci de un spatiu comun de depozitare, nu stiu de unde pana unde uscatorii?!

#4568
Ioanabv

Ioanabv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 26.01.2017

View Postdutamihai85, on 09 mai 2017 - 09:28, said:


Nu e vorba de uscatorii ci de un spatiu comun de depozitare, nu stiu de unde pana unde uscatorii?!

Bine .... reformulez
Despre spațiul comun de depozitare se mai aude ceva????

#4569
alexadd79

alexadd79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 04.03.2015
Am auzit ca saptamana asta s-ar termina de amenajat!

#4570
danycro2002

danycro2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 16.09.2008

View PostIoanabv, on 09 mai 2017 - 15:38, said:

Bine .... reformulez
Despre spațiul comun de depozitare se mai aude ceva????
Dupa ce se va finaliza amenajarea acestor spatii, dna Simona Predoiu va organiza cate o sedinta separata pentru fiecare scara in care se va face predarea, si probabil tot atunci se vor discuta si alte detalii (chei, supraveghere video, samd). Eu asta am auzit la sedinta din fata blocului 1, dar nu am stat pana la sfarsit.
Daca mai are cineva si alte detalii sau informatii, sunt binevenite Posted Image

#4571
tickone

tickone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 08.02.2015
Se vorbea, ca propunere, sa facem in spatiile de depizitare pe laterale, pe toata inaltimea, spatii de depozitare gen rafturi, impartite în cote egale si tuturor proprietarilor, iar pe mijloc lasat loc de biciclete, carucioare etc

#4572
Ioanabv

Ioanabv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 26.01.2017

View Postdanycro2002, on 09 mai 2017 - 21:13, said:


Dupa ce se va finaliza amenajarea acestor spatii, dna Simona Predoiu va organiza cate o sedinta separata pentru fiecare scara in care se va face predarea, si probabil tot atunci se vor discuta si alte detalii (chei, supraveghere video, samd). Eu asta am auzit la sedinta din fata blocului 1, dar nu am stat pana la sfarsit.
Daca mai are cineva si alte detalii sau informatii, sunt binevenite Posted Image

Mulțumesc

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate